Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Pompka spryskiwacza - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226817)

Bakra 25-06-2015 15:29

Pompka spryskiwacza - wymiana
 
Witam forumową brać,

Chciałbym się was poradzić, szczególnie tych bardziej doświadczonych lub tych którzy mieli taką przypadłość.
Historia zaczyna się od tego. Zauważyłem że z dyszy przedniej od strony pasażera płyn zaczął jakby słabiej lecieć i tak trwało to z pół roku. Czasami kiedy zbyt długo psikałem to przestawało lecieć nawet z obu dysz (tył działał). Dzisiaj niestety spryskiwacze odmówiły posłuszeństwa (przód i tył).

I tak. Przypuszczam że to pompka padła ale chciałbym się dowiedzieć, czy wspomniane ustrojstwo wymienia się analogicznie jak w MK III? bo tylko taki tutorial znalazłem? Czy pompka jest jedna dla wszystkich spryskiwaczy?

Z góry dziękuję za jakieś sugestie :)

SRS 25-06-2015 15:34

Odp: Pompka spryskiwacza
 
pompka jest jednocześnie na przód i tył i jest wkładana / wciskana/w zbiorniczek , analogicznie jak w Mondeo 2000-2007

darkens 25-06-2015 20:44

Odp: Pompka spryskiwacza - wymiana
 
a czy czujnik poziomu plynu spryskiwaczy jest tez wciskany ?
U mnie po dolaniu plynu do pelna wyswietla sie komunikat niski poziom plynu :roll:
Zbiorniczek byl wymieniany, czy mozliwe wiec byloby zle podlaczenie kostki do czujnika?

artur_win87 21-12-2020 22:57

Odp: Czy jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza?
 
Ja w swoim Mk4 2009 też chyba mam czujnik. Tyle że coś mi nie gra. Zalałem 5L płynu a wyskakuje mi że jest niski poziom. Czujnik uszkodzony czy może po prostu błąd lub bezpiecznik?

tedi_k 21-12-2020 23:01

Odp: Czy jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza?
 
Cytat:

Napisał artur_win87 (Post 3305111)
...Czujnik uszkodzony...

Albo czujnik albo jego wiązka.
Co do zasady - obwód czujnika zwarty = płyn jest, obwód rozwarty (przerwa) = płynu brak. Czyli jak płyn jest a pisze, że nie ma to znaczy że albo czujnik skorodował albo drut urwany...

mm32 21-12-2020 23:21

Odp: Czy jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza?
 
Cytat:

Napisał artur_win87 (Post 3305111)
Zalałem 5L płynu a wyskakuje mi że jest niski poziom.

Może być,że się zawiesił. Pojeździj troszkę i zobacz,czy wszystko wróci do normy.

tedi_k 22-12-2020 08:27

Odp: Czy jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza?
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 3305114)
Może być,że się zawiesił. ...

To akurat jest mało prawdopodobne z racji konstrukcji tego czujnika - dość duży pływak i luźny zawias nie dają jakoś dużej szansy by to się jakoś zawiesiło... Pod pływak (tam gdzie jest w korpusie hallotron) też nie bardzo ma co podejść by blokować.
Tak, że cuda bywają - ale akurat w ten słabo wierzę...8)

artur_win87 22-12-2020 10:36

Odp: Czy jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza?
 
Jak dotrzeć do tego czujnika? Trochę mnie irytuje ten komunikat a przede wszystkim gong.

sabaciontko 22-12-2020 14:29

Odp: Czy jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza?
 
Zły post

artur_win87 22-12-2020 14:51

Odp: Czy jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza?
 
Strona pasażera? Wlew płynu mam przy reflektorze po stronie kierowcy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.