Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Forda Mondeo MK5 2015 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317096)

Tur3n 02-02-2021 18:50

Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Witajcie,
jestem w trakcie poszukiwania Forda Mondeo MK5 - rocznik 2015/2016.

Znalazlem ciekawa oferte ktora bede mial okazje sprawdzic w najblizszy piatek.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

WF0EXXWPCEFM53450

Raport VIN mowi, ze byl malowany z prawej strony - wymienione przednie drzwi, tylne malowane. Wlasciciel zahaczyl o slupki parkingowe.
Zderzaki rzekomo nietkniete, niemalowane.

Do samego konca auto serwisowane w ASO.

Co mysliscie ? Na co warto zwrocic uwage ?

Pozdrawiam,
Adam

kopson 02-02-2021 21:05

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
To, co w nim mi pasuje to silnik 2.0TDCi 180PS w połączeniu ze skrzynią "manual", co wyklucza w przyszłości ewentualne problemy ze skrzynią PowerShift, która często w tej wersji była oferowana.

To, co w nim mi nie pasuje, to naprawy blacharsko-lakiernicze, które już były z prawej strony, a na fotkach widać przytarcie drzwi i nadkola z lewej strony, które też wypadałoby zrobić. Na koniec okaże się że auto było malowane po obu stronach ....

Nie jestem pewien, czy ma pełne światła LED (Ford Dynamic Led), które akurat w tym modelu są bardzo pożądane. Trzeba by dokładnie rozkodować VIN i zweryfikowac wyposażenie.

piotrek305 02-02-2021 21:46

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
ma FDL.. nie ma pełnych i nie pełenych.. są albo soczewkowe na H7 albo Full Led.
I tu są te najlepsze :)

kopson 02-02-2021 22:52

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Cytat:

Napisał piotrek305 (Post 3315990)
ma FDL.. nie ma pełnych i nie pełenych..

pisząc o pełnych światłach LED miałem na uwadze - co chyba nietrudno się domyślić - zarówno te do jazdy dziennej, jak i reflektory główne.

Zresztą, Full Led, jak sam napisałeś, w tłumaczeniu z ang. znaczy właśnie "pełny Led"...

dg. 03-02-2021 06:58

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Niski przebieg na plus. Ale troche klepany itp.
Aku orginalny - sie spodziewaj ze moze zaraz wyzionac ducha :). (500zl zamiennik).
poprawki lakeirnicze tez z 2k cie wyniosą pewno w totalu z polerką itp.
W miare bogate wyposazenie - plus.
Jesli na przegladzie przed kupnem (zawiecha, hamulce, brak wyciekow, itp) nie wyjdzie nic,
To warty uwagi ze wzgledu na przebieg.. :)

Tur3n 03-02-2021 07:34

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Cześć Panowie,
o ile nikt go nie sprzątnie sprzed nosa to w piątek podjadę i zobaczę co i jak :)

Mogę mieć tylko nadzieję, że jedyne większe poprawki lakiernicze to te z lewej strony.
Co do prawej - mam nadzieję, że tam wszystko wygląda ok.

Próbowałem rozkodować VIN przypisany do tego auta - żaden dekoder lub płatny autodna nie wyrzucił jakiejkowiel listy z wyposażeniem. Dziwne ?

Obawiam się najbardziej tego, że wizualnie będzie coś nie halo - aczkolwiek mogę się mylić.
Technicznie.. POWINNO.. być ok.

Niestety, ale w okolicy mam mało ogłoszen w hatchbacku pomiędzy 2015 - 2016 do kwoty 50 tys.
Jest sporo Mondeo z małym wyświetlaczem na środku (dla mnie wygląda to komicznie) lub auta sprowadzone przez handlarzy..

llukass 03-02-2021 07:50

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3315983)
To, co w nim mi nie pasuje, to naprawy blacharsko-lakiernicze,

a to już dyskwalifikuje prawie 6letni samochód że miał naprawę bl-lak? Jeśli rzeczywiście miał tylko drzwi wymienione, drugie naprawione i błotnik przedni cieniowany (technologicznie) i ma to udokumentowane to nie ma co się bać.



Cytat:

Napisał dg. (Post 3316029)
poprawki lakeirnicze tez z 2k cie wyniosą pewno w totalu z polerką itp.

2k za zrobienie przetarcia na drzwiach tylnych i błotniku? przesada i to gruba, sprawny lakiernik zrobi tam wyprawki za parę stów i na czarnym nie będzie widać odcieni. A części które były lakierowane zawsze później są polerowane (w cenie).
Ramki bemo to pewnie tam kupiony i serwisowany to podjechać do nich ze sprzedawcą i niech Ci dadzą całą jego historię wraz z naprawami bl-lak, a może sprzedawca ma też zdjęcia tych uszkodzeń.


Wg mnie ciekawe auto i nie ma co się bać tej szkody z prawej strony

dg. 03-02-2021 08:05

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Cytat:

Napisał llukass (Post 3316036)
a to już dyskwalifikuje prawie 6letni samochód że miał naprawę bl-lak? Jeśli rzeczywiście miał tylko drzwi wymienione, drugie naprawione i błotnik przedni cieniowany (technologicznie) i ma to udokumentowane to nie ma co się bać.




2k za zrobienie przetarcia na drzwiach tylnych i błotniku? przesada i to gruba, sprawny lakiernik zrobi tam wyprawki za parę stów i na czarnym nie będzie widać odcieni. A części które były lakierowane zawsze później są polerowane (w cenie).
Ramki bemo to pewnie tam kupiony i serwisowany to podjechać do nich ze sprzedawcą i niech Ci dadzą całą jego historię wraz z naprawami bl-lak, a może sprzedawca ma też zdjęcia tych uszkodzeń.


Wg mnie ciekawe auto i nie ma co się bać tej szkody z prawej strony


Powiem tak - znajac zycie to sprzedawca zapodal do informacji te najwieksze tematy do zrobienia... jakies mniejsze rzeczy wyjda przy okazji. Wiec lepiej zalozyc 2k i sie milo zaskoczyc jak wyjdzie 1500, niz odwrotnie. Btw - zaden lakiernik za pare stowek nie zrobi porzadnie takich rzeczy, chyba ze kazio ziutek w garazu... A czarny w brew pozorom jest ciezki do blacharki (tak samo jak silver).

llukass 03-02-2021 10:01

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Cytat:

Napisał dg. (Post 3316042)
Btw - zaden lakiernik za pare stowek nie zrobi porzadnie takich rzeczy, chyba ze kazio ziutek w garazu... A czarny w brew pozorom jest ciezki do blacharki (tak samo jak silver).

Jest to do zrobienia wyprawkowo chyba że są inne uszkodzenia na tych elementach i trzeba wtedy całe przelecieć, a najlepiej na "ostro" robi się na czarnym na którym łatwo zgubić przejścia, ale zgadza się, że srebrny czy inny metalik jest ciężki do lakierowania na ostro i wiem co mówię, gorsze jest np biała perła a najgorsze są lakiery 3warstwowe.

kopson 03-02-2021 12:17

Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015
 
Cytat:

Napisał Tur3n (Post 3316031)
Niestety, ale w okolicy mam mało ogłoszen w hatchbacku pomiędzy 2015 - 2016 do kwoty 50 tys.

szczerze mówiąc, 5,6-letnie Mondeo w dobrej wersji i z niedużym nalotem do 50 k zł to byłaby prawdziwa okazja, a ja w okazje nie wierzę. Coś mi się wydaje, że chyba zbyt optymistycznie założyłeś sobie wymagania, bo dobre sztuki kosztują więcej ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.