Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149883)

Profi1986 03-02-2012 21:13

Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
Witam wszystkich Kolegów.
Od niedawna jestem posiadaczem Forda Focusa II 1,6 TDCI rocznik 2006.
Autko ma przejechane ponad 172 tyś. km.
Bardzo proszę o wyrozumiałość gdyż jestem w tych sprawach jeszcze laikiem. Nie chcę ponieść niepotrzebnych kosztów.
Mój problem wygląda następująco:
Od czasu do czasu gdy jadę z prędkością od 80 d0 120 pojawia się uczucie przerywania (to jest przy naciśnięciu gazu pulsują obroty, a samochód przyspiesza jakbym ciągnął za sobą kotwice). Nie zaobserwowałem żadnej reguły przy występowaniu problemu. Problem znika albo po paru minutach albo po postoju. Ostatnio nawet miałem już blokadę 100 i więcej nie chciał jechać.

Jeszcze jedno co mnie zaniepokoiło to obecność oleju w filtrze powietrza oraz śladowe ilości opiłków.
Samochód pali bez problemów nawet przy obecnych mrozach. Nie zaobserwowałem żadnego dymienia z wydechu przy rozruchu jak i przy jeździe. Silnik pracuje cicho i bez niepokojących obrotów.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i rady.
Pozdrawiam

Matych 03-02-2012 21:45

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
Zmień filtr paliwa i życie stanie się piękniejsze

Sender 04-02-2012 09:10

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
kolega Matych ma racje . Zacznij kolego od filtra - najtańszy środek zaradczy jak na sam poczatek :) - powinno pomóc. według mnie Foczki są bardzo czułe na zapchane (nawet w niewielkim stopniu) filterki.

neon2909 04-02-2012 09:40

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
Bez wątpienia koledzy mają racje. Dziwne ale ja po wymianie filtra przy stanie licznika 55 tyś poczułem jakby poprawę pracy silnika i generalnie osiągów.

skrzypekps 04-02-2012 18:04

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
co do opiłków i oleju w filtrze to odkręć przewód doprowadzajacy powietrze do turbiny i zobacz jakie masz luzy na turbinie wzłużny i osiowy... moze byc ze turbinka pada i łopatki trą o budowę i ... stąd opiłki i olej w filtrze ... niestety

Matych 04-02-2012 23:47

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1777654)
byc ze turbinka pada i łopatki trą o budowę i ... stąd opiłki i olej w filtrze ... niestety

Jak kolega będzie miał pojecie jak działa turbosprężarka to wtedy niech kolega pisze na ten temat posty-turbina której łopatki obcierają o cokolwiek nie będzie miała opiłków w oleju bo niby skąd miałaby mieć?

skrzypekps 05-02-2012 14:28

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
a matych jest jak zawsze najmądrzejszy i musi dodać sowje dwa słowa zamiast normalnie napisać jak to powinno być - czyli sprostować odpowiedz ...

Matych 05-02-2012 17:01

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
Bez urazy tak mi się napisało:one:-jak wirnik uderza o obudowę to jest już po ptokach, się zniszczy,zablokuje,rozpadnie a ewentualne części,opiłki poleca do wydechu albo do chłodnicy powietrza.Olej smaruje łożysko turbiny i to właśnie opiłki w oleju innego pochodzenia mogą owo łożysko uszkodzić a to z kolei może doprowadzić do powiększania się luzu na tym łożysku

Profi1986 11-02-2012 20:07

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
Witam Kolegów.
Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i porady.
Powiem tak właśnie wymieniłem filtr paliwa (udało mi się zrobić to samemu, a więc kosztowało mnie to 155 zł bo tyle kosztował filtr) i zrobiłem jazdę próbną. Niestety pech tak chciał że wyjechałem na autostradę i kolejny raz przy około 120 km/h zaczął szarpać i pulsacyjnie przyspieszać. Z ciekawość rozebrałem stary filtr i trzeba przyznać że był brudny.

Z opisów jakie przeczytałem spodziewam się najgorszego że padła turbina.
Rozglądałem się po allegro i taniej niż 800 zł nie da się chyba kupić.

Mam pytanie czy ktoś sam sobie wymieniał turbinę, a jeśli tak to czy jest to skomplikowane. Jeśli mogę prosić to będę wdzięczny za jakąś instrukcje wymiany.

Pozdrawiam wszystkich

Matych 11-02-2012 20:29

Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
 
No to nie trafiłem -ale skoro filtr już nowy bardziej skłaniałbym sie w kierunku EGR-a niz turbiny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.