Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252945)

krzysiek18jw 30-10-2016 08:39

Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Witam tak jak w temacie świeci mi się kontrolka ciśnienia oleju około minuty po odpaleniu zimnego silnika i gaśnie podczas jazdy nic się nie zapala gdy zgaszę silnik i odpalam ponownie za jakieś 5 minut kontrolka gaśnie po dwóch sekundach jeszcze nic nie wymieniałem jutro jadę dopiero do mechanika ale chciałem mniej więcej zorientować się co może być przyczyną może ktoś z was z tym się spotkał silnik 1.8 tddi

aprox99 30-10-2016 08:53

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Słabe ciśnienie oleju,pompa do wymiany ,panewki itd.Mimo wszystko jako pierwsze wymieniłbym czujnik ciśnienia oleju,małe koszty a potem widać o co chodzi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzysiek18jw 30-10-2016 09:23

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Panewki i pierścienie wymieniłem na początku roku więc to aczej odpada zacznę od czujnika tylko zastanawia mnie czemu tylko na zimnym świeci a później już jest ok

barkow31 30-10-2016 09:51

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
aku

J@colo 30-10-2016 09:56

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
A jaki masz w ogóle olej wlany?? Często w nich padają pompy oleju.

krzysiek18jw 30-10-2016 10:09

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Motul 10 w 40 a tutaj nagrałem filmik jak ie zachowuje kontrolka i silnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

salom 30-10-2016 10:47

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Był niedawno identyczny temat i objawy na Forum.
U Ciebie, pomimo wymiany panewek, są luzy nadmierne w układzie korbowym, oraz pompa olejowa z bardzo słabą wydajnością.
Jak gorący silnik, po całodziennej jeżdzie stoi do następnego dnia, to olej z układu ścieka do miski olejowej. Rano po uruchomieniu, z dobrą pompą olejową, to gęsty, zimny olej daje takie ciśnienie, że kontrolka oleju gaśnie już przy kręceniu rozrusznikiem.
W silniku u Ciebie niestety o ile mam racje, dłuższa jazda, bez sprawdzenia manometrem mechanicznym, czy jest cisnienie oleju już podczas kręcenia rozrusznikiem, i zaraz po odpaleniu przez minutę, jeżeli nie ma, to czarno to widzę, musisz się liczyć z poważną awarią, bo silnik w żadnym wypadku nie powinien pracować bez smarowania.

A na gorącym silniku, gdy cały układ smarowania ma jeszcze olej, kontrolka gaśnie od razu, bo wystarczy moment, aby tak się podniosło cisnienie, aby zgasić kontrolkę.

krzysiek18jw 30-10-2016 11:00

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Zobaczymy jutro już chwilę z tym jeżdżę że tak powiem z 2500 km przejechałem wczoraj 350 bez przerwy i nic się nie nie stalo

salom 30-10-2016 11:06

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Nic się nie stanie w czasie jazdy, bo ciśnienie jest wystarczające, bo kontrolka na czerwono ani razu się nie zapala.ale praca przy uruchamianiu, po nocy o ile mam rację beż ciśnienia oleju, bo świeci się kontrolka długo, to zabójstwo dla wału i panewek.
Jeżeli tego nie sprawdzisz, co pisałem wyżej, to nie chcę dalej wróżyć...

krzysiek18jw 30-10-2016 11:07

Odp: Kontrolka oleju długo świeci na zimnym silniku jaka przyczyna?
 
Jutro jadę z rana do mechanika i am znać co i jak


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.