Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] 1.8 zetec, kręci nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89861)

Macieja 26-01-2010 07:50

1.8 zetec, kręci nie odpala
 
Witam kolegów, jestem żadkim gościem na tym forum, ale to ze wzgledu na to ze moj mondek nigdy mnie nie zawodził. Do tego roku. Od stycznaia dzieja sie z nim dziwne rzeczy.
- Po pierwsze potrafi sie zapowietrzyc. Czasami sie to zdarza. Raczej nie jest to uszczelka pod glowica, bo wtedy zapowietrzal by sie caly czas, a jemu zdarza sie to czasami.
- Po drugie nie moge go odpalic. Wrocilem nim w sobote, zgasilem i wszystko bylo ok. W niedziele krecil, ale nie zaskakiwal. Pompe slychac jak chula, paliwo dostaje, tak jakby mial problem z iskra, czy mozliwe jest ze od mrozu szlag trafil aparat zaplonowy??

1olek 26-01-2010 08:00

Odp: 1.8 zetec, kręci nie odpala
 
predzej rozpadla Ci sie izolacja na kablach modul - komputer i zrobilo sie zwarcie, czesta usterka MKI Mogl tez sie spalic modul lub koncowka mocy w komputerze, poszukaj bylo opisywane.

Macieja 26-01-2010 08:02

Odp: 1.8 zetec, kręci nie odpala
 
To od czego zacząć sprawdzanie??

Nowak1410 26-01-2010 14:25

Odp: 1.8 zetec, kręci nie odpala
 
może głupie pytanie, ale co oznacza, że się zapowietrza?

kowal2799 26-01-2010 15:34

Odp: 1.8 zetec, kręci nie odpala
 
Jeżeli dostaje paliwo to ja zaczął bym od prądu na świecach a jeżeli tam go nie ma to po sznurku do kłębka czyli przewody, cewka itd.

Macieja 26-01-2010 22:13

Odp: 1.8 zetec, kręci nie odpala
 
Zapowietrza sie tzn, ze w uklladzie chlodzenia jest powietrze

Macieja 26-01-2010 22:15

Odp: 1.8 zetec, kręci nie odpala
 
Poczytalem troche posty, sprawdzilem i do cewki napiecie dochodzi. Nasowa sie teraz pytanie jakie powinno byc napiecie i jaki prad wychodzacy z aparatu zaplonowego na swiece

Bobjs 27-01-2010 18:31

Odp: 1.8 zetec, kręci nie odpala
 
Witam. Mam silnik 2.0. łem podobny przypadek przy mrozie -20 rano. dzien i 2 dni wczesniej odpalalem normalnie ale popoludniu jak mroz byl okolo -10,-15. no ale dziś przy -20 chciałem odpalić i było ciężko. 2 razy zaskoczyl na 3 sekundy i zgasł. i juz od tamtej pory nie mogłem odpalić. sprawdziłem wszystko co możliwe i doszedłem do świec. Prawdopodobnie zamarzło mi paliwo i zalałem świece bo po odkreceniu świec były mokre. po przepaleniu i wyczyszczeniu swiec odpaliło:) ale teraz mi się pojawił taki problem ze mi szatkuje i przerywa w czasie jazdy na benzynie i na gazie tak samo. Pewnie świecie mi trafiło?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.