Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246693)

oloo3211 28-06-2016 22:38

Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Witam koledzy
Jestem tu nowy ale mam problem ze swoim Focusem Mk1 1.6 99 rok

Od pewnego czasu podczas jazdy i skręcania lub jazdy na ładnej równej drodze jak i przy naciskaniu na maskę z przodu słychać dziwne skrzypienie trzeszczenie czy jak to nazwać w okolicach przedniego koła od strony kierowcy na początku myślałem że to amortyzator wydaje takie dźwięki niestety po wymianie zużytych amorków na nowe problem pozostał nie są to też sprężyny chociaż dźwięk przypomina jak by zginał i rozginał sprężynę, Ciężko zlokalizować skąd dźwięk się wydobywa. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?

Fulara 29-06-2016 07:07

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
przy amorkach były wymieniane łożyska mc persona ? bo jak nie, to kiepsko

Bartoosh21 29-06-2016 07:52

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Cześć,

Jestem nowy.

Mam bardzo podobny problem w mk I 1.6 2000 rok..

siwy__ 29-06-2016 14:32

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Jeśli skrzypi i trzeszczy przy naciskaniu to proponuję sprawdzić sworzeń kulisty na połączeniu wahacza ze zwrotnicą.

oloo3211 29-06-2016 20:47

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Jeżeli chodzi o to trzeszczenie zauważyłem ze najbardziej halasuje jak jadę i skręcam i to też nie dzieje się odrazu tylko jak juz z 15-20 min jadę później po jeździe nawet jak kręcę kierownica w miejscu to trzeszczy

Bump:
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2618487)
przy amorkach były wymieniane łożyska mc persona ? bo jak nie, to kiepsko

Nie były wymieniane były wymieniane same amorki

oloo3211 01-07-2016 09:36

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Fulara 01-07-2016 09:36

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
no to źle jak nie były, masz 17 letnie gumy na łożyskach mc persona

Haden 06-11-2017 06:31

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Nie zakładając nowego tematu otworzę go ponownie. Niestety wczoraj podczas trasy dopadło mnie to samo, też dopiero po przejechaniu około 15km zaczyna być słychać skrzypienie też na prostej drodze, skręcanie, zatrzymując się, naciskając maskę.

Czasami poduszki amorków nie powinny skrzypieć cały czas, a nie tylko po przejechaniu jakiegoś dystansu ??

Niestety autor nie pochwalił się co było powodem u niego :(

Haden 06-11-2017 15:09

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Podjechałem na stację diagnostyczną, no i koleś posprawdzał i mówi, że luzów nie ma, wróciłem na parking, kręciłem kierownicą na postoju i jak dla mnie to skrzypienie jest przy kole nie przy poduszce (no ale to zawsze może się nieść i na słuch na pewno stwierdzę heh :)) Ogólnie też mówi, że może to być poduszka, im dłużej jadę tym coraz bardziej skrzypi :D No i jeszcze to, że zanim zacznie skrzypieć to od początku słychać delikatne stukanie/pukanie.

Haden 27-11-2017 06:44

Odp: Trzeszczy, skrzypi w przednim zawieszeniu
 
Nikt, nic ?? Ostatnio myślałem, że jakimś cudem samo się uspokoiło no ale to tylko na jakiś czas jednak :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.