Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241638)

jacob10 29-03-2016 12:59

Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Witam!
Temat dotyczacy podniesienia mocy jest juz nieaktualny, dlatego napisze nowy. Dzisiaj oddalem swojego transita do wgrania nowej mapy. Po pierwszym hamowaniu autko wyplulo 71PS i 190Nm. Mam pytanie do osob ktore podnosily moc w tym modelu, jak wyglada jazda latem bez intercoolera. Wiadomo, ze ten model go nie posiada, czy spadki mocy sa mocno odczuwalne w upaly?

wojtekjanus 29-03-2016 17:59

Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Intercooler to przyrost mocy rzędu tylko 5-7%, czyli u ciebie 3-5KM. Kiedy ktoś już zaczipuje silnik na maksymalna moc i walczy potem o każdego konia więcej - to jest sens montowania IC lub wymiana na większy jeżeli już jest. Natomiast sama wymiana IC bez ingerencji w soft - nie ma sensu.
Czy z tego co napisałeś mamy wnioskować, że po chipie ma 71 KM? Jeżeli tak, to ile miał przed?

jacob10 29-03-2016 18:47

Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Intercoolera nie mam zamiaru montowac, pytam z ciekawosci jak w upaly silnik zachowuje sie po chipie bez intercoolera. Moc 71PS to wartosc przed chipowaniem. Autko w trakcie zmiany softu i pozniej kolejne hamowanie aby zobaczyc jakie sa przyrosty. To co dostalem informacje, to przyrost ma byc w okolicach 95-100PS. Dla mnie wystarczy, bo i tak skrzynia biegow jest krotka, aby szybciej jezdzic. W moim przypadku przy 140km/h mam 3200obr. :/

wojtekjanus 29-03-2016 21:22

Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Cytat:

Napisał jacob10 (Post 2566521)
Dla mnie wystarczy, bo i tak skrzynia biegow jest krotka, aby szybciej jezdzic. W moim przypadku przy 140km/h mam 3200obr. :/

Masz takie przełożenie jak ja - przy 130 km/h mam 3.000 obrotów, po przeliczeniu wychodzi na to samo. Przy ustawieniu boxa na 145 -150 KM licznikowo w dobrych warunkach mój 2,0 tdci chodzi do 180 km/h (czyl ok. 170 km/h rzeczywistej prędkości). Nie wiem czy to jest takie wolne przełożenie. Licznikową prędkość 170 km/h dochodzi zawsze dosyć łatwo i szybko...
Późniejsze modele Mk7 FWD mają skrzynię szóstkę, gdzie najwyższy bieg to w zasadzie jest nadbieg, ale do przyspieszenia z dużą prędkością i tak trzeba redukować na piąty bieg.
Cytat:

Napisał jacob10 (Post 2566521)
pytam z ciekawosci jak w upaly silnik zachowuje sie po chipie bez intercoolera.

Wszystkie Transity mają stosunkowo mały IC, więc w upał, przy serii szybko następujących po sobie przyspieszeń, czuć że IC puchnie - znacznie nagrzewa się. Ale wystarczy chwilę spokojnie pojechać lub postać pod światłami - i silnik ma wyraźnie większy wigor.
Znany w UK ścigant o nicku Nitroman wycisnął z Transita 2,0 tdci 235KM, ale IC ma olbrzymi - zobacz na filmie. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dzięki niemu może ostro iść po biegach w górę bez strat mocy z tytułu przegrzania powietrza po doładowaniu - wygrał wyścig ze startu stojącego z Mazdą MX5. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Wyścig odbywał się bez włączania wtrysku nitro, z mocą ok. 175KM.
Tak na marginesie - niektóre wyczynowe auta mają natrysk zimnej wody na IC...

cezarg1410 29-03-2016 21:27

Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2566651)
Masz takie przełożenie jak ja - przy 130 km/h mam 3.000 obrotów, po przeliczeniu wychodzi na to samo. Przy ustawieniu boxa na 145 -1 50 KM licznikowo w dobrych warunkach mój 2,0 tdci chodzi do 180 km/h.

A korby bokiem latają :P

wojtekjanus 29-03-2016 21:45

Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 2566657)
A korby bokiem latają

Latać latały, ale przed awarią silnik od dłuższego czasu delikatnie stukał i nie można było zlokalizować przyczyny. Czekałem, aż coś się wykrystalizuje, niestety - wykrystalizowało się... dosyć gwałtownie (obróciła się panewka korbowodowa). Ponadto nigdy nie grzeję cały czas na maksa w trasie - jeżeli depnę, to w trakcie przyspieszania.

cezarg1410 31-03-2016 11:35

Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2566672)
Latać latały, ale przed awarią silnik od dłuższego czasu delikatnie stukał i nie można było zlokalizować przyczyny. Czekałem, aż coś się wykrystalizuje, niestety - wykrystalizowało się... dosyć gwałtownie (obróciła się panewka korbowodowa). Ponadto nigdy nie grzeję cały czas na maksa w trasie - jeżeli depnę, to w trakcie przyspieszania.

Kojarzę Twoja sytuację (pisałeś sporo na forum o tym) i właśnie stąd mój komentarz.
Swoją drogą nie mam pojęcia skąd taka sytuacja u Ciebie... Tym bardziej, że o auto dbasz.
Chyba coś w tym jest że diesel nie lubi jazdy na wysokich obrotach pod obciążeniem.

P.S w pewnych przypadkach taka awaria wcale nie jest tak łatwo zauważalna. Jechałem kiedyś ze znajomym autem z LPG i słychać było co nieraz pojedyncze stuki z silnika przy przyspieszaniu - on twierdził że to spalanie stukowe bo tak ma od jakiegoś czasu (dźwięk to naprawdę sugerował). 5 km później zbieraliśmy korby z asfaltu :P

Co do autora: bez IC w lato będziesz miał masakrę. Spadek mocy będzie ogromny.

jacob10 03-04-2016 11:33

Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS
 
Transit odebrany, po koncowym hamowaniu wyszlo 100PS i 220Nm. Roznica w jezdzie ogromna. Zobaczymy wiecej jak zrobi sie goraco, jak narazie jestem zadowolony ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.