Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Przekładka automatu na manual (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317274)

Styku121 08-02-2021 08:50

Przekładka automatu na manual
 
Witam. Zastanawiam się nad przekładką auto na manual ponieważ mój powershift zdaniem fachowców ma do wymiany sprzęgło. I koszt takiej operacji wycenili mi na 7,5k, ponieważ jak już maja mi wymienić sprzegło to trzeba zregenerować całego powershifta. Opiłki z tłumika drgań dostają się do mechatroniki itp. I tu moje pytanie, czy opłaca się w ogóle robić przekładke? Jak to później wygląda,czy są jakieś problemy po przekładce?

Jaryska 08-02-2021 09:51

Odp: Przekładka automatu na manual
 
Kupić drugą skrzynię używaną z gwarancją.

Andrzej_K 08-02-2021 10:49

Odp: Przekładka automatu na manual
 
Cytat:

Napisał Styku121 (Post 3317436)
(...) I tu moje pytanie, czy opłaca się w ogóle robić przekładke? Jak to później wygląda,czy są jakieś problemy po przekładce?

Pytaj i czytaj na 'skrzyniach automatycznych':
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Daniels13 21-02-2022 20:38

Swap z automatu na manual
 
witam jakis czas temu przekladalem w swoim focusie mk3 2.0 TDCI skrzynie powerschift na skrzynie manualna i od poczatku mam pewnien problem a mianowicie przy wrzuceniu pierwszego biegu jest wsteczny ,chodzi mi o to ,ze nie potrzeba podnosic blokady mieszka zeby uwolnic wsteczny bieg a jedynka jest gdzies pomiedzy wlasnie tym wstecznym a 3cim biegiem .problem jest w jezdzie miejskiej gdyz trzeba uwazac zeby nie wbic wstecznego zamiast 1 lub odwrotnie .Ma moze ktos jakis pomysl czego brakuje lub co moze byc uszkodzne ?Wszystkie graty do przekladki kupione od 2.0 teoretycznie nie uszkodzone ...przepraszam za bledy ale nie posiadam polskiej klawiatury

kriski 21-02-2022 21:00

Odp: Swap z automatu na manual
 
Brakuje najprawdopodobniej plastikowego rygla, podnoszonego gałką zmiany biegów. Powinien być założony na małym przegubie od środka mieszka i przechodzić przez pręt lewarka.

dulu 23-03-2024 21:31

2.0 TDCI przekładka na manual, jakie zamienniki skrzyni
 
Szukając oznaczenia manualnej skrzyni dla foki 2014 i silnika jak w temacie powtarza się jedno oznaczenie: BV6R-7002-PCC. Jak mogę sprawdzić jakie oznaczenia mogę stosować zamiennie? Przewaliłem pół forum, szukam w google i na stronach zagranicznych i dalej nie wiem. Chodzi o to żeby mieć większy wybór przy kupowaniu.
W którymś z tematów na przykład przeczytałem że ten kod tyczy się tylko samej obudowy. To już mi się nie zgadza. Na przykład dla oznaczenia FV4R-7002-CCA (takie oznaczenie było w poliftowym focusie z 2.0 tdci), to w tej co była wyciągnięta z focusa jest 1 otwór na gornej części kołnierza. Ale skrzynia o identycznym oznaczeniu od kugi ma tam już 2 otwory. Wie ktoś może jak dokładnie czytać te oznaczenia? Czy mogę użyć FV4R-7002-CCA jeżeli jest napisane że jest wymontowana z focusa poliftowego (kołnierz oboduwy się zgadza).
Albo może ktoś kto zajmował się przekładkami mógłby podać pasujące oznaczenia zamiennych skrzyń z mondeo mk4 / c-maxa mk2?

dulu 24-03-2024 23:37

Odp: Przekładka automatu na manual
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłałem zapytanie do sprzedawcy. Jest napisane że ta skrzynia była zamontowana w focusie z 2013 roku, moc silnika też wskazuje na DW10C. Kołnierz się zgadza, jest inny niż od kugi mk2. Jeżeli sprzedawca pisze prawdę, to skrzynie od focusów poliftowych z 2.0 tdci powinny pasować do przedliftowych. Pytanie co ze sprzęgłem, bo polift ma inne...

tomao 25-03-2024 05:32

Odp: Przekładka automatu na manual
 
2.0 tdci polift i przedlift to trochę różne silniki, a już na pewno różniące się oprogramowaniem. W oznaczeniu skrzyni różna może być tylko ostatnia litera, inaczej w najlepszym razie tempomat nie będzie funkcjonował poprawnie lub wcale.

dulu 26-03-2024 20:03

Odp: Przekładka automatu na manual
 
W dalszym ciągu pytanie odnośnie przekładki C-max mk2 / focus mk3 2011-2014 2.0 TDCI
1. Czy trzeba zmieniać podporę półosi? Jeżeli tak to na jaką, jaki nr części, jak wygląda?
2. To samo pytanie odnośnie łapy skrzyni biegów. Trzeba jakąś zmieniać? póki co widzę że dolna ma oznaczenie 7M51-6P093-KB taka sama powinna być od manuala i od automatu

Generalnie jak uda mi się to wszystko poskładać do kupy to zrobię jakieś zestawienie ze zdjęciami i oznaczeniami, dziwi mnie że o c-max / focus mk3 o przekładce nie ma praktycznie żadnych informacji a o mondeo jest kilkanaście stron. Tych aut z automatem też było dość sporo na rynku

tomao 27-03-2024 13:34

Odp: Przekładka automatu na manual
 
Trzeba wziąć swój VIN, poszukać VIN samochodu z tym samym silnikiem w manualu i porównywać numery części w katalogach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.