Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Cykle wypalania DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190197)

X-a-n-d-e-r 20-09-2013 12:01

Cykle wypalania DPF
 
Co jaki czas/ile kilometrów odbywa się cykl wypalania DPF?
Czy wiąże się to z okresowym podwyższeniem spalania? ile to trwa i o ile podwyższa się to spalanie?

MAG 20-09-2013 12:23

Odp: Cykle wypalania DPF
 
W zależności jak jeździsz (trasa/miast, dynamicznie/eko) komputer sam okresla jak często uruchomić wypalanie.
Generalnie żeby uruchomiło sie wypalanie dpf-u trzeba mieć spełnione kilka warunków, m.in. prędkość jazdy powyżej 60km/h i temperatura silnika powyżej chyba 85st, ale tego kurcze teraz nie pamiętam.
Od momentu zainicjowania wypalania, powinno sie jechać z odpowiednią prędkościa obrotową (pow 2tys) przez ok. 15minut.

Inicjacje wypalania najłatwiej rozpoznać po podwyższonych obrotach biegu jałowego i paskudnym smrodzie z wydechu ;-)

Z tego co pamietam jakąś wypowiedź heko, to dzieje sie to w okolicach co 700-800km standardowo - oczywiscie tak jak napisałem na poczatku, decyduje o tym komputer.

dikileiden 20-09-2013 12:25

Odp: Cykle wypalania DPF
 
Heko kiedyś pisał że około co 700km ,ale to chyba zależy czy jeździsz miasto czy trasa . U mnie w momencie wypalania chwilowe spalanie z 0.6 l/100 wzrasta do 1.3 l/100 . Jak filtr zaczyna się wypalać słychać basowy pomruk jak by była dziura w tłumiku i czasem czuć smród z pod auta.



MAG - jesteś szybszy

X-a-n-d-e-r 20-09-2013 12:31

Odp: Cykle wypalania DPF
 
dzięki

gopiotrek 20-09-2013 12:45

Odp: Cykle wypalania DPF
 
Czy włącza się jakaś kontrolka sygnalizująca wypalanie ?
U mnie tym autem jeździ kobieta i nigdy jeszcze nie wspomniała że wzrosło jej chwilowe spalanie albo głośniej chodził silnik ;)

pawel2m 20-09-2013 14:26

Odp: Cykle wypalania DPF
 
Witaj, cykl wypalania włącza się co m/w 500km, komputer jest tak złośliwie zoptymalizowany by włączyć wypalanie w momencie jak właśnie podjeżdżasz pod posesję i otwierasz garaż :diabelek:, lub zjeżdżasz z długiej autostrady i podjeżdzasz pobrać lub zapłacić "biglietto".

Szlag może trafić człowieka...

Jarek G. 20-09-2013 15:07

Odp: Cykle wypalania DPF
 
Wystarczy, że chociaż z raz w tygodniu wyjedziesz na trasę (50-100 km) i filtr sam bez problem powoli się wyczyści. Przez ostatnie 3 lata w Vectrze ani razu nie zasygnalizował wypalanie, w galaxy przez ostatnie 35 tkm też nie. Po prostu w przelotach sam się oczyszcza.
Pozdro.

pawel2m 20-09-2013 17:05

Odp: Cykle wypalania DPF
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 2078679)
Wystarczy, że chociaż z raz w tygodniu wyjedziesz na trasę (50-100 km) i filtr sam bez problem powoli się wyczyści. Przez ostatnie 3 lata w Vectrze ani razu nie zasygnalizował wypalanie, w galaxy przez ostatnie 35 tkm też nie. Po prostu w przelotach sam się oczyszcza.
Pozdro.

Nie wiem czy widziałeś jak wielki jest w Vectrze DPF ?

Średnio 3x większy od DPF w Fordzie.

Miałem Vectrę CDTI i nigdy nie zauważyłem efektu wypalania.
W S-Maxie nieważne co robisz i jak jeździsz to co 500km odpalany jest cykl wypalania ze względu na jego niewielką pojemność.

Ani Vectra ani Ford nie sygnalizuje wypalania żadnym wskaźnikiem.

witekga 20-09-2013 23:02

Odp: Cykle wypalania DPF
 
U mnie wypala co ok 400 - 500 km. Natomiast nie trzeba utrzymywać zadnej określonej prędkości czy obrotów, jedynie trzeba przeczekać kilka minut, bo tyle to trwa, nawet na postoju też się wypali, tylko te kilka minut :( . Spalanie u mnie (2,2 tdci) - na postoju 0,7 - 0,8, a przy wypalaniu 1,4 - 1,5 l/h. w czasie jazdy trudno wyczuć ile, ale duuużo więcej, różnicę od razu widać

Jarek G. 21-09-2013 09:31

Odp: Cykle wypalania DPF
 
To nie wiem jak to możliwe, że ja przejechałem przez ostatnie 10 miesięcy 35 000 km i ani razu nie zauważyłem wypalania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.