Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] skutki podmiany RTM na nowszy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340505)

steell 26-04-2024 12:46

skutki podmiany RTM na nowszy
 
Obecnie posiadam w aucie RTM FR3T-15K619-AB kluczyk na 315MHz. Nosze sie z zamiarem dokonania pewnych zmian i będę musiał założyć nowszy RTM GD9T-15619-CB obsługujący wyższą częstotliwość 902MHz. Czy nowy RTM pozwoli dalej chwilowo używać pilota z obecnego kluczyka czy też nie?

lukaszooo 27-04-2024 03:43

Odp: skutki podmiany RTM na nowszy
 
Stary kluczyk będzie działać ale tylko w slocie programowania czyli będzie działać ale tylko imo.

steell 27-04-2024 06:53

Odp: skutki podmiany RTM na nowszy
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] chodziło mi o otwieranie i zamykanie z pilota, uruchamianie narazie mam ze stacyjki.

lukaszooo 28-04-2024 10:17

Odp: skutki podmiany RTM na nowszy
 
Nie wiem co masz tam porobione, napewno BCM pod keyless jest inny niż pod zwykły kluczyk. Sam takiej zmiany nie robiłem, nie słyszałem też aby ktokolwiek w Polsce zrobil coś takiego w fusionie. Jedyne co troszkę powiązane jest z podobnym modem to udało mi się uruchomić BCM pod keyless w mondeo mk5 na zwykły kluczyk, nie byłem świadomy różnic w bcmach ale na szczęście jakoś udało się to oszukać.
Mi odało się zrobić coś podobnego w Focusie MK3 czyli zwykły kluczyk na keyless z elektroniczna blokada kolumny kierowniczej.
Napewno będziesz miał problem z inicjalizacją i dopisaniem kluczy. FDRS nie chciał puścić procedury w Focusie więc i w fusionie jej nie puści i to jest główny problem. Od niedawna ucds ma taką procedurę, nie testowałem jej jeszcze i ciekawi mnie jaka jest logika weryfikacji modułów, jeśli jest tak jak w fdrs to też nie pójdzie.

EW1 28-04-2024 17:19

Odp: skutki podmiany RTM na nowszy
 
Jest wykonalne zmiana kluczyka na przycisk w fusionie bo mi to robił Andrzej Dudzik jakiś rok temu i klucze dopisywał zewnętrznym programatorem. Oczywiście wymieniłem przy nim BCM na taki z bezkluczykowej wersji a dokładnie do fusiona wsadziliśmy BCM chyba z edge. Dało by się też zrobić na moim BCM ale po zabawie z eeprom (pierwotnie był bezkluczykowy) . Kolega Steell też się przymierza powoli do zmiany kluczyka na przycisk i uruchomienia zdalnego stsrtu stąd zbiera wszelkie info o potrzebnych przeróbkach by nie marnować czasu jak już ruszy z podmianą BCM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.