Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93227)

mariuszmuda 02-03-2010 07:36

Jak rozebrać elektrycznie składane lusterko Mondeo 2006r Ghia
 
Witam nie ma może ktoś fotek jak rozebrać elektrycznie składane lusterko( chodzi o fotki jak rozebrać mechanizm składania a nie o demontaż całego lusterka). Za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać. Denerwuje mnie że lusterko od strony pasażera się składa a od kierowcy nie, a przy okazji wymienił bym żarówki które znajdują się pod lusterkiem na ledowe. Silniczek od składania działa, lusterko lekko drgnie i stoi, smarowałem ruszałem ale to nie pomaga;/ PROSZĘ O POMOC

eng 02-03-2010 08:30

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
Niekoniecznie winny musi być mechanizm składania lusterek. Zobacz na bezpieczniki lusterek. Sprawdź moduł składanych lusterek czy czasem coś się tam nie wypięło. Jeżeli to nic nie da to wyciągnij lusterko i wkład lusterka. Wkład jest na wcisk. Należy ustawić lusterko w pozycji np max do góry i w lewo i płaskim cienkim śrubokrętem próbować podważyć wkład. Uważaj bo może pęknąć. Co do dalszego postępowania to nie mam pojęcia. Mogę pomóc tak, że pokaże Ci jak elektrycznie składane lusterko wygląda bez wkładu. Proszę bardzo:

http://img291.imageshack.us/img291/1...c00449p.th.jpg

Pozdrawiam

mariuszmuda 02-03-2010 09:45

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
bezpieczniki i wszystkie złączki są ok. Jak nacisnę przycisk składania to od strony pasażera zadziała a od strony kierowcy słuchać jak silniczek pracuje ale jak by nie miał siły złożyć. Lusterko drgnie troszkę i stoi

felicjan-f1 03-03-2010 20:57

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
Planuję za taki "remont" zabrać się latem.Lusterko składane elektrycznie,cały mechanizm ma wewnątrz metalowego "cylindra" zasłoniętego od dołu plastikową klapka na zatrzask-mechanizmem jest silnik elektryczny i przekładnia dwóch zębatek,przydałoby się je dobrze wyczyścić i przesmarować smarem nie wchłaniającym w siebie wody i syfu-to mój plan:]lusterko rozkręca się prawie całkowicie i do interesującej nas części jest dobry dostęp.
Bezpieczniki odpowiadają za doprowadzenie zasilania(przepływ prądu) lub nie,dzięki czemu sprawne urządzenie działa lub nie,nie ma opcji "trochę działa"lecz jeśli tak jest tzn. że nie jest sprawne.mariuszmuda-wstrzymaj się z machaniem lusterkiem bo spalisz silniczek-ramię lusterka stawia za duży opór(stary zasyfiony smar)-rozbierz ostrożnie i przesmaruj.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mariuszmuda 04-03-2010 10:00

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
Dzięki za fotki spróbuje je teraz rozebrać i przesmarować może to coś da, przynajmniej mam taką nadzieje że to przez bród nie działa. No a jeśli to wina silniczka lub jakiś części mechanicznej to czeka mnie wymiana. I jeszcze ostatnie pytanie jak zacznę rozbieranie od wkładu lusterka to tak jak napisał kolega żeby dać np: max do góry i w lewo później podwadzić i powinno wyskoczyć??, a wtedy to już rozbiorę resztę czy całe lusterko muszę odkręcić od auta? .

felicjan-f1 04-03-2010 19:12

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
Na jednym ze zdjęć masz wkład lusterka po zdemontowaniu,plastikowe języczki tworzą okrąg i zaciskaja się na mechanizmie elektrycznej regulacji wkładu lusterka gdy jest on do niej dociśnięty/zatrzaśnięty.Żeby zdemontować wkład musisz podwazyć co najmniej 3 na obwodzie okregu cały czas DELIKATNIE ciągnąc sam wkład do siebie.Ze względu na kruchość i sztywność plastików,zabrałem całe lusterka do domu(trzy śruby i jedna wtyczka do wypięcia+poluzowanie tapicerki tez 3 śruby) i po ogrzaniu demontowałem.Spróbowałem zrobić to na dworze-efekt wkład lusterka pękł przy pierwszej próbie odchylenia z zaczepu(nówka w ASO 150zł-używka trochę taniej:/)Sam zdecyduj czy się opłaca "walczyć" na mrozie.

Krzysiek 04-03-2010 19:36

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
Cytat:

Napisał mariuszmuda (Post 1377806)
I jeszcze ostatnie pytanie jak zacznę rozbieranie od wkładu lusterka to tak jak napisał kolega żeby dać np: max do góry i w lewo później podwadzić i powinno wyskoczyć??, a wtedy to już rozbiorę resztę czy całe lusterko muszę odkręcić od auta? .

Na Twoim miejscu zabrałbym go do domu i tam na spokojnie rozebrać, wymontować całkowicie z drzwi i w domu rozbierać....

Ramzespu 04-03-2010 19:49

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
Hm ....? A mnie właśnie trzy tygodnie temu, pod blokiem, takie lusterka z auta ukradli.

Ramzespu 04-03-2010 19:53

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
dwa lustereczka + porysowany lakier w koło auta, przez złodzieja debila, efekt rachunek w Bemo w Poznaniu 12 000 PLN i poszło się je...ć. Na szczęście wiekszość z PZU.

eng 04-03-2010 21:51

Odp: Demontaż elektrycznie składanego lusterka Mondeo 2006r Ghia
 
Ale za co aż 12 tyś?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.