Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Kostka do radia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340378)

Jaceke1939 18-04-2024 14:58

Kostka do radia
 
1 załącznik(i)
Witam. Od miesiąca jestem użytkownikiem fiesty , chciałbym zamontować radio(od nowości było bez) i pewnie głośniki podobno na100% ich nie ma. Zdemontowałem zaślepkę radia i ukazała mi się kostka (dodam jej zdjęcie). I pytanie moje czy to jest kostka do radia jeżeli tak to gdzie mogę kupić przejściówkę z forda pewnie na isso. Dzięki bardzo:lol:

thesperado 18-04-2024 15:49

Odp: Kostka do radia
 
Tu np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz przejściówkę do montażu zestawu głośnomówiący Parrot lub Bury i zapewne wykorzystasz połowę z niej. Możesz szukać także od Volva, ponieważ Volvo używało przez pewien czas tego samego złącza. W sieci i w wielu sklepach stacjonarnych pełno jest tego. Czemu nie chcesz założyć radia dedykowanego, tylko w formacie DIN?

Jaceke1939 18-04-2024 17:33

Odp: Kostka do radia
 
1 załącznik(i)
Nie no super Jarek jak najbardziej chciałbym radio dedykowane, jakbyś mógł podesłać linki do takich radyjek co będą pasować

Bump: Myślałeś o takim radiu, sorki ale to mój pierwszy fordzik i dopiero się poznajemy. żeby pasowało na co trzeba zwrócić uwagę ?

Bump:

tomao 18-04-2024 18:44

Odp: Kostka do radia
 
Cały problem w tym, że fabryczne radio składa się z 3 elementów: odbiornika właściwego (ACM), panelu (np takiego jak w poście wyżej) i wyświetlacza. Trzeba dorwać cały komplet, sprawdzić okablowanie i pewnie jeszcze to zakodować.

Jaceke1939 18-04-2024 20:26

Odp: Kostka do radia
 
Czyli byłoby z tym sporo zachodu, a jak dał namiar Jarek taki adapter kupić radio i pewnie głośniki i majsterkować z tym. Popatrzę na te fabryczne radia ale ciężko dorwać jak pisał Tomek złapać kompletne radio i jeszcze w niezłym stanie

Jaceke1939 19-04-2024 09:34

Odp: Kostka do radia
 
Zdecydowałem kupić te adapter co Jarek podpowiedział ta fiestę udało mi się kupić z przebiegiem 42000 km w środku jak nówka a szukałem radia dedykowanego to jakbym założył uzywke ostro by się różniła od reszty wnętrza. Mianowicie zamówiłem przejściówkę z ford na isso i co dalej podpinam radio , to pewnie byłoby za proste. Podpowidżcie koledzy które kable do ktorych

Antej 19-04-2024 10:06

Odp: Kostka do radia
 
Cytat:

Napisał Jaceke1939 (Post 3490935)
jakbym założył uzywke ostro by się różniła od reszty wnętrza.

Uważasz że uniwersalna ramka do radia 1DIN będzie idealnie w kolor?

Cytat:

Napisał Jaceke1939 (Post 3490935)
Podpowidżcie koledzy które kable do ktorych

Zleć usługę bo widać że nie masz pojęcia w tej robocie, będzie dobrze i ostatecznie szybciej.

Przykład,na zachętę,
do poliftowej (ma inne złącza), ale skompletowanie nie jest dużym wyzwaniem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jaceke1939 19-04-2024 11:39

Odp: Kostka do radia
 
Tu nie chodzi o kolor czy będzie pasował tylko o to że będzie różnica chodzi mi o ślady użytkowania pomiędzy używką z auta które miało przejechane 200 tys albo więcej a moim gdzie ma 42 tys i wygląda jak nówka, a na nowe elementy po prostu mnie nie stać. Pewnie ze o tej robocie nie mam dużego pojecia ale uwielbiam majsterkować i wiele rzeczy nie z mojej dziedziny z pomocą kolegów z forum zrobiłem i uważam nie gorzej od fachowców w danej dziedzinie. Pewnie ze łatwiej zaprowadzić do warsztatu zaplacic parę stówek. To już nie chodzi o kasę A ile potem satysfakcji

thesperado 19-04-2024 12:05

Odp: Kostka do radia
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3490942)
Przykład,na zachętę,
do poliftowej (ma inne złącza), ale skompletowanie nie jest dużym wyzwaniem

Dobry przykład i ja osobiście poszedł bym w tą stronę, tym bardziej, że już niewiele trzeba, by dołożyć fabryczny zestaw głośnomówiący, a przejściówka się nie musi marnować ponieważ można ją wykorzystać do zrobienia wiązki dla oryginalnego zastawu BT.
Cytat:

Napisał Jaceke1939 (Post 3490935)
jakbym założył uzywke ostro by się różniła od reszty wnętrza.

Nic podobnego. Ja kupiłem swojego do swojej Fiesty (miała 65000 km) radio z wyświetlaczem i panelem bez skazy, lepszym od tego, który był oryginalnie. W zasadzie dylematy to dobór kolorów, czy ma być zestaw głośnomówiący, czy nie, oraz to czy iść na całość i szukać zestawu Sony. Tak jak napisał Antej, wyzwanie nie jest, no możne poza zestawem przedliftowym Sony. Jak już się tak estetyką przejmujesz to wyobraź sobie podświetlenie radia "DIN" w jakimś dziwnym kolorze, który za nic nie pasuje do reszty i wystaje z panelu środkowego i z którego sterczy pen USB.
Co do przewodów to połowę z tego co przyjdzie wykorzystasz i jak zobaczysz to w ręce, pomylić się nie sposób, gdybyś pozostał przy radiu 'DIN".

Antej 19-04-2024 12:11

Odp: Kostka do radia
 
przedlift licznik czerwony
polift licznik i wnętrze niebieskie

"Przekucie" dwóch typów wiązek, czyli w zasadzie połączenie dwóch przejściówek, następnie doposażenie w podłączenie modułu BT.

Aktywacja komputerem.

Reszta braków w instalacji.... robota dla "zawodowca" od fordów, bo inaczej projekt stanie na miesiąc lub dłużej.

A kolega martwi się, że mu przyślą panel porysowany (kupuje się nieporysowane i po problemie).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.