Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Pompa wspomagania kaput regeneracja czy używka ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112950)

maxwell11 11-09-2009 18:18

regenerowana maglownica i pompa ukł. wpomagania
 
Witam,

jak uważacie - warto jest bawić się w regenerację maglownicy i pompy ukł. wspomagania kierownicy? Jaka jest trwałość regeneracji takich elementów z waszego doświadczenia?

pozd.

Fordziak 11-09-2009 20:24

Odp: regenerowana maglownica i pompa ukł. wpomagania
 
Ja regenerowałem w corolli maglownicę .Po regeneracji było przejechane 80tys i ok.

matwiak 14-09-2009 13:53

Odp: regenerowana maglownica i pompa ukł. wpomagania
 
Ja regenerowałem pompę wspomagania. Konkretnie wymeniałem uszczelniacz na wałku, bo pompa ciekła. Niestety nie było szansy kupić takiego samego jak w oryginale uszczelniacza. A ten który mogłem kupić zbyt długo nie wytrzymywał. Ogólnie wyszło na to, że wymieniłem pompę :(

Papel 14-09-2009 17:24

Odp: regenerowana maglownica i pompa ukł. wpomagania
 
ja pompę zregenerowałem pół roku temu i żadnych problemów nie widzę (jedynie dzwięk nieprzyjemny przy maksymalnym wychyleniu ale to wina zbyt dużego uszkodzenia obudowy pompy wewnątrz) ogółem z tego co mi wiadomo to regeneracja polega na wymianie bebechów pompy (maglownicy chyba też ale tej nie regenerowałem) iwsadzeniem nowych bebechów do starej obudowy

keczup 14-09-2009 18:46

Odp: regenerowana maglownica i pompa ukł. wpomagania
 
Regenerowałem pompę wspomagania i powiem ci nie warto, głośna praca przy obciążeniu decyzja należy do ciebie

maxwell11 17-09-2009 10:31

Odp: regenerowana maglownica i pompa ukł. wpomagania
 
Wielkie dzięki za wszelkie Wasze odpowiedzi.

Dowiadywałem się w "międzyczasie" czy warto także wśród znajomych i mechaników i jak to bywa opinie są różne ale tendencja wygląda tak, że maglownicę warto ( w fachowym zakładzie) ale pompy wspomagania to już nie bardzo. Chyba lepiej znaleźć coś na szrocie i w zbierać od razu na nową :-)

THX all.:D

Lasko1990 23-10-2010 00:01

Pompa wspomagania kaput regeneracja czy używka ??
 
W związku iż nie znalazłem tematu do mojego zapytania zakładam nowy...jeśli się mylę myślę że nie dostane ostrzeżenia i jeśli zaśmieciłem to sory...

A więc sprawa ma się tak :

Kupiłem płyn do pompy wspomagania ,,Tedex'' sprzedający stwierdził iż ten jest rekomendowany do forda no i się mylił pompa padła po miesiącu...

i teraz pytanie czy lepiej regenerować czy kupić sprawną używkę ??

z tego co widziałem to za regeneracje ludzie sobie cenią trochę pln-ów a u mnie aktualnie z funduszami nie za bogato...i pytanie do osób które regenerowały pompy jak się sprawują ??

a jeśli chodzi o używki to na allegro znalazłem same pompy do benzyniaków a ja mam diesla tddi...

Lasko1990 24-10-2010 22:36

Odp: Pompa wspomagania kaput regeneracja czy używka ??
 
nikt nic nie wie ??

Emmm 24-10-2010 23:32

Odp: Pompa wspomagania kaput regeneracja czy używka ??
 
Osobiście jestem za używką lub nówką, ale wiadomo, nówka droga, więc używka będzie optymalnym rozwiązaniem. Poszukaj na szrotach, z pewnością dostaniesz również gwarancję rozruchową. Tylko napełnij układ porządnym płynem, polecam Valvoline.
Pozdrawiam

krzyST200 25-10-2010 07:47

Odp: Pompa wspomagania kaput regeneracja czy używka ??
 
moim zdaniem jeśli chodzi o ten temat to w stosunku ceny do jakości nalepiej wypada regenerowana... kupisz uzywkę nie wiesz ile pojeździsz, z koli nówka troszkę szarpnie portwel. a na regenerowaną zawsze jest jakiś okres gwarancyjny....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.