Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] turkot z lewej strony silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69084)

MINIOS 06-05-2009 05:48

turkot z lewej strony silnika
 
Mam mondeo Mk III 2003 TDCi. Przy niskich obrotach ok 800 obr. słychać delikatne gruchotanie, jakby drżał silnik wydobywający sie z lewej strony silnika jak staniemy przed otwartą maską. Zaglądałem tam i wydaję mi się jakby rotwało koło najwiekszę przy pasku klinowym ( chyba pasowe). Przy wiekszych obrotach objaw milknie. Nie ma reguły nie jest to non stop. Jestem po wymianie 5 tys. temu koła dwumasowego ze sprzęgłem. Prosze podrzucucie co to może być ile mnie to wyniesie i jak długo mogę na tym jeszcze pojeździć.

Mariusz 06-05-2009 06:05

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
Kończy Ci się koło pasowe wału korbowego, tzw. mała dwumasa. Koszt w sklepie Ewcar to 365 i 395zł (zależy który chcesz). Nie ma na naszym rynku żadnych zamienników. Do tego pasowałoby wymienić napinacz i sprawdzić rolki, czy nie piszczą przy kręceniu. No i na koniec jaki jest stan paska wielorowkowego!!! Przerabiałem to, koszt wymiany w moim wypadku to było 80zł.

MINIOS 06-05-2009 06:12

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
a jaki jest koszt wymiany. Czytałem jeszcze coś o wtryskach padających, coś o ciśnieniu stukowym. O co chodzi

Mariusz 06-05-2009 06:14

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
Może chodzi o spalanie stukowe, a nie ciśnienie? Wrzuć na Google spalanie stukowe i poczytasz trochę na ten temat. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A koszt j.w. napisałem!!!

radek1977 06-05-2009 07:40

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
Witam
Mam to samo u siebie kończy się kolo pasowe na wolnych obratach silnik bardziej się trzęsie i słychać coś jakby grzechotanie.Narazie z tym jeżdżę. Kolesie w warszatacie mówili że można z tym jeździć dopuki sie dwumasa(koło pasowe)nie rozsypie,ale każdy robi jak chce,gdy trochę gotówki mi wpadnie to napewno to wymienie

Lofbirr 06-05-2009 08:35

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
przy duzej dwumasie tez pojawia sie taki objaw, mi sie zaczyna juz mocno sypac, a mala cala zmienialem i na minimalnych obrotach tez mam taki objaw (oprocz innych objawow dwumasy ;))

viruss21 06-05-2009 15:14

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1156463)
Kończy Ci się koło pasowe wału korbowego, tzw. mała dwumasa. Koszt w sklepie Ewcar to 365 i 395zł (zależy który chcesz). Nie ma na naszym rynku żadnych zamienników. Do tego pasowałoby wymienić napinacz i sprawdzić rolki, czy nie piszczą przy kręceniu. No i na koniec jaki jest stan paska wielorowkowego!!! Przerabiałem to, koszt wymiany w moim wypadku to było 80zł.

Witam! Mam te same objawy co MINIOS. Mam pytanie odnośnie tego napinacza i tych rolek jak dokładnie się one nazywają bo przyznam, że na tych stronach z częściami nie bardzo mogę się połapać co jest do czego.. Jak to wszystko sprawdzić czy rzeczywiście wszystko jest do wymiany?? Mechanik pewnie będzie chciał wymienić wszystko a może warto uniknąć dodatkowych kosztów.

Mariusz 07-05-2009 09:21

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
No to najlepiej mieć dobrego, znajomego mechanika co by Cię niepotrzebnie na koszty narażał. A sprawdzić jest dość łatwo. Po zdjęciu paska zakręcić rolkami i jeśli słychać jakieś dziwne odgłosy (piszczenie, chrobotanie) to do wymiany się nadaje dany element!

Lofbirr 07-05-2009 09:51

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
no ale zuzywaja sie wszystkie elementy tam wiec nie wiem czy nie lepiej wymienic calosc - czyli rolki itd co tam jeszcze jest... ?

Mariusz 07-05-2009 10:20

Odp: turkot z lewej strony silnika
 
Może i lepiej wymienić wszystko, ale po co jeśli są dobre (na słuch i wzrok)! Co kto uważa i woli!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.