Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176443)

przemek124 21-02-2013 20:19

Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Witam
Mam oto taką skrzynkę bezpiecnikową jak ta - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy możę ktoś sie orjętuj który bezpiecznik jest od gniazd 12v (zapalniczka itd)

Bump:

tedi_k 21-02-2013 20:44

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Z pamięci mojej - chyba 5 wątek z pytaniem o bezpiecznik gniazda zapalniczki. Czyli - szukajki się nie chce używać... DO instrukcji obsługi samochodu się także nie chce zajrzeć... Jak się jej nie ma - ze stron Forda nie chce się jej pobrać...

I co tu bumpować???

przemek124 21-02-2013 21:00

Re: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Mam instrukcje ale niestety instrukcja pokazuje układ starszej skrzynki (inny układ bezpieczników) niż ten.

tedi_k 21-02-2013 21:06

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
No to sobie ściągnij nowszą instrukcję. Może też być od C-maxa lub Kugi.

przemek124 21-02-2013 21:12

Re: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Ściągnołem nową instrukcje ale niestety nie taki układ bezpieczników mam - Moja foka jest z Belgji i ma jaką inną skrzynkę bezpiecznikową

Bump: Od C-max tez nie to

Bump: A jednak taki układ jak w KUGA - dzięki

Bump: w instrukcji jest napisane ze bezpiecznik 20 jest do gniazda zapalniczki - czyli żółty powienin być chyba ?

przemek124 26-02-2013 21:59

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
a w tej wersji jest to pierwszy bezpiecznik od lewej w drugim rzędzie od dołu zółty bezpiecznik 20 amper

gorilas 26-02-2013 22:18

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
kolego, jak juz jest napisane wczesniej, temat przewalkowany kilka razy, do tego nie masz 'jakiejs innej skrzynki z Belgii' tylko standardowy layout w FF2 po FL ja tez mam taki, na aukcji zdjecie jest obrocone o 180stopni wzgledem tego ktore mozesz znalezc - napisze to jeszcze raz - w standardowej instrukcji do FF2 FL do sciagniecia ze strony Forda, strona 168.

o czym tu pisac? ze odkryles bezpiecznik 109?

przemek124 27-02-2013 20:43

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
ok dzięki za info - jestem początkujący z fordem więc nie mam takiej wiedzy

przemek124 05-03-2013 23:29

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
tak to ten :)

void-tech 28-06-2014 21:04

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Witajcie,
Zdarzyło mi się, że ładowarka rozleciała mi się przy wyjmowaniu z gniazda zapalniczki, powodując zwarcie. Sprawdziłem bezpiecznik, nr 29 siedzi tam pełnosprawny bezpiecznik 20A. Wymieniłem go nawet na nowy, ale w gnieździe wciąż brak zasilania. Tak się złożyło że mam przy sobie nawet miernik, więc mam to jak sprawdzić. Macie jakieś pomysły, co jeszcze może być nie tak?

majek32 28-06-2014 21:12

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
a może inny bezpiecznik?

void-tech 29-06-2014 06:41

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Miernikiem sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, zarówno te pod schowkiem jak i te w komorze silnika. Póki co, nie mam jak się dobrać do panelu środkowego.

void-tech 29-06-2014 10:23

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Tylko strzelam: a może coś mi się w sterowniku przełączyło? Chociaż to mało prawdopodobne...

tedi_k 29-06-2014 11:17

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Cytat:

Napisał void-tech (Post 2233332)
Tylko strzelam: ...

A w jakim sterowniku? W sterowniku gniazda zapalniczki? :shock:
To już może więcej nie strzelaj....

void-tech 29-06-2014 12:33

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2233355)
W sterowniku gniazda zapalniczki?

Za same przypuszczenie o tej treści powinieneś zafundować sobie kwadrans biczowania czterema cienkimi rzemieniami. W tym momencie Twoją niezdrową sugestię zindeksował wujek G. i wiadomość idzie w świat. Nieprawdziwa, ale co z tego?! Nie zdziw się, jak za pół roku ktoś zapyta dokładnie o "sterownik gniazda zapalniczki". Jeśli już coś piszesz, pisz rozważnie!

Z tym moim strzelaniem wyszło jak z rzucaniem kamieniem w powietrze: rzuć a na pewno trafisz kogoś winnego [głupoty].

tedi_k 29-06-2014 14:51

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Cytat:

Napisał void-tech (Post 2233397)
... Jeśli już coś piszesz, pisz rozważnie!

Z tym moim strzelaniem wyszło jak z rzucaniem kamieniem w powietrze: rzuć a na pewno trafisz kogoś winnego [głupoty].

No to chyba tym razem trafiłeś sobie zdrowo w głowę... Zanim zaczniesz "strzelać" a potem się mądrzyć - pomyśl proszę dwa razy... W szczególności o trzech sentencjach:
- jak się nie znam - to głównie czytam;
- jak nie mam nic mądrego do powiedzenia, to siedzę cicho;
- jak coś idiotycznego palnę, to już lepiej nie będę w to brnął dalej;

Cytat:

Napisał void-tech (Post 2233156)
...Sprawdziłem bezpiecznik, nr 29 siedzi tam pełnosprawny bezpiecznik 20A. Wymieniłem go nawet na nowy, ...?

Z tą drobną uwagą, że za gniazdo zapalniczki na kokpicie odpowiada bezpiecznik F39 a za gniazdo w bagażniku F79.
Ciekaw jestem jak się udało znaleźć bezpiecznik F29? (ach ten wstrętny google - wziął zaindeksował i wszyscy teraz będą szukać bezpiecznika 29...) 8)
Warto zajrzeć czasem do instrukcji obsługi: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - str. 150.
Numeracja bezpieczników w skrzynce bezpieczników nad nogami pasażera stratuje od F37...

Bezpieczniki F39 i F79 są zabezpieczone bezpiecznikiem 60A F4 w skrzynce w komorze silnika.

Budowa obwodu gniazd zasilania (gniazd zapalniczki) jest prosta jak budowa cepa:
- bezpieczniki F4, F39, F79;
- 5 kawałków przewodów;
- 2 gniazda.
No i oczywiście konektorki to łączące... "Sterownika" jakoś tak brak...
Polecam zerknąć na str. 86 schematów elektrycznych przedliftowych.

void-tech 29-06-2014 16:09

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Jak widać po płodności na forum, zdecydowanie piszę a nie się mądrzę - a stawiane przeze mnie hipotezy mają prawo być błędne. Nie mniej jednak, nie śmiałbym sugerować czytelnikom że istnieje coś takiego jak "sterownik gniazda zapalniczki" - i od tej radosnej niedzielnej twórczości stanowczo się odcinam.

A sterownik, albo jak go zwał: komputer pokładowy, GEM czy kontroler... w aucie jest. I co bardziej zaznajomiony wie, że można w nim pogmerać, włączyć to i owo. Nie znam go na tyle, by znać jego wszystkie możliwości.

Wracając do numeru bezpiecznika którego omyłkowo zapisałem jako "29" a nie "39" - a jeszcze lepiej by było F39 - tu wkradał się jak wiele znacząca literówka (jedynie). Dodam więc, że w bagażniku napięcie jest obecne. Zatem bezpiecznik F79 także jest sprawny.

Do instrukcji zaglądam w pierwszej kolejności. I jeśli F39 i F79 są "za" F4 (czego nie wiedziałem) - mam więc pewność, że i tu raczej wszystko gra.

Szukam więc dalej, i pewnie nie uniknę małej rozbiórki. Czy ktoś może podpowiedzieć jak szybko dostać się do gniazdka?

tedi_k 29-06-2014 16:40

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał void-tech (Post 2233478)
...Szukam więc dalej, ...

Kolego, daruj sobie swoje uwagi i skup się na TWOIM problemie. Hipotezy stawiaj jak masz jakąkolwiek wiedzę-podstawy do tegoż. Inaczej to tylko wprowadzanie zamieszania na forum.
I nie zaszukaj się za bardzo wśród tych 5 drutów...
Ewentualnie możesz co najwyżej PODZIĘKOWAĆ za pomoc...

radek70 29-06-2014 18:52

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
To Tadeusz namieszałeś na świecie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :) :) :) Koledzy Pokój Temu Forum.

void-tech 29-06-2014 19:29

Odp: Który bezpiecznik od gniazda zapalniczki
 
Oj Tadzik, Tadzik.

Widzę, że jesteś bardzo typowym przedstawicielem społeczności, którego prawda kole, któremu nie można zwrócić uwagi i do którego należy ostatnie zdanie. Do uwag mam prawo, jak każdy człowiek - tym bardziej, jeśli zachowuję się przy tym kulturalnie. Tak samo jak i do hipotez.

Postem #14 wtopiłeś na całej linii - może specjalnie, może w pośpiechu. Na swoje potrzeby prywatne i podtrzymując wiarę w ludzkość, zakładam, że przypadkowo. Szkoda, że od razu nie pojawił się bystrzak z postu #16 i #18, któremu BARDZO SERDECZNIE i szczerze dziękuję za poszerzenie wiedzy i schemat.

Hyymmmm,... zaraz! Jak to możliwe że to ta sama osoba!? Nie mniej jednak, Oranje grają dalej dzięki wielkiemu szczęściu. Koledzy, Pokój Temu Forum'owi!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.