Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Wspomaganie na wodę ;-o (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148009)

PAFFCIO 12-01-2012 18:40

Wspomaganie na wodę ;-o
 
Znalazłem ciekawy news...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
trudno mi ocenić czy to hit, czy kit ;-o
Ktoś coś wie? Stosował?
Co o tym myślicie?
:-D

Marek 12-01-2012 18:58

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
Komentarze pod artykułem-bezcenne:D

"~lol [2 godziny temu]
ja kaszlaka przerobiłem na wodór. Tylko zamiast elektrolizy wrzucam sreberko po czekoladzie do baku łyżkę stołową kreta do rur i zalewam to wodą. Na początku malczak nie odpala ale już po 15 minutach miota nim jak szatan"

darnel 15-01-2012 13:29

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
Temat ciekawy. Mnie ten temat ciekawi od kilkunastu lat, ale... Stanowcze NIE sprzedaży takich urządzeń na allegro dopisując, że montaż na własną odpowiedzialność. Na dzień dzisiejszy to wodór jako paliwo do samochodów - jedynie w ramach ciekawostki. Nie ma na dzień dzisiejszy zbiornika w którym wodór można by magazynować. Cząsteczki wodoru są tak małe, że przenikają przez ścianki każdego materiału, więc magazynować nie ma tego za bardzo w czym. Kolejny problem to to, że wodór aby był użyteczny, musi być uzyskiwany w dużej ilości. Małe jego ilości nie są w stanie napędzić niczego a duże ilości, jak wcześniej pisałem, stwarzają problemy z magazynowaniem. Nikt nie chce wozić bomby wodorowej pod bagażnikiem :P . Kolejna rzecz to wybuchowość - wodór wybucha zdecydowanie szybciej niż benzyna, łatwiej no i przenika przez ścianki zbiornika co sprawia że jest po prostu niesamowicie niebezpieczny i na dzień dzisiejszy nie do zastosowania. Myślę że wodór wykorzystany zostanie najpierw jako paliwo w ogniwie służącym za prądnicę do ładowania akumulatorów dla silników elektrycznych do napędu samochodów. Czyli produkuje tyle wodoru ile na bieżąco wykorzysta się na ładowanie akumulatorów. Akku jest pełne to stop elektrolizy i nie ma żadnego zbiornika z wodorem który straszyłby swoja obecnością :) a samochodzik mknie na zmagazynowanej energii ale w postaci energii elektrycznej, już całkiem bezpiecznej a w razie potrzeby uruchamia się ogniwo i produkuje energię elektryczną ze spalania wodoru. Żadnego magazynu z wodorem. Produkowane tyle ile wymaga układ do potrzeb bieżących i ładowania akumulatorów. Nawet w razie awarii, kolizji, rozszczelnienia to ryzykujemy tym tylko co jest w przewodach do komory spalania. No. Rozmarzyłem się :D Taka moja wizja poparta opinią niektórych znawców tematu ;)

PAFFCIO 15-01-2012 13:53

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
Dzięki :-)
Temat zaciekawił mnie w innym aspekcie :-o
W generowanie w ten sposób energii (paliwa) nie wierzę i uważam za absurd... argumenty z fizyki dotyczące zachowania energii itp są nie do podważenia plus Twoje uwagi co do przenikalności wodoru itp.
Intryguje mnie jednak (bo tylko w tym aspekcie dostrzegam jakiś potencjał) czy "wzbogacenie" mieszaniną tlenu i wodoru tym magicznym HHO dostarczanego do cylindra powietrza może/ma wpływ na efektywność, a co za tym idzie sprawność spalania paliwa (Pb czy ON)...
Może dzięki HHO paliwo lepiej/efektywniej się spala?? I stąd potencjał na oszczędność w zużyciu paliwa??
Mimo że to Hyde Park, ciekaw jestem Waszych opinii...

darnel 15-01-2012 15:57

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
Tak, siak czy inaczej, czyli czy jako paliwo czy dodatek do niego to piosenka przyszłości. Na dzień dzisiejszy, wodór jest nieokiełznanym paliwem i używanie go w aucie dzisiaj jest równie poważne co zamiar łapania "piorunów" i zasilania ich energią pokładowych akumulatorów :D. Ale potencjał tak w wyładowaniach jak i w wodorze jest wielki. Może dożyjemy czasów ich powszechnego wykorzystania...

tomek_mhtn 15-01-2012 17:06

Wodór nie jest taki nie okiełznany [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

I jeszcze jeden [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

m_g 15-01-2012 17:14

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
W USA w jednym stanie jeździ Honda(normalnie można kupić w salonie) na wodór i tam są normalne stacje aby zalać ten wodór :D


Tomek następny razem nie pisz post pod postem ,tylko użyj funkcji edytuj i dodaj drugi link :wink:

Karlito 15-01-2012 17:17

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
Juz dawno mamy normalna fure na wodór [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w Kalifornii można się normalnie tankować.

m_g 15-01-2012 17:22

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
O Karlito o to mi chodziło ,wiedziałem że gdzieś dzwonią ale nie pamiętałem w którym kościele :D

darnel 15-01-2012 18:01

Odp: Wspomaganie na wodę ;-o
 
Ciekawe. Z jednej strony piszą o tym- wyciekanie przez ścianki, wybuchowość jako o przeszkodzie dla stosowania a inni po prostu wprowadzają do produkcji mimo wszystko...
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1766720)
w Kalifornii można się normalnie tankować

"Normalnie" to chyba za dużo powiedziane ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.