Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] piski/skrzypienie na tyłach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332716)

MichalJan 04-01-2023 11:51

piski/skrzypienie na tyłach
 
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum i nie jestem specjalistą mechanikiem, tak na wstępie :)

Mam problem z piskami/skrzypieniem z tyłu samochodu, raczej w środku.
Dźwięk jakbym wiózł zgrzewkę wody lub jakaś śruba była poluzowana lub gwint wyrobiony, ciężko stwierdzić. Nawet na prostej drodze, bez wybojów. Jak ruszam samochodem na postoju nic nie słyszę. Byłem na kanale u znajomego, na szybko sprawdził koła i spód i nic nie rzuciło się w oczy. Sam wyczyściłem bagażnik, posmarowałem uszczelki, uszczelniłem parę plastików łącznie z lampami bocznymi ale nic nie dało. Wsadziłem znajomego do bagażnika ale pod obciążeniem nie słychać nic.

Jakieś pomysły ?

Z góry dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam.

tomao 04-01-2023 12:06

Odp: Focus kombi - piski/skrzypienie na tyłach
 
A jakie jest wyposażenie pod podłogą bagażnika (wnęka koła zapasowego)? Są tam jakieś styropiany?

MichalJan 04-01-2023 12:41

Odp: Focus kombi - piski/skrzypienie na tyłach
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3438604)
A jakie jest wyposażenie pod podłogą bagażnika (wnęka koła zapasowego)? Są tam jakieś styropiany?

Styropian na lewarek jedynie, koło, trójkąt, klucz ale to już wszystko wyciągałem, bez rezultatu.

clubGRANT 04-01-2023 15:02

Odp: piski/skrzypienie na tyłach
 
Był już podobny wątek i okazało się że to mocowanie składanych oparć w kombi, jeżeli masz składane tylne oparcia to je złóż i zobaczy czy dalej piszczy, jak nie to jest to to.

edmun 04-01-2023 15:08

Odp: piski/skrzypienie na tyłach
 
Wsadzasz kogoś do bagażnika i robisz testową rundkę aby namierzyć obszar z którego wydobywa się pisk.
Lub jak kolega wyżej, zacznik od złożenia siedzeń.

MichalJan 04-01-2023 15:43

Odp: piski/skrzypienie na tyłach
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3438618)
Był już podobny wątek i okazało się że to mocowanie składanych oparć w kombi, jeżeli masz składane tylne oparcia to je złóż i zobaczy czy dalej piszczy, jak nie to jest to to.

Ok, tak zrobię chociaż szczerze wątpie, jak siedze na tylnym siedzeniu a ktoś prowadzi to dźwięk raczej dochodzi z prawej strony, jakby nad kołem.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , tak jak pisałem jak bagażnik jest obciążony to pisk raczej się nie pojawia.

clubGRANT 04-01-2023 16:02

Odp: piski/skrzypienie na tyłach
 
Jeżeli powyższe porady nie pomogą, a u kolegi na kanale tylko było sprawdzane wizualnie o pozostaje jedynie ścieżka na SKP, skoro z tylnego prawego koła to tylko zawieszenie, SKP to potwierdzi.

MichalJan 04-01-2023 16:30

Odp: piski/skrzypienie na tyłach
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3438629)
Jeżeli powyższe porady nie pomogą, a u kolegi na kanale tylko było sprawdzane wizualnie o pozostaje jedynie ścieżka na SKP, skoro z tylnego prawego koła to tylko zawieszenie, SKP to potwierdzi.

Ok dzięki wielkie za pomoc, postaram się jak najszybciej to sprawdzić i dam znać. Oczywiscie jestem otwarty ciągle na inne pomysły co do usterki i co mógłbym jeszcze sam sprawdzić :)

rav 75 04-01-2023 17:08

Odp: piski/skrzypienie na tyłach
 
Poduszka amortyzatora tylnego, miałem takie coś w mk2

MichalJan 05-01-2023 06:36

Odp: piski/skrzypienie na tyłach
 
Cytat:

Napisał rav 75 (Post 3438640)
Poduszka amortyzatora tylnego, miałem takie coś w mk2

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę to.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nagrałem filmik, słychać jakoś te dźwięki. Postaram się nagrać coś lepszej jakości jak tylko będę miał okazję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.