Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] olej w gumie intercoolera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89997)

leznyr 27-01-2010 13:52

olej w gumie intercoolera
 
cześć,

Zanim zostanę zrąbany, że to już było i nie szukam mówię SZUKAŁEM i nie znalazłem :)

Czy to coś strasznego jak na gumie dochodzącej do intercoolera jest trochę oleju? Zaznaczam, że naprawdę nie jest tego dużo... I tylko z jednej strony - jak się stoi w stronę silnika to ta guma po prawej.

Czego to może być przyczyną i co grozi mojej foczce.

Dzięki:?:

mario591 27-01-2010 14:57

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Nie jest to nic groźnego. Ja też mam delikatną czarną maź w tych gumowych wężach. Gdzieś kiedyśczytałem, że to normalny objaw jak tego jest troche, gorzej już przy dużych ilościach. Chociaż sam się kiedyś dziwiłem bo w sumie powinnio być sucho jak tylko powietrze jest tam tłoczone. No ale dokładnej przyczyny dostawania się tego nie znam.

lucash 27-01-2010 15:07

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Cytat:

Napisał leznyr (Post 1345409)
SZUKAŁEM i nie znalazłem

Słabo szukałeś :)
Odpowiedź na Twoje pytanie: lej wahę i nie martw się, bo to norma - pod warunkiem, że jest tego niewiele.

Hildegard 27-01-2010 21:40

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Cytat:

Napisał mario591 (Post 1345486)
Gdzieś kiedyśczytałem, że

turbina moze "cos miec" .

Hokus focus 27-01-2010 21:50

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Witam! U mnie też gumy są "delikatnie" pokryte olejem. Mechanik powiedział żebym się tym aż tak bardzo nie przejmował ale turbina nie jest wieczna i tak kiedyś padnie.

rejmont 01-02-2010 23:10

Odp: olej w gumie intercoolera
 
To chyba normalne, że w rurach intercoolera zbiera się olej, sucho całkiem być nie może, znaczy nie zdarza się, każda turbina troszkę pluje olejem.

mkaminski100 02-02-2010 10:00

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Cytat:

Napisał rejmont (Post 1350896)
To chyba normalne, że w rurach intercoolera zbiera się olej, sucho całkiem być nie może, znaczy nie zdarza się, każda turbina troszkę pluje olejem.

To nie turbina pluje olejem tylko wyciaga olej z odmy na pokrywie zaworow.

spidi 02-02-2010 22:50

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Ciesz się że masz zapocone gumy, znaczy masz olej w silniku. Poważnie mówiąc lekkie zapocenie jest normą.

rebarace22 02-03-2010 20:25

Odp: olej w gumie intercoolera
 
A co to znaczy "lekkie zapocenie" ??
W moim przypadku tez mialem lekkie zapocenie - zdjecie pokazuje stan z konca listopada 2009.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale zauwazylem kilka dni temu ze pojawilo sie znacznie wiecej oleju na tych dwoch "bałwankach" jak rowniez na trojniku laczacym wlot powietrza z silnikiem ( nie widac tego na zdjeciu ). Znacznie wiecej oleju pojawilo sie z lewej strony do tego stopnia ze widac jego slady na oslonie silnika tuz nad paskiem wieloklinowym oraz obok zbiornika z plynem chlodniczym.
Z prawej strony jest mniej wiecej tak samo.
Dodam ze gdybym nie otworzyl klapy silnika to bym tego nie zauwazyl gdyz nie widze zadnych zmian w przyspieszaniu samochodu.

Czy ktos wiec co moze byc przyczyna takiego stanu ??

heko 02-03-2010 22:30

Odp: olej w gumie intercoolera
 
...każda ...nawet nowa turbina przerzuca drobinki oleju...więc to normalne ze wewnącz jest tłusto...a jeśli na zewnątrz rur widać olej...to po prostu oznaka nieszczelności...zazwyczaj na łączeniach...przy opaskach...proponuję dokręcić..lub wymienić opaski...no i oczywiście może być uszkodzona jeszcze sama rura...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.