Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   2.0 ecoboost 240 km - tuning (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130670)

Tomeq 12-05-2011 12:08

2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
Witajcie,
jestem nowym użytkownikiem forum, gdyż już za 2-3 miesiące dołączę do posiadaczy fordów :)
czekam własnie aż powstanie moje mondeo - tak jak w temacie 2.0 ecoboost 240 km. natomiast nim jeszcze zasiądę za kółkiem chciałbym dowiedzieć się jak mogę stunować mondka. cel - żeby był szybszy (spalanie to kwestia drugorzędna) no i nie stracić gwarancji.
macie jakieś rady? szukałem po formach i nie widziałem, zeby ktoś dłubał juz takie autko, ale może macie dobre rady?

Ravic 12-05-2011 12:18

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
gwarancję gdyby ktoś wykrył tuning - stracisz na pewno bo nie ma na rynku w Polsce nikogo kto oferuje modyfikację uzgodnioną z Fordem ale szansa na to że się serwis połapie jest minimalna (serwis standardowo nie ma technicznej możliwości ustalenia że doszło do modyfikacji)

nie mniej chwilowo nie masz problemu bo nie ma nikogo kto takie modyfikacje już robił, nawet w Anglii gdzie tuning fordów jest niezmiernie popularny - nie ma jeszcze rozwiązań dla tego silnika

będziesz musiał chwilę poczekać zanim ktoś się tym zajmie na serio (bo na "próbowanie" pewnie ktoś się zgłosi tylko jaki będzie efekt ciężko zgadnąć)

Tomeq 12-05-2011 14:51

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
Dzięki za info. no i szkoda... ale może nim ford złoży moje auto ktoś już coś opracuje :)

pbobek 12-05-2011 14:57

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
Wydaje mi się ze 2-3 miesiące nic tu nie zmienią... może rok, dwa..
Poprawcie mnie jeśli się mylę.

tomiscorpio 12-05-2011 14:59

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
Cytat:

Napisał Ravic (Post 1653200)
gwarancję gdyby ktoś wykrył tuning - stracisz na pewno bo nie ma na rynku w Polsce nikogo kto oferuje modyfikację uzgodnioną z Fordem ale szansa na to że się serwis połapie jest minimalna (serwis standardowo nie ma technicznej możliwości ustalenia że doszło do modyfikacji)

nie mniej chwilowo nie masz problemu bo nie ma nikogo kto takie modyfikacje już robił, nawet w Anglii gdzie tuning fordów jest niezmiernie popularny - nie ma jeszcze rozwiązań dla tego silnika

będziesz musiał chwilę poczekać zanim ktoś się tym zajmie na serio (bo na "próbowanie" pewnie ktoś się zgłosi tylko jaki będzie efekt ciężko zgadnąć)

No troche malo precyzyjnie piszesz . Bo na wykrycie tuningu jest mala szansa ??
Zmiana wydechu turbiny icka dolotu to mysle ze bezproblemu to stwierdza :D :D

ZApewne chodzilo Ci o program :D ale to nie jest jedyna opcja tuningu.

pbobek poprawiam Cie bo sie myslisz , jaki rok jakie dwa. Beda chcieli jak najszybciej cos zrobic do tego bo klienci czekaja. A jak klient czeka to za tym idzie kasa. A celem firmy jest zarabianie kasy , a najlatwiej zarabiac na tym ze jest sie pierwszym a nie ostatnim.

pbobek 12-05-2011 15:06

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
No niby racja:) dzięki za uświadomienie. Myślałem że trochę schodzi nad rozgryzieniem nowości. Napisanie programów zaprojektowanie podzespołów itp.

Tomeq 12-05-2011 15:15

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
no ponieważ auto na gwarancji to tylko elektroniczna zabawa wchodzi w gre. żadnego grzebania w mechanice czy wydechu.
tak wiec wszystkie firmy zajmujące się kręceniem motorów... do pracy.. moje ciężko zarobione pieniądze czekają żeby być wymienione na konie mechaniczne

Ravic 12-05-2011 17:07

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1653284)
No troche malo precyzyjnie piszesz . Bo na wykrycie tuningu jest mala szansa ??
Zmiana wydechu turbiny icka dolotu to mysle ze bezproblemu to stwierdza :D :D

ZApewne chodzilo Ci o program :D ale to nie jest jedyna opcja tuningu.

pbobek poprawiam Cie bo sie myslisz , jaki rok jakie dwa. Beda chcieli jak najszybciej cos zrobic do tego bo klienci czekaja. A jak klient czeka to za tym idzie kasa. A celem firmy jest zarabianie kasy , a najlatwiej zarabiac na tym ze jest sie pierwszym a nie ostatnim.

mało precyzyjnie to fakt ale nie zakładałem że kolega zacznie mechaniczne modyfikacje w nowym wozie ;)

nie mniej wtedy tym bardziej nie ma mowy o gwarancji i ten kto będzie się jego wozem bawił będzie to robił metodą prób i błędów bo doświadczenia z tym motorem nie ma póki co nikt...

tomiscorpio 12-05-2011 17:38

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
44tunnig 2.0 ecoboosta z galaxa juz ruszyli.

heko 12-05-2011 22:51

Odp: 2.0 ecoboost 240 km - tuning
 
...Ty czytaj co tam 44 pisze, większych mitomanów chyba nikt nie widział:wink:
..tu nie chodzi o umiejętności, a o możliwość odczytu i zapisu nowego sterownika, jeśli pojawią się protokoły komunikacyjne, i możliwość odczytu, a przynajmniej zapisu i dostępu do bazy ori softów, chips jest właściwie zrobionyg:)...no i jeszcze tuningprotect, to coś co trzeba obejść w większości nowych autek...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.