Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Światła do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238866)

Becia 31-03-2010 21:47

Światła dzienne
 
Witam.
Kilka dni temu żonka odebrała swoje nowe autko. W wyposażeniu był też pakiet 20 jak również pakiet 12. A w nim światła do jazdy dziennej. Niestety z przykrościa stwierdzam iż nie mogę takowych namierzyć. Jestem wielkim przeciwnikiem jazdy na światłach mijania w dzień. Tak więć światła dzienne są świetnym rozwiązaniem. Coraz więcej można spotkać samochodów z takimi światłami (montowane fabrycznie). A nasza Kuga nie ma a powinna mieć!
Inteligentny pan z salonu Bemo ze Szczecina próbował mi wcisnąć kit, że światła mijania (ksenony) sa światłami dziennymi. Żenada.
P.S.
Nie polecam Bemo Motors, żona ma na ich alergię serwis, obsługa, ceny, porażka. Samochód kupiłem w Słupsku był tańszy o prawie 9 000 zł niż w Bemo.

b@rth 31-03-2010 22:17

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Kolego ja mam normalnie w standarcie, ale na zwyklych, nie ksenonach swiatla do jazdy dziennej, ale tak jak mowisz nie roznia sie one zwyklych swiatel, roznica jedyna to taka ze swiatla "pala" od samego poczatku, czyli uruchomienia auta...

... przy okazji nie ma opcji wylaczenia swiatel w przypadku gdy auto jest na chodzie...

... co do Bemo, mam rowniez nieciekawe doswiadczenia, ja serwisuje auta w poznaniu, z Bemo skorzystalem raz... moze akurat powod blachy, ale jak oddalem auto do przegladu, czekalem 6 godzin, skasowali okolo 2,5 tys i oddali auto nie umyte, podziekowalem, co do jakosci wykonanych prac nie mialem zastrzezen... wiekszych...

Zielnik 31-03-2010 22:34

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Też mam ksenony i dziennych niestety nie ma, podczas gdy podobnie jak u Ciebie sprzedawca zapewniał że będą :(
W wersji z normalnymi światłami w pozycji 0 światła świecą podobno słabiej, podczas gdy z ksenonami nie ma różnicy w natężeniu światła.

b@rth 31-03-2010 22:43

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał Zielnik (Post 1402364)
...
W wersji z normalnymi światłami w pozycji 0 światła świecą podobno słabiej...

szczerze to ja tej roznicy nie widze... no ale ...

Becia 01-04-2010 06:24

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
1 załącznik(i)
Dodatkowo dodam, że od początku tego roku w samochodach wyposażonych w światła dzienne inne swiatła pozycyjne nie moga się swiecić. Ja osobiście jeszcze nie odpusciłem. Walcze z dealerem. Napisane było, że jest to ma być. ("Wioska śię spaliła, ale pożądek w straży musi być").
Ponoć pod reflektorem przeznaczone jest miejsce na takie światła. Unia od przyszłego roku chce wyposażyć samochody nowe w obowiązkowe światła dzienne.

TOMAS 03-04-2010 21:05

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Moze w fordzie swiatła skandynawskie uznają za światła do jazdy dzienne. W mk4 w przypadku ksnonów jest roznica coś ok 30% i dodatkowo nie pali sie oświetlenie zegarów.

Rapalek 07-04-2010 09:11

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Ja swoją Kugę odebrałem w czwartek. Czytałem co wypisujecie no i rozporządzenia se poczytałem.
Macie całkowitą racje, w Kudze nie ma żadnych świateł do jazdy dziennej. swiatła zapalające się na pozycji 0 nawet nie stały przy tych do jazdy dziennej. Chłopaki z salonu na moją wątpliwość odpowiedzieli że są światła do jazdy dziennej bo tak fabryka mówi. Żenada i tyle, nawet prawa nie znają.
Ale powiem wam że mi to wogóle nie przeszkadza tylko szkoda że ksenonów nie idzie wyłączyć

b@rth 07-04-2010 15:51

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał Rapalek (Post 1407482)
Ja swoją Kugę odebrałem w czwartek. Czytałem co wypisujecie no i rozporządzenia se poczytałem.
Macie całkowitą racje, w Kudze nie ma żadnych świateł do jazdy dziennej. swiatła zapalające się na pozycji 0 nawet nie stały przy tych do jazdy dziennej. Chłopaki z salonu na moją wątpliwość odpowiedzieli że są światła do jazdy dziennej bo tak fabryka mówi. Żenada i tyle, nawet prawa nie znają.
Ale powiem wam że mi to wogóle nie przeszkadza tylko szkoda że ksenonów nie idzie wyłączyć

zwyklych tez nie idzie ...

slivka 08-04-2010 08:17

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
z tego co ja się orientuje w przypadku ksenonów mozna je zgasić ino przekrecajac pokretło na pozycyjne ale tak jak mowicie nie da sie calkowicie wylaczyc oswietlenia :) chore

Leonzaw 09-04-2010 13:39

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1404972)
Moze w fordzie swiatła skandynawskie uznają za światła do jazdy dzienne. W mk4 w przypadku ksnonów jest roznica coś ok 30% i dodatkowo nie pali sie oświetlenie zegarów.

TOM jak jeździsz na "skandynawach" świecą one słabiej?? ... nic nie słyszałem żeby takie coś było?!?!?


Cytat:

Napisał slivka (Post 1408346)
z tego co ja się orientuje w przypadku ksenonów mozna je zgasić ino przekrecajac pokretło na pozycyjne ale tak jak mowicie nie da sie calkowicie wylaczyc oswietlenia :) chore

jak powalczycie w salonie to wam wyłączą skandynawy i będzie wszystko chodziło ręcznie ... (wtedy też zaczyna działać automat)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.