Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Jak skutecznie usun±ć DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86794)

Pablo_X 22-12-2009 10:38

Jak skutecznie usun±ć DPF
 
Czy spotkał się kto¶ już z metod± skutecznego usunięcia filtra cz±steczek stałych ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) w Mondeo MK3 od 2005 do 2007.

Jak ogólnie wiadomo, układ ten jest niezwykle kłopotliwy w użytkowaniu i jest dodatkowym Ľródłem stresów a nieraz i wysokich kosztów.

Zakup auta wyposażonego w ten wynalazek przypomina mi niemal strzał w stopę ;-)

Dotychczas na forum było niewiele

Bierut 22-12-2009 11:17

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
A czy MKIII maj± DPF-y ?

maku123 22-12-2009 14:10

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
Cytat:

Napisał Bierut (Post 1316258)
A czy MKIII maj± DPF-y ?

Maj± DPF i s± to modele głównie z 2006/07 roku chociaż z 2005 też się trafiaj± np:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

niku 27 22-12-2009 20:20

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
Witam mam autko od Hansa i wła¶nie wyposażone w DPF przebieg 88tkm i jak na razie większych problemów nie miałem. Oczywi¶cie dopalałem filtr regularnie co 500 km, ale w lato nasza rodzinka się powiększyła i nie miałem wtedy czasu i głowy do dopalania i zbędnych przejazdów, efekt wymiana oleju dwukrotnie przez dwa miechy, dolewa nawet litr paliwa do oleju silnikowego na 1500km, szlak może trafić. Ale dowiadywałem się w serwisie forda w Warszawie, mog± go wyci±ć i zmienić oprogramowanie od mondziaka bez filtra, można też dopalać serwisowo 230zł, tańszy olej.

mario13 22-12-2009 20:30

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To kolega z forum TuneFORCE

niku 27 22-12-2009 20:35

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
S± także i zalety posiadania dpf-u, nie zobaczysz za sob± dymu niezależnie czy zima -15 czy lato, rura wydechowa jest od wewn±trz czy¶ciejsza niż na zewn±trz jak bym j± polerował codziennie. Nawet w takie mrozy jak teraz nie leci nawet para lub kropelki wody, uruchamiam silnik od¶nieżam samochód i a z rury tylko powietrze ¶mierdz±ce tlenkiem węgla. My¶lę ,że układ wydechowy znacznie dłużej posłuży, a jak się filtr zapcha to rachu ciachu, chociaż słyszałem ,że już na to s± sposoby wiertełkiem. Pozdrowionka , Wesołych ¦wi±t.

MˇKA 22-12-2009 21:45

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
a czy info czy auto ma DPF zawarta jest w nt VIN :?::027:

heko 23-12-2009 01:09

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
Cytat:

Napisał MˇKA (Post 1316727)
a czy info czy auto ma DPF zawarta jest w nt VIN :?::027:

..oczywi¶cie

MˇKA 23-12-2009 15:27

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
no i :razz: moj VIN o niczym takim nie wspomina także jeden ewentualny kłopot z głowy :D

Pablo_X 24-12-2009 21:07

Odp: Jak skutecznie usun±ć DPF
 
Cytat:

Napisał niku 27 (Post 1316631)
S± także i zalety posiadania dpf-u, nie zobaczysz za sob± dymu niezależnie czy zima -15 czy lato

Oczywi¶cie, że to jest zaleta.
Jednak ten medal ma drug± stronę (ciemn±). Nie dowiesz się o przytkanym zaworze EGR, zapchanym kolektorze dolotowy (te dwa przypadki dla posiadaczy nie za¶lepionego EGR), o nieszczelno¶ciach w układzie doładowania, o pękniętej rurze od intercoolera itd, itp.

Gdyby kompetentno¶ć serwisów i ceny ich usług były odpowiednie, to nie było by obaw nawet z najmniejszymi niedomaganiami udać się do nich. Jednakże w naszych realiach serwisowanie auta z DPFem może (ale nie musi) doprowadzić do bankructwa ;-)

Z drugiej strony, posiadacze aut spełniaj±cych najnowsze normy EURO albo posiadaj±cych DPF powinni mieć z tego jakież ulgi od państwa z racji tego, że dbaj± o ¶rodowisko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.