Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323467)

wojtek_focus mk4 12-09-2021 18:29

Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Cześć,

Od 2019 roku mam Forda Focusa IV Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM i od początku są z tym autem problemy, ale od początku.

Problemy, mniej dokuczliwe, ale irytujące to problemy które pojawią się losowo z częstotliwością raz na miesiąc, np.
- Awaria asystenta wzywania pomocy
- Nie działa poprawie Bluetooth
- Nie działa sterowanie głosem
- Komunikat o niedostępności trybów jazdy
- Komunikat o niedostępności układu o wykrywaniu kolizji
- Zmiana języka w menu (tak, tak język menu sam się zmienił na ang...)

Zgłaszałem to za każdym razem, ale wg serwisu nie było śladów po błędach...

Teraz mam dużo poważniejszy problem ponieważ kilka razy w miesiącu pojawia się komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika.
Efektem powyższego jest ograniczona moc silnika, auto prawie nie przyspiesza, dusi się przy dodawaniu gazu, etc.

Za każdym razem równocześnie z pojawieniem się tego komunikatu był inny komunikat np. o niedostępności trybu jazdy albo niedostępności układu o wykrywaniu kolizji...

Auto oczywiście trafiło do serwisu, ale i tym razem nic nie zostało wymienione, tylko reset systemu. Tu trzeba dodać, że problem trwa ok 30m i potem wszystko jest ok, zatem auto nigdy nie dotarło do serwisu z opisywanym problemem...

Czy macie może jakiś pomysł co może generować taki problem lub sugestię jak podejść do rozwiązania tego problemu, albo jak wymusić na serwisie diagnozę a następnie rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam,
Wojtek

tombalt 12-09-2021 18:51

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Ja bym sprawdził forscanem stan naładowania akumulatora....
Większość błędów pojawi się również właśnie w przypadku słabego akumulatora....
Może czas zmienić ASO lub zgłosić sprawę do Ford Polska?

wojtek_focus mk4 12-09-2021 19:42

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Akumulator był sprawdzany i był ok.
A czy to możliwe, żeby ASO nie widziało błędów związanych z ograniczeniem mocy silnika po podłączeniu do komputera?
W jaki sposób najlepiej komunikować się z ford polska ?
Jakie ASO na terenie Warszawy polecacie?

tombalt 12-09-2021 20:59

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Sprawdź sam i zobacz stan naładowania....

daniel2505 13-09-2021 07:06

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Mnie to wygląda na brak styku na jakim złączu elektrycznym, ewentualnie jakiś zimny lut w sterowniku. Znalezienie tego to może być niestety poważny problem.

razes 13-09-2021 09:29

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Cytat:

Napisał wojtek_focus mk4 (Post 3367715)
'''''''Tu trzeba dodać, że problem trwa ok 30m i potem wszystko jest ok, zatem auto nigdy nie dotarło do serwisu z opisywanym problemem...

........sugestię jak podejść do rozwiązania tego problemu, albo jak wymusić na serwisie diagnozę a następnie rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam,
Wojtek

Zrób zdjęcie wyświetlonego komunikatu i jedź do Serwisu....

None 13-09-2021 10:25

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Pożycz od znajomego interfejs OBD2 z obsługą MS i HS i zczytaj błędy .

bidżej 20-09-2021 06:55

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Cytat:

Napisał wojtek_focus mk4 (Post 3367741)
A czy to możliwe, żeby ASO nie widziało błędów związanych z ograniczeniem mocy silnika po podłączeniu do komputera?

ktoś w Fordzie wymyślił, że niektóre błędy, również te poważne, nie są zapisywane na stałe w pamięci. Zainstaluj sobie apkę FordPass, komunikaty o błędach są do niej przesyłane i nie znikają same.

michałek 20-09-2021 07:38

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Jak sobie grzebałem w BCM, to potem mi wywalało brak asystenta ruszania na wzniesieniach. Podociskałem wtyczki i się uspokoiło. To pachnie elektryką.

Wygląda jak problem w IPC czyli komputerze zegarów. On odwala jeszcze parę innych funkcji i całkiem pasują do niego te awarie o których napisałeś.
Reset języka - to się dzieje po resecie tego modułu jak się go programuje, jak sobie dokładałem tempomat adaptacyjny to tak mi zrobił. Tak, to 100% IPC albo jego zasilanie.

Rejestrator ODBC to chyba nie jest wielka rzecz, może nawet Forscan na komórce to zrobi. Jednak, jeśli to IPC się resetuje to błędów może nie być! Może kamerka samochodowa zamiast na drogę to na zegary, będzie twardy dowód.

ASO to głównie idioci i ignoranci, zmień je.

wasi69 20-09-2021 08:26

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Przede wszystkim zostaw im auto na jazde testowa i opisz w jakich okolicznosciach pojawia sie ten blad.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.