Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Mondeo 2014- ] uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339003)

Franiu 22-01-2024 17:51

uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5
 
Mam MONDEO z 2017 benzyna 1,5 EcoBoost z założoną przez dilera instalacją LPG PRINS DLM. Przebieg 170 tys.

Od ponad pół roku non-stop mam problemy z instalacją gazową. Najczęściej wyskakujący błąd (czasami co kilka dni, czasami codziennie). Niestety mało serwisów chce się wogóle zajmować tą instalacją (w Łodzi w której mieszkam tylko jeden, który się*już poddał). Samochód w końcu trafił do serwisu centralnego PRINSA w Poznaniu gdzie zdiagnozowano uszkodzenie wtryskiwaczy (komputer samochodu jeszcze je koryguje dlatego samochód bez problemu jeździ na paliwie, ale instalacja gazowa nie potrafi już ich skorygować).

Pytanie czy to możliwe i gdzie ewentualnie można to jeszcze potwierdzić (przychodzi mi do głowy jedynie autoryzowany serwis Forda, ale w Łodzi jest on fatalny i wolałbym kogoś bardziej rzetelnego). Czy w centralnej Polsce znacie kogoś rzetelnego kto ogarnia takie tematy?

PS
Kilka dni temu samochód wywalił check engine. W serwisie (nieautoryzowanym) stwierdzono uszkodzenie sondy lambda. Po wymianie samochód jednak gasł po kilkunastu minutach (mimo że był na paliwie). Dopiero całkowite odłączenie instalacji gazowej przez bypass (które na szczęście istnieje) samochód zaczął jeździć.

lukaszooo 23-01-2024 07:15

Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5
 
Miałem kilka spotkań z tą instalacją i niestety prywatni instalatorzy nie chcą dotykać się do tego nawet palcem. Prins był montowały w nowych autach i w większości przez ASO dlatego koszta razy dwa a do tego nikt nie bawi się w proste wymiany tylko całe elementy.
Ja osobiście omijam ten LPG jak ognia.

Franiu 23-01-2024 11:05

Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3482447)
Miałem kilka spotkań z tą instalacją i niestety prywatni instalatorzy nie chcą dotykać się do tego nawet palcem. Prins był montowały w nowych autach i w większości przez ASO dlatego koszta razy dwa a do tego nikt nie bawi się w proste wymiany tylko całe elementy.
Ja osobiście omijam ten LPG jak ognia.

No niestety właśnie to tak wygląda jak piszesz. A może wiesz czy do tego silnika da się zamontować inną (prostszą i lepiej serwisowalną) instalację? Biorę już wszystko po uwagę, łącznie z wypierdzieleniem tego Prinsa i zamontowaniem czego innego.

konieczko5 29-01-2024 08:09

Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5
 
lpg-forum.pl

Struna 29-01-2024 21:52

Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5
 
Cytat:

Napisał Franiu (Post 3482469)
czy do tego silnika da się zamontować inną (prostszą i lepiej serwisowalną) instalację?

da się
Cytat:

Napisał Franiu (Post 3482469)
Biorę już wszystko po uwagę, łącznie z wypierdzieleniem tego Prinsa i zamontowaniem czego innego.

jesli zamierzasz auto użytkować jeszcze kilka lat, to rtaczej jedyna droga

konieczko5 03-02-2024 07:41

Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5
 
Nie wiem co ludzi kierować, aby wstawiać prinsa... Same wady i nie ma zalet.

klocolus 08-02-2024 13:56

Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3483623)
Nie wiem co ludzi kierować, aby wstawiać prinsa... Same wady i nie ma zalet.

Bo "zagraniczny" w mentalności niektórych to znaczy lepszy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.