Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Wymiana skrzyni (6F35) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311543)

owner_77 28-07-2020 17:42

Wymiana skrzyni (6F35)
 
Witam
niestety zmuszony jestem wymienić uszkodzoną skrzynię, tj po przegrzaniu stopiły się plastiki, i moje pytanie brzmi czy przy wymianie konieczne jest programowanie sterownika, lub podmiana mechatroniki związana z tzw ochroną komponentów, czy tylko wystaczy wymienić całą skrzynię, uzupełnić olej, zrobić adaptacje i będzie działać.

Pozdrawiam
Robert

leszcz 28-07-2020 17:49

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Cytat:

Napisał owner_77 (Post 3270135)
wystaczy wymienić całą skrzynię, uzupełnić olej, zrobić adaptacje i będzie działać.

tak zrób :)
to nie ta marka co ma ochronę komponentu

owner_77 28-07-2020 17:53

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Dzięki

tedi_k 28-07-2020 21:11

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Cytat:

Napisał owner_77 (Post 3270135)
... czy tylko wystaczy wymienić całą skrzynię, uzupełnić olej, zrobić adaptacje i będzie działać.
...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - To nie tak do końca "hop na krowę i wiśta wio"8) jak napisał Tomek @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] powyżej...:568:
Skrzynią 6F35 steruje PCM. Aby to działało jako tako płynnie to do PCM trzeba wpisać ID skrzyni (jest nadrukowany na gniazdku w skrzyni od głównej wtyczki wiązki silnika) oraz wpisać ID poszczególnych zaworów. Jak się n ie ma tych danych, to jest spory kłopot z uzyskaniem poprawnego działania skrzyni.

leszcz 28-07-2020 21:14

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3270186)
Aby to działało jako tako płynnie to do PCM trzeba wpisać ID skrzyni (jest nadrukowany na gniazdku w skrzyni od głównej wtyczki wiązki silnika) oraz wpisać ID poszczególnych zaworów. Jak się n ie ma tych danych, to jest spory kłopot z uzyskaniem poprawnego działania skrzyni.

chyba chodziło o skrzynię a elektronika pójdzie z tamtej

tedi_k 28-07-2020 21:17

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3270187)
chyba chodziło o skrzynię ...

No właśnie.... W skrzyni są te "zaworki" itp... 6F35 nie za bardzo ma "elektronikę" - w niej nie ma TCM jak w PowerShifcie...
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jeśli skrzynia ma wszystkie nalepki fabryczne, to te dane są na nalepkach. Gorzej, jak "Janusze" nalepki pozdzierają aby "nie poznać z jakiego auta skrzynia wyjęta"...;) Wtedy to jest gorzej...
Co ciekawe - tych danych nie da się odzyskać po VIN "dawcy skrzyni". One są ponaklejane/ponanoszone na skrzyni jedynie!

leszcz 28-07-2020 21:21

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Krzysiek ostatnio wymieniał i nie przypominam sobie wiekszych problemów

tedi_k 28-07-2020 21:24

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3270190)
Krzysiek ostatnio wymieniał...

A ja programowałem kilka PCMów w autach z USA oraz ze 2-3 wymienione skrzynie i wiem co piszę. Nie muszę pytać Krzyśka...8)
Sytuacja jest tu analogiczna jak z przypisaniem tylnego dyfra przy 4x4 - nie wpiszesz do PCM kodu z naklejki na dyfrze - będzie szarpać...

svettel 26-04-2024 19:36

Odp: Wymiana skrzyni (6F35)
 
Co do fordowskiego 6f35, trzeba koniecznie szukać skrzyni z tymi samymi numerami na wymianę? byle napęd taki sam? kołnierz wizualnie taki sam jak i cała reszta, gdzie może być haczyk? mam problem ponieważ skrzynia z moimi numerami jest niedostępna


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.