Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122264)

pavvlo 07-02-2011 22:02

200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?
 
witam,
bardzo prosze o odpowiedz czy ktos z Was posiada wersje s-max'a z 200KM silnikiem i w automacie?? nigdzie nie ma takiego auta testowego a do niedawna byl to silnik 175 KM bez opcji automatu - na niemieckich zas stronach jest taka opcja ale jako ta, ktora dopiero bedzie mozliwa do zakupu a nie obecna, nie ma tez danych typu spalanie czy osiagi - bede wdzieczny za odpowiedz poniewaz chce zamienic obecna wersje 140 KM w manualnu na najmocniejszy silnik diesla ale musze miec automat, zdania sprzedawcow w fordzie niestety potwierdzaja tylko ich niewiedze a ja osobiscie nie jestem zwolennikiem samodzielnego zwiekszania mocy... dzieki za info!

zrebak 08-02-2011 08:55

Odp: 200KM w dieslu w automacie
 
dopiero od lutego można je zamawiać chyba więc na szczęśliwych posiadaczy trzeba poczekać do kwietnia/maja

DarioM 09-02-2011 20:55

Odp: 200KM w dieslu w automacie
 
Będzie dostępny dopiero w lutym , ale będzie to stary automat, co do starych automatów forda niestety nic dobrego nie można powiedzieć, miałem dwa auta z taką skrzynią z mocnymi silnikami i niestety ta skrzynia padała w tej konfiguracji, naprawa takiej skrzynki to co najmiej 5 kawałków, nie polecam jak ktoś lubi dać czadu, a chyba po to kupuje się autko z 200 KM

pavvlo 10-02-2011 13:06

Odp: 200KM w dieslu w automacie
 
no i to jest wlasnie problem, ja rowniez nie slyszalem nic dobrego o tych skrzyniach i zastanawiam sie nad sensownym wyborem bo 163 KM w dieslu i w automacie to jednak za malo - osiagi bede mial identyczne jak te ktore mam teraz przy 140 KM, z drugiej zas strony zakup beznyny 240KM niestety spowoduje duze koszty choc pewnie i frajde.... tak wiec nie wiem czy nie czas zrezygnowac z nowego s-max'a... dzieki za opinie!

_lukasz_ 10-02-2011 13:16

Odp: 200KM w dieslu w automacie
 
Cytat:

Napisał pavvlo (Post 1596132)
no i to jest wlasnie problem, ja rowniez nie slyszalem nic dobrego o tych skrzyniach i zastanawiam sie nad sensownym wyborem bo 163 KM w dieslu i w automacie to jednak za malo - osiagi bede mial identyczne jak te ktore mam teraz przy 140 KM, z drugiej zas strony zakup beznyny 240KM niestety spowoduje duze koszty choc pewnie i frajde.... tak wiec nie wiem czy nie czas zrezygnowac z nowego s-max'a... dzieki za opinie!

Unikaj nowych fordowskich silnikow. Zarowno 200KM jak i 163KM to sa nowe konstrukcje, maja sklonnosc do wad. Drobne usterki sa praktycznie nieusuwalne (doswiadczylem tego na swojej skorze).
Jak interesuje Cie skrzynia automat i mocny diesel, rozejrzyj sie tez za jakims VW. Oni od dluzszego czasu maja silniki, ktore ford dopiero w zeszlym sezonie wprowadzal.

kicaj 18-04-2011 17:59

Odp: 200KM w dieslu w automacie
 
Cytat:

Napisał _lukasz_ (Post 1596135)
Unikaj nowych fordowskich silnikow. Zarowno 200KM jak i 163KM to sa nowe konstrukcje, maja sklonnosc do wad. Drobne usterki sa praktycznie nieusuwalne (doswiadczylem tego na swojej skorze).
Jak interesuje Cie skrzynia automat i mocny diesel, rozejrzyj sie tez za jakims VW. Oni od dluzszego czasu maja silniki, ktore ford dopiero w zeszlym sezonie wprowadzal.

lukasz a mozesz te swoja wypowiedz rozszerzyc?

DomeloTDCI2.0 18-04-2011 18:50

Odp: 200KM w dieslu w automacie
 
Cytat:

Napisał _lukasz_ (Post 1596135)
Jak interesuje Cie skrzynia automat i mocny diesel, rozejrzyj sie tez za jakims VW.

Diesla i tak nie znajdzie w VW wiele mocniejszego. Max to 170KM no chyba, że już wszedł 2.0 TDI 200KM?

zrebak 20-04-2011 12:37

Odp: 200KM w dieslu w automacie
 
Cytat:

Napisał _lukasz_ (Post 1596135)
Unikaj nowych fordowskich silnikow. Zarowno 200KM jak i 163KM to sa nowe konstrukcje, maja sklonnosc do wad. Drobne usterki sa praktycznie nieusuwalne (doswiadczylem tego na swojej skorze).
Jak interesuje Cie skrzynia automat i mocny diesel, rozejrzyj sie tez za jakims VW. Oni od dluzszego czasu maja silniki, ktore ford dopiero w zeszlym sezonie wprowadzal.

zarówno 2.2 TDCI 200KM jak i 2.0 TDCI 163 KM to nie są silniki Forda tylko PSA, stosowane szeroko w całej gamie peugeot, renault, a także volvo i inne

a sam system wtryskiwaczy DELPHI stosowany jest m in przez Mercedesa

PoleApart 23-04-2011 05:10

Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?
 
To ja się podepnę. Brać 2.2 automat diesel czy 2.0 240 KM z DSG? Obecnie jest 2.5T ale konieczny jest automat.

RafałB 23-04-2011 09:02

Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?
 
A są 2.2 diesle w automacie??? Jak tak to ja bym brał zawsze diesla z taką mocą...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.