Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] Klasyczne reflektory na full LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336229)

maciek1191 21-07-2023 07:47

Klasyczne reflektory na full LED
 
Witam grono,

Zakupiłem moją Pumę z klasycznymi reflektorami w wersji st-line. Moje pytanie brzmi: czy próbował ktoś, lub wie czy się da, wymienić przednie reflektory na te w wersji full led? Popatrzyłem jak to wygląda i mnie urzekły. Mogę kupić używany zestaw za w miarę pieniądze i dlatego się zastanawiam. Tylko nie wiem czy jest fizycznie możliwość podmiany. Dzięki za odpowiedzi.

arkmyl12 21-07-2023 19:38

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
Możliwość jest

seebi79 15-08-2023 09:48

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
witam posiadam wersje titanium z reflektorami projecyjnymi led czy da sie rozebrać taki reflektor kupiłem auto urzywane i zauwarzyłem na soczewce odciski palców czy da sie jakoś to wyczyscić oraz jak sie zabrać do wyciągnięcia lampy

seebi79 19-08-2023 14:37

Reflektory przód demontaż
 
witam posiadam wersje titanium z reflektorami projecyjnymi led czy da sie rozebrać taki reflektor kupiłem auto urzywane i zauwarzyłem na soczewce odciski palców czy da sie jakoś to wyczyscić oraz jak sie zabrać do wyciągnięcia lampy

speed-car 19-03-2024 21:01

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
Witam grono.Naszła mnie ochota zeby przełozyc leflektory w pumie na full led nie było prosto ale jakos poszło mianowicie trza było dołozyc po dwa przewody do bcm od kazdej lampy i zakodowac.Efekt taki działa ale brak swiateł długich...Podejscie nr2 zmiana wiazki na orginał komory silnika co idzie do bcm z poziomowaniem doszedł moduł hcm czujniki poziomu zakodowane wszystko błedów brak.Swiateł długich brak.Potrzebuje od kogos co ma farycznie lampy full led numer bcm i jaka wersja sw naj lepiej jak by zczytał i podesłał nie mam skad wziac danych.Pomózcie ...

Darekptr 20-03-2024 08:05

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
W sumie mam podobny problem, ale w Fieście MK8. Musiałem jedną lampą wstawić nową z nowym modułem, a raczej mam na myśli używaną. Tak samo, w lewej nie mam długiej, nie ma też poziomowania(bo prawa jest oryginalna) i zostało mi polecone udać się do ASO w celu zakodowania przetwornic...jednak efektu brak. W Twoim przypadku zakładam brak kodowania(trzeba z BCMu puścić jakieś programowanie komunikacji LIN, dziś może sprawdzę czy Forscan to ogarnia, jak nie to zostaje FDRS/ASO), ale jeśli nie działa są dwie opcje, albo Ford zablokował ponowne kodowanie modułów LED, albo sa uszkodzone i się nie zakodują.

tomao 20-03-2024 08:39

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
Czy nie trzeba takiej procedury przeprowadzić (w forscanie też dostępna)?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Darekptr 20-03-2024 17:20

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
To jest dokładnie ta procedura którą przy montażu nowego modułu każe zrobić ASO, a w używanych na jakieś 80% nie działa. Miałem w ręku dwa moduły LED, oba podłączałem do lampy i oba po tej procedurze wciąż nie działają. ForScan to ogarnia, ale procedura ma rozwinięty skrót LIN dlatego przeszła mi koło nosa przy pierwszych próbach, a do tego sama ta procedura jakoś nie kojarzyła mi się z instalacją świateł LED, no ale co poradzę.

Obecnie zostaje mi chyba tylko ASO. Jeśli nówka zakoduje się bez bólu, to znaczy, że Ford zablokował używki w tym miejscu...chyba, że zdąży się znaleźć magik co wie co trzeba faktycznie zrobić bo już to przerobił.

tomao 20-03-2024 20:48

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
Pewnie @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] o już takie przeróbki robił.

lukaszooo 20-03-2024 21:49

Odp: Klasyczne reflektory na full LED
 
Nie robiłem ani w Fieście mk8 ani w Pumie. Nie trafił się na to jeszcze klient.
Z powodzeniem dołożyłem pełen system adaptacyjnych ledów w Kudze mk3, Focusie MK4, Smaxie MK2, Edgu MK2, więc i w tych karakańcach musi się dać.

Tutaj film dotyczący lamp w tym też adaptacyjnych w Kudze mk3.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.