Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150591)

MagMa 11-02-2012 12:07

Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Witam.
Od parunastu dni wyświetla mi się komunikat o awarii żarówki stop. Sprawdziłem- nie świeci 3 stop w klapie bagażnika. W instrukcji znalazłem coś takiego:
Światło tylne i światło STOP
Wskazówka: Są to części nieserwisowalne, w
przypadku ich usterki prosimy skontaktować
się z Dealerem.
Obawiam się trochę, że to może byc jakaś pierdoła za którą skasują grubą kasę.
Czy ktoś próbował już sam dokonywac wymiany żarówki(żarówek) stopu w klapie i mógłby w możliwie prosty sposób opisac jak to zrobic?
Z góry dzięki, Marcin

johop 11-02-2012 12:46

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Ja dawno temu wymieniałem tą żarówkę w klapie. Trzeba rozebrać wewnętrzne poszycie klapy. Dokładnie poziomy element na wys. lampy i chyba dwa pionowe (na zatrzaskach) po czym wysuwamy lampę. Instrukcję wymiany znalazłem w instrukcji.

eclipse 11-02-2012 15:22

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Cytat:

Napisał MagMa (Post 1782135)
Witam.

Wskazówka: Są to części nieserwisowalne, w
przypadku ich usterki prosimy skontaktować
się z Dealerem.
Obawiam się trochę, że to może byc jakaś pierdoła za którą skasują grubą kasę.
Czy ktoś próbował już sam dokonywac wymiany żarówki(żarówek) stopu w klapie i mógłby w możliwie prosty sposób opisac jak to zrobic?
Z góry dzięki, Marcin

No tak ......... ten serwis . -Kity żenią ci wymiana jest b .prosta jak z większością żarówek . trzeba zwrócić uwagę na plastyki bo zmarznięte lubią pękać . samą żarówkę dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym coś ok.4zł./szt. jest to żarówka taka jak pozycyjna przednia tylko że jest większa bańka i ma chyba 21W.
Wymontuj ją na wzór i nie skręcaj lampy , podjedziesz do motoryzacyjnego sklepu i wciśniesz ja przed sklepem w kilka sekund zamkniesz klapę i po kłopocie . Chyba że się chcesz umówić w serwisie autoryzowanym na demontaż ,montaż , przygotowanie -rachunek i tp. :D

Slartibartfast 11-02-2012 16:42

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
1. Jak masz duży spojler jak w TitS to może być rzeczywiście nieserwisowalne (Ledy)
2. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
3. Instrukcja Steve'a - zdjęcia od 159 do 163

foxtrot 12-02-2012 12:24

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Slartibartfast;
fotka 164 też fsajna :-)

MagMa 12-02-2012 13:57

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Warto przejżec wszystkie zdjęcia- koleś w fajny sposób rozwiązał dołożenie świateł dziennych do esia

Mojjo 13-02-2012 14:54

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Wymieniałem taką żarówkę w ASO parę tygodni temu. Samochód zostawiłem na wymianę złamanego wentyla (niestety połączony z czujnikiem ciśnienia za jakieś 400zł) i ze światłami stopu wszystko było w porządku. Przy odbiorze z serwisu wsiadłem do samochodu i od razu pojawił się komunikat o awarii żarówki. Trochę mnie to zdziwiło, że wcześniej tego nie zauważyli i nie zgłosili mi, chyba że żarówka poszła w momencie uruchamiania samochodu. Generalnie wygladało mi to jakoś dziwnie, ale przecież nie będę ich przekonywał, że mi przepalili żarówkę albo włożyli przepaloną. Jako, że sie spieszyłem, powiedziałem, żeby ją szybko wymienili. Zajęło im to jakieś 10 minut, na fakturze żarówka kilka złotych, a robocizna jakieś 60!!!. Nie wiem, czy to ta z tych serwisowalnych czy nie, ale na przyszłość warto samemu najpierw spróbować. Za jazdę bez tego jednego stopu można potencjalnie dostać mandat?

Zoltyy 13-02-2012 15:34

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Mozna potencjalnie dostac, a przy upierdliwym policjancie mozna odzyskac dowod rejestracyjny w wydziale komunikacji. Znajomy za brak jednej z dwoch zarowek podswietlajacych tablice rejestracyjna musial sie fatygowac.
To byl efekt madrzenia sie i wyklocania z wladza.

botubar 13-02-2012 16:57

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Radzę uważać z żarówką. Zamontowanie niewłaściwej (za słabej lub za mocnej W) skutkuje odcięciem napięcia do lampy przez komputer i ratuje tylko ASO.
Wiem z autopsji :p ;)

MAG 15-02-2012 10:15

Odp: Komunikat: Awaria żarówki świateł hamowania
 
Ta zarówka ma chyba 11W (specjalna jakaś) - zreszta wymontowując starą mozna się upewnic.

Też musiałem ją wymieniać - miałem trochę zabawy z demontażem tych plastików na klapie (robiłem trochę "na czuja"), ale w końcu sie udało.
Łącznie około 30minut się z tym "babrałem", bo nie wiedziałem dokładnie w których miejscach były zatrzaski - teraz nie sądze żeby zajeło mi to dłuzej niż 10minut ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.