Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] opinia na temat tddi a tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202236)

kisiel1973 01-04-2014 06:04

opinia na temat tddi a tdci
 
Witam szanownych forumowiczów.
Chciał bym poprosić o opinię na temat silnika 2.0 TDDi oraz TDCI, który z nich jest mniej awaryjny i tańszy w utrzymaniu. Zamierzam zakupić mondeo mk3 z 2001-2002 w kombi i nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę przy oględzinach autka :( Za wszyskie informację dziękuje z góry.

Pozdrwaiam.

Snajper_881 01-04-2014 11:03

Odp: opinia na temat mondeo tddi a tdci
 
Jeśli celujesz w te roczniki to bierz TDDi. Osobiście mam TDCi i jestem zadowolony, bardzo fajna kulturka pracy, wg mnie jeden z cichszych diesli, fajnie to się odpycha nawet na serii. Co to spalania to nie powala na nogi, lubi łyknąć, ale to ciężkie auto. Dramatem w tych silnikach jest układ wtryskowy który jest bardzo drogi w naprawie. Jak wspomniałem wcześniej to loteria, u mnie jest OK. Więc jeśli nie chcesz ryzykować to bierz TDDi albo benzynę, Mondeo jako samochód jest warte uwagi i polecenia.

Abback 01-04-2014 23:01

Odp: opinia na temat mondeo tddi a tdci
 
Jeżeli ten rocznik to zdecydowanie TDDI w wersji 115 konnej ^_^

mondeo70235 01-04-2014 23:13

Odp: opinia na temat mondeo tddi a tdci
 
TDDI jest tańszy w utrzymaniu i jest na zwykłej pompie wtryskowej mniejsza kultura pracy głośniejszy, a w TDCI koszt to wtryskiwacze i pompa wysokiego ciśnienia wtryskiwacze nielubią złego paliwaczęsto gubi kody wtryskiwaczy lepsza kultura pracy cichszy ja na mk3 TDCI zrobiłem 255tys.km i żadnej ingerencji w układ wtryskowy to jak szóstka w totolotka dlatego niema reguły ile TDCI wytrzyma

Adept 03-04-2014 13:57

Odp: opinia na temat tddi a tdci
 
ja mam TDDi i tak jak przedmówcy może i z niego klekot ale w tym roczniku to bież TDDi. Ja kupiłem model z tym silnikiem tylko właśnie przez to że to nie tdci. I jestem zadowolony :) w miescie pali mi 7,5 l w trasie 5-6 l.

jendrekmak 03-04-2014 18:55

Odp: opinia na temat mondeo tddi a tdci
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 2187493)
ja na mk3 TDCI zrobiłem 255tys.km i żadnej ingerencji w układ wtryskowy to jak szóstka w totolotka dlatego niema reguły ile TDCI wytrzyma

żadna szóstka tylko realny przebieg na tym układzie wtryskowym jeśli oczywiście nic nie było kręcone przy liczniku ale przy roczniku 2001 też bym wybrał tddi

olczus9012 03-04-2014 21:54

Odp: opinia na temat tddi a tdci
 
Jestem posiadaczem tddi 115 km od 2,5 roku, zrobiłem nim prawie 110 tysiecy, w sumie na blacie ma juz 310 tys i sobie chwale mimo wszystko :) wszystko sie zgadza tak jak przedmowcy pisza :) wez tez pod uwage ze sa koszta ktorych nie ominiesz czy to w tddi czy tdci jak chociazby dwumasa :) ale jesli masz wybor to ja bym polecil tddi! :)

kisiel1973 05-04-2014 09:08

Odp: opinia na temat tddi a tdci
 
Dziękuje za porady zdecydowałem się na zakup TDDi. Tylko powiedzcie w jakie nie typowe miejsca zajrzeć i co dokładniej sprawdzić żeby nie wpakować się na jakąś minę ? Chodzi o to co można zweryfikować samemu bez wizyty na stacji diagnostycznej. W sumie tam też zajadę ale to już chciał bym jechać tym wybrany modelem na dokładną weryfikacje włącznie z podłączeniem komputera.

toomekk6 05-04-2014 14:41

Odp: opinia na temat tddi a tdci
 
Zdecydowanie TDDi! Z resztą jak wyżej :)
Jedyna poważna awaria u mnie to dwumasa a reszta to naprawy eksploatacyjne.
Zwróć uwagę na dół drzwi od strony wewnętrznej, lubią tam rdzewieć :P Sam dziś odebrałem autko od lakiernika bo malował te nieszczęsne doły drzwi i progi obite od kamieni... Ale już błotochrony zamontowane i nie powinno się nic dziać. U siebie żadnych innych oznak korozji nie ma.
A tak po za tym to na stacji niech przetrzepią :)

Pozdrawiam.

midams 05-04-2014 17:22

Odp: opinia na temat tddi a tdci
 
Zerknij na:

- maglownica - by nie miała luzów
- hamulec ręczny - by odbijały zaciski
- wspomaganie - by pompa wspomagania nie ciekła
- wtryskiwacze - by nie lały i nie kopciły


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.