Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Odpala, gaśnie podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267081)

mattwr 22-07-2017 09:03

Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Witam,

mam problem ze swoim Focusem - auto zgasło mi podczas jazdy (na drugim biegu przy dodawaniu gazu i skręcaniu w prawo, około 1/4 baku ropy). Odpalił normalnie, dojechałem do domu i zaczął się problem z odpaleniem. Auto pali tylko na plaka, pochodzi chwilę i albo zgaśnie samo, albo jak mu wrzucę 3tys obrotów to zgaśnie.

Auto oddałem do mechanika - pierwsza rzecz jaką ja zauważyłem na przewodach to zapowietrzenie paliwa, widać w przewodach pęcherzyki powietrza. Wymieniony filtr paliwa. Dalej to samo. Mechanik dolał 10 litrów ropy - nie ma problemu z odpaleniem, pali na dotyk, jednak dalej gaśnie przy zwiększonych obrotach.

Kolejny krok wg mechanika to sprawdzenie zbiornika. Jakie wy macie pomysły? Czy to może być coś poważniejszego (wtryski, pompa?) Na komputerze pokazało także błąd czujnika położenia wału.

lando 22-07-2017 09:47

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Czujnik położenia wału

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Hooch180 22-07-2017 10:36

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Co ma czujnik położenia wału do zapowietrzonego paliwa?

lando 22-07-2017 10:40

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Gościu to że się zapowietrza to już wiedzą a czujnik do wymiany skoro błąd wywala. Przyczynę zapowietrza nią muszą sobie znaleźć sami np na przewodach od powrotu. Jak auto stawia do mechanika a nie kowala to znajdzie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

mattwr 22-07-2017 10:55

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Auto odpala normalnie jak ma więcej paliwa. Jak ma 1/4 baku to kręci bez końca. W tym momencie pali na dotyk i pracuje równo na jałowym.

Problem pojawia się przy dodawaniu gazu. Poniżej link do filmiku, stopniowo zwiększałem obroty, do 3 tys, po spuszczeniu, chwile chodzi, widać nierówną pracę i w ostatniej sekundzie gaśnie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mattwr 24-07-2017 19:06

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Po podpięciu pod kompa wywaliło dwa błędy:

P0087 - zawór regulacji ciśnienia paliwa
P1180 - Układ paliwowy - za niskie ciśnienie

Auto odpala, gaśnie jak dodam mu obrotów i puszczę gaz, chwilę pochodzi i koniec. Proszę o pomoc.

krzys1968 24-07-2017 19:12

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mattwr 24-07-2017 19:49

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
I dlatego wywala takie błędy?

krzys1968 24-07-2017 19:57

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Sam napisales jak mechanik dolal 10 to auto odpala bez plaka . Filtr mozemy wykluczyc . Prawdopodobnie otwory przytkane

mattwr 24-07-2017 20:38

Odp: Odpala, gaśnie podczas jazdy
 
Rozumiem ze chodzi o otwory na zbiorniku/pływaku?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.