Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] różnica 2007-08 wygląd zewnętrzny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175594)

rjpl 10-02-2013 10:30

różnica 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Witam
jest to mój pierwszy post także, witam jeszcze raz wszystkich serdecznie

prawdopodobnie będę kupował mondeo mk4 2007-08 w benzynie raczej 2.0 kombi i chcę trafić model nie bity :)

szukałem na forach i ogólnie w necie ale nie mogę znaleźć, a mianowicie
poszukuję zdjęć zewnętrznych forda mondeo mk IV z lat 2007-2008, niektóre modele mają np chromowany cały grill a inne np chromowany grill i ramki na zderzaku z przodu i teraz moje pytanie czy jest to uzależnione od wersji ?

Poszukuję takich informacji by nie wpaść na minę tzn. są "magicy" dla których włożenie części od nowego modelu załóżmy po FL nie stanowi problemu w włożenie do tych sprzed FL i część samochodu jest po FL a część przed :) a mi chodzi o oryginał

i tak na koniec po lekturze forum forda mondeo a także vw passat skłaniam się ku mondeo, ale żona coś nie bardzo ona woli passata variant'a, mondeo ma prostą konstrukcję silnika 2.0 dość stara ale wg. mnie mało awaryjna, a passat te silniki tsi niby dobre ale jak przyjdzie nam do głowy założyć lpg to... mondeo idealnie się do tego nadaje :)

TOMAS 10-02-2013 11:08

Odp: różnica w mondeo 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Cytat:

Napisał rjpl (Post 1955741)
poszukuję zdjęć zewnętrznych forda mondeo mk IV z lat 2007-2008

Masz podwieszony temat o modelach, masakra [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał rjpl (Post 1955741)
niektóre modele mają np chromowany cały grill a inne np chromowany grill i ramki na zderzaku z przodu i teraz moje pytanie czy jest to uzależnione od wersji ?

uzależnione od wersji wyposażenia, najlepiej poszukać katalogu

Cytat:

Napisał rjpl (Post 1955741)
Poszukuję takich informacji by nie wpaść na minę tzn. są "magicy" dla których włożenie części od nowego modelu załóżmy po FL nie stanowi problemu w włożenie do tych sprzed FL i część samochodu jest po FL a część przed a mi chodzi o oryginał

Różnice są znaczące, wystarczy wpisać w google. Przed liftem nie było w zderzaku miejsc na światła dzienne, kokpit jest troszkę inny, na końcówce maski po lifcie nie ma chromu

agassii 10-02-2013 11:09

Odp: różnica w mondeo 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
W mondeo z lat 2007-08 nie ma różnic w wyglądzie. Facelifting był bodajże z 2010 roku. Są jedynie wersje różniące się wyglądem, np. Ghia ma chromowany grill i chrom w klamkach oraz na parapetach drzwi. Titek nie ma chromu na klamkach itd....na stronach forda masz opis wersji...

arturek 10-02-2013 17:53

Odp: różnica w mondeo 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Witam

Mondeo w 2007 i w 2008 są takie same
Róznice to wersje wyposażenia: Ambiente, Trend, Ghia , Titanium

Radzę koledze pobrać sobie aktualny katalog forda ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) do mondeo i wtedy koledze wyjaśni się kilka kwesti
- różnice w wyglądzie zależnie od wersji (a nie rocznika)
- co było wyposażeniem standadrdowym w danej wersji
- jakie były opcje dodatkowego wyposażenia (za dodatkową opłatą)
I np. z tego wynikają róznice w systemie audio: radio Ford 6000, radio Ford-Sony, "mała" nawigacja", nawigacja Denso
Inna róznica wyposażenia, to zegary: "zwykłe" albo kolorowy Convers+
Tak samo kolor i kształt grila jest rózny zależnie od wersji: w tańszej Trend jest czarny, a w wyższej srebrny

Lifting Mondeo był w 2010 i wtedy zmienino
- przedni zderzak
- miejsce na diodowe światła dzienne
- kierunki boczne przeniesione w lusterka
- inne tylne lampy
- delikatne zmiany w środkowej konsoli
- diodowe lampy sufitowe

poczytaj i pooglądaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Warto też poczytac instrukcję obsługi auta
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Znając nr VIN, możesz sprawdzić wyposażenie auta, na tej stronie

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fotki
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

przed liftem

http://pictures.trader.pl/pictures/o...2fc4d8a9f0.jpg

po lifcie (2010)

http://s1.blomedia.pl/blog.pgd.pl/im.../1-600x450.jpg

petrus1 10-02-2013 19:24

Odp: różnica w mondeo 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 1956058)
Mondeo w 2007 i w 2008 są takie same
Róznice to wersje wyposażenia: Ambiente, Trend, Ghia , Tytanium

Być może koledze chodzi o "mały lifting", ale ten był od kwietnia - czerwca 2009. Sama zmiana polegała na dodaniu dolnego chromowego obramowania w zderzaku w wersji Trend, czy też elektrycznego podnoszenia fotela kierowcy w Ambiente. Dodatkowo od czerwca dodano srebrne obwódki przy włączniku świateł - regulacji oświetlenia.
Różnic wizualnych między 2007 a 2008 chyba nie było.

rjpl 10-02-2013 21:16

Odp: różnica w mondeo 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Cytat:

Napisał petrus1 (Post 1956121)
Być może koledze chodzi o "mały lifting", ale ten był od kwietnia - czerwca 2009. Sama zmiana polegała na dodaniu dolnego chromowego obramowania w zderzaku w wersji Trend, czy też elektrycznego podnoszenia fotela kierowcy w Ambiente. Dodatkowo od czerwca dodano srebrne obwódki przy włączniku świateł - regulacji oświetlenia.
Różnic wizualnych między 2007 a 2008 chyba nie było.

dzięki za odpowiedzi, bardziej mi chodzi o takie coś jak, samochód np z 2007 był bity (przodem do wymiany maska, lampy itp) i blacharz/lakiernik załatwił "dość tanio" części do niego ale od modelu z roku 2009 i czy te części są takie same czy się różnią ?
Pozdrawiam
Rafał

petrus1 10-02-2013 22:10

Odp: różnica 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Do dużego liftingu nic się większego nie zmieniło w wyględzie samochodu. Tak jak wcześniej koledzy pisali, zapoznaj się z katalogami (linki powyżej) i wyposażeniem poszczególnych wersji. Róznice to właśnie chromowane obwódki wokół wlotu powietrza, rodzaj wlotu w grilu - paski, kratka, plaster miodu, listwy przy oknach, dyfuzory przy zderzakach - przód tył, kształ halogenów, nakładki na klamkach i wiele innych drobnych detali w środku i na zewnątrz.

arturek 11-02-2013 05:24

Odp: różnica w mondeo 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Cytat:

Napisał rjpl (Post 1956260)
[...] bardziej mi chodzi o takie coś jak, samochód np z 2007 był bity (przodem do wymiany maska, lampy itp) i blacharz/lakiernik załatwił "dość tanio" części do niego ale od modelu z roku 2009 i czy te części są takie same czy się różnią ?
[...]

Witam

Raczej mało prawdopodobne cos takiego.
Już raczej do mondeo 2009 dali by części od wersji 2007
Zazwyczaj całe auta rozbierane są na części, a przecież im starsze auto tym tańsze

Po drugie - czy auto było bite, to:
a) albo uzywamy tester grubości lakieru
b) lepiej podjechać z lakiernikiem
Tak samo przegląd i sprawdzanie historii auta robimy PRZED zakupem auta, a nie jak większość PO zakupie.

Kolejna kwestia - nie można kupować auta, patrząc tylko czy ma wyposażenie zgodne z katalogiem, bo to "prowadzi na manowce"

Jeśli chodzi o wersje wyposażenia, to Ambiente, Trend itd to wersje "bazowe" => na rózne rynki były wersje "narodowe".
Np. na polski rynek była wersja "SilverX" = coś pomiędzy Ambiente, a Trend

Były tez pakiety stylizacyjne, np. pakiet Indyvidual
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

SrebnaStrzała 11-02-2013 07:08

Odp: różnica 2007-08 wygląd zewnętrzny
 
Ja dodam to postu arturka ze warto przyjrzeć się śrubom pod maską i przestrzeniami między elementami karoserii.
Jeśli auto było bite i pod maską było coś robione to można to zobaczyć dobrze oglądając różne śruby, sprawy i szpary.
Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia jak dobrze zostało wszystko zrobione:)
Warto również przejrzeć wyposażenie po VIN. Wielu sprzedawców doposaża auta w ksenony mimo że auta nie są przystosowane aby zwiększyć atrakcyjność.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.