Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kontrolka airbag - dioda czy żarówka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262630)

piotrok 21-04-2017 16:56

Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Takie pytanie... W kupionym powypadkowym Focusie z 2002 r po lifcie handlarz wylutowął kontrolke airbag (wystrzelił). Pytanie - wszystkie pozostałe kontrolki to żarówki w oprawkach, ta jedna była wlutowana na płytce. Czy to jest żarówka czy dioda świecaca? Jeżeli dioda - jaka? dowolna czerwona czy konkretne parametry? chciałem ozywic airbagi i to jeden z ostatnich elememntów tej zagadki - proszę kogoś kto to rozbierał i przerabiał temat o radę / wskazówkę co tam wstawić. :one:

J@colo 22-04-2017 00:08

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Tam jest dioda, lepiej wstaw inny licznik, jak chcesz to mam kilka.

sado28 22-04-2017 05:46

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Cytat:

Napisał J@colo (Post 2790447)
jak chcesz to mam kilka.

A masz moze do mk1 TDDI ale zeby byl z auta bez komputera pokladowego. Chodzi mi o kontrolke rezerwy zeby dzialala

J@colo 22-04-2017 10:58

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Cytat:

Napisał sado28 (Post 2790461)
A masz moze do mk1 TDDI ale zeby byl z auta bez komputera pokladowego. Chodzi mi o kontrolke rezerwy zeby dzialala

Żarówkę w swoim sprawdzałeś?? Mam do tddi ale to na priv...

Rafał A.(antek) 22-04-2017 13:34

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Cytat:

Napisał piotrok (Post 2790192)
Jeżeli dioda - jaka?

Dioda taka jak inne, kolor tylko pomarańczowy. Zobacz czy nie masz jakiejś nieaktywnej na płytce, mozna przelutowac.

Cytat:

Napisał J@colo (Post 2790546)
Napisał sado28
A masz moze do mk1 TDDI ale zeby byl z auta bez komputera pokladowego. Chodzi mi o kontrolke rezerwy zeby dzialala
Żarówkę w swoim sprawdzałeś?? Mam do tddi ale to na priv...

Przy komputerze pokładowym jest inny wsad pamięci i kontrolka sie nie zapala. Tak samo przy braku ABS, mimo obsadzenia żarówka/diodą.

sado28 22-04-2017 14:01

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Dostalem licznik z foki bez kompa ale obrotomierz byl wyskalowany do 7 tys to przelozylem sama plytke i obrotek dobrze wskazuje tylko przebieg inny.Jeszcze mam pol baku to zobaczymy czy zadziala kontrolka. potem bede probowal przebieg skorygowac

piotrok 22-04-2017 20:40

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Dziś wstawiłem zwykłą diode świecącą - dałem czerwoną bo pomarańczowa była słaba - i bangla to znaczy pokazuje że jest bardzo NOK i swieci ciągle ;-)
Pytanie z innej beczki...... na 100% strzeliła poduszka pasażera (bo ja handlarz wyjręcił i zakleił zaślepką) i napinasz pasażera (bo jest ściągnięty do kona). Ale czy jest możliwe aby walnęła tylko prawa strona? Bo o ile poduszke w kierownicy pewnie handlarz przekręcił jak wystrzeliła to już napinacza po stronie kierowny raczej nie a ten jest nie ściągnięty - a o ile rozumiem jak go ładunek odpali to nie da się go spowrotem wyciagnąć. Czy tam jest jeden czujnik zderzeniowy czy dwa - lewy i prawy? Bo nie bardzo wiem skad sterownik wiedziałby z której strony jest strzał..... No i w związku z tym co jeszcze kupić - poduszka jest cała ale jakiś kabel/wtyczkę pod nią na kierownicy? co sprawdzić? Chciąłby mieć w tym aucie sprawne airbagi.....

J@colo 22-04-2017 22:58

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Napinacz często wygląda na niewystrzelony a i tak jest do wymiany, spotkałem się już z tym kilka razy nie tylko w focusie ale w mondeo i fieście. Dlaczego wywaliło jedna poduszkę napisałem tobie na pw wcześniej.

Rafał A.(antek) 23-04-2017 01:13

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
poszly raczej obie i oba napinacze i moduł.

J@colo 23-04-2017 12:28

Odp: Kontrolka airbag - dioda czy żarówka
 
Miałem tez auta co poduszki były nie wywalone a napinacze wystrzelone.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.