Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czyszczenie wydechu w środku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303772)

maciejka11 05-12-2019 20:26

Czyszczenie wydechu w środku
 
Witam. Czy ktoś wie czym , tzn czy jest jakiś dobry środek którym można usunąć sadzę i nagar z tłumika ?

Fulara 05-12-2019 22:17

Re: Czyszczenie wydechu w środku
 
autostrada

zmulim 05-12-2019 23:12

Odp: Czyszczenie wydechu w środku
 
Po co się kolega chce w to bawić? Strata czasu - za chwile będzie to samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

maciejka11 06-12-2019 16:27

Odp: Czyszczenie wydechu w środku
 
Autostrada nic nie daje , próbowałem . Co do zabawy , to jeśli by to miało sens to mógłbym spróbować , w końcu dpfy i katalizatory można czyścić . Głównie chodzi o tą głupią akcję smog . Focus trochę kopci na czarno powyżej 2500 tys / obr . Pewnie trzeba będzie kupić nowy tłumik .

zmulim 06-12-2019 16:29

Odp: Czyszczenie wydechu w środku
 
Jeśli kopci na czarno to tutaj bardziej bym się przypatrzył kondycji wtrysków, oraz samej pompie wtryskowej. Brudny wydech to skutek, a tu trzeba zwalczyć przyczynę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

maciejka11 06-12-2019 16:48

Odp: Czyszczenie wydechu w środku
 
Wtryski są do roboty , pukają na wolnych obrotach , zimą słychać je bardziej , latem prawie wcale . Jeżdżę już tak prawie 10 lat . Poza tym kopceniem i pukaniem nic się nie dzieje . Focus latem w cyklu mieszanym pali średnio 6 litrów . Zimą litr więcej . Bez problemu odpala więc nie ruszam wtrysków . No i egr nie działa . Jest cały czas w pozycji zamkniętej , więc jest tak jakby był zaślepiony . Gdyby nie to badanie spalin to bym w ogóle się nie przejmował .

Fulara 06-12-2019 21:04

Re: Odp: Czyszczenie wydechu w środku
 
Cytat:

Napisał maciejka11 (Post 3200738)
Autostrada nic nie daje , próbowałem . Co do zabawy , to jeśli by to miało sens to mógłbym spróbować , w końcu dpfy i katalizatory można czyścić . Głównie chodzi o tą głupią akcję smog . Focus trochę kopci na czarno powyżej 2500 tys / obr . Pewnie trzeba będzie kupić nowy tłumik .

jak kopci na czarno to wtryski
zły stosunek ropy do luftu

po co więc czyścić rurę ? rura niczemu nie winna, sama się przepali jak wtrysk nie będzie klepał

mierzyłeś wtryski ? czy poprostu lubisz czyścić rury ?

maciejka11 07-12-2019 20:30

Odp: Czyszczenie wydechu w środku
 
Wtrysków nie mierzyłem bo wiem , że nie są do końca sprawne . Jednym z objawów zużytych wtryskiwaczy jest niemetaliczne pukanie na wolnych obrotach . Zimą kiedy temperatura powietrza jest niska i ropa gęściejsza pukają głośniej . Latem kiedy jest gorąco , a ropa rzadka prawie ich nie słychać . Przy wzroście prędkości obrotowej pukanie znika , wtryski cichną . U mnie to jedyny objaw , a drugi jak się właśnie dowiedziałem to czarny tym przy wysokich obrotach. Poza tym nic się nie dzieje . Więc chyba będę jeździł i liczył na to , że nie dowalą mi mandatu 8)

Fulara 08-12-2019 08:48

Re: Czyszczenie wydechu w środku
 
zainteresuj się tymi wtryskami, zanim rozwalą tłoka... i mówie bardzo poważnie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.