Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Światła do jazdy dziennej - led. Czy ktoś już posiada i co na to przepisy?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73021)

ace2 26-06-2009 08:34

Światła do jazdy dziennej - led. Czy ktoś już posiada i co na to przepisy??
 
Czy ktoś z szanownych forumowiczow zalozyl sobie swiatla do jazdy dziennej w technologii LED ??? pelno teraz takich zestawow w sklepach i na allego a na drogach juz tez sie to widzi. Nie widzialem Mondeo natomiast Mondeo a kodeks drogowy zezwala na taka przerobke.

np. takie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

radek1977 26-06-2009 09:41

Odp: Światał do jazdy dziennej ?
 
Witam
tez właśnie zastanawiam się dokładnie nad tymi samymi światłami tylko właśnie nie wiem jak dokladnie jest z tą homologacją czy wystarczy tylko że na szybce jest odpowiedni znaczek

Ramzespu 26-06-2009 11:08

Odp: Światał do jazdy dziennej ?
 
Kodeks zezwala, pod pewnymi warunkami, że "ledy" czyli zestaw oświetleniowy jest homologowany oraz oświetlenie jest umieszczone na odpowiedniej wysokości od podłoża i w określonej odległości lewe światło od prawego i to wszystko. Nota bene iest w opracowaniu przepis który będzie traktował o obowiązku stosowania świateł do jazdy dziennej w nowo wyprodukowanych autach. Ma to na celu zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej przez pojazd a przez to zmniejszenie emisji spalin. Standardowa jedna żarówka pobiera 55Wat a "ledy" kilka Watów zestaw.

Pozdrawiam

Ramzes pu

bastek_m 26-06-2009 11:10

Odp: Światał do jazdy dziennej ?
 
Dokładnie - wystarczy tylko na szybce, gdyby było inaczej jeździlibyśmy z biblioteką w samochodzie legitymując się papierową homologacją na każdą część. Poczytajcie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], jest troszkę ode mnie oraz link do aktualnego rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

jendrekmak 15-03-2010 00:50

światła do jazdy dziennej - schemat. prośba o tłumaczenie
 
znalazłem to na fordwiki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy mógłby ktoś to precyzyjnie przetłumaczyć bo mój angielski jest trochę kulawy. myślę, że będzie trochę chętnych na zastosowanie tego schematu

zbyszek620 16-03-2010 17:07

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Podłącze się pod temat i zapytam czy jest możliwość przerobienia sygnalizatora włączonych świateł w taki sposób aby brzęczał zarówno w momencie gdy wyłączymy silnik z włączonymi światłami jak również w momencie włączenia silnika przy wyłączonych światłach chodzi mi oto czy można wykorzystać sygnalizator tak jak przypominacz pasów.
Pozdrawiam

jendrekmak 18-03-2010 09:55

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
tyle osób i żadna się nie pokusi o tłumaczenie. panowie co jest? chyba sam to zrobię ale później się nie czepiajcie jak nie będę precyzyjny

a_iverson 18-03-2010 10:30

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Jak nikt nie przetłumaczy to wieczorem ja to zrobię, teraz muszę zmykać do pracy, pozdro

adamparker 18-03-2010 10:35

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
A czy ten mod załącza tylko światła mijania bez podświetlania deski ?

jendrekmak 18-03-2010 10:53

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
tak mi się wydaje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.