Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] EPB jak zmienić na dźwignie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320513)

kikson112 24-05-2021 12:13

EPB jak zmienić na dźwignie
 
Witam,

moduł kompletnie zalany, z elektroniki nic nie da się już uratować a samych płytek chyba nie da się zakupić, jest szansa na zmianę na zwykłą dźwignie ?

adamski73 24-05-2021 13:05

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
5 załącznik(i)
Ostatnio przerabiałem.
1.Kupujesz dźwignię hamulca może być od zwykłego focusam mk2 są takie same a tańsze i większy wybór oraz tunel środkowy i linki.
2.Demontujesz środkowy tunel, dźwignię awaryjnego zwolnienia ręcznego (w te miejsce przychodzi zwykła dźwignia), demontujesz elektryczny ręczny z linkami wcześniej odkręcając i przesuwając do przodu aluminiową osłonę nad rurą wydechową i pozostaje jedynie zamontować nową dźwignię i linki.
3.Wyłączyć w BSI EPB np. programem ELMConfig żeby nie było komunikatu o błędzie hamulca.
Wszystko pasuje bez żadnych przeróbek jedynie musiałem przeciąć rurkę w której szła linka awaryjnego zwolnienia ręcznego bo jest bardzo sztywna i nie umiałem ją wygiąć do demontażu.

kikson112 24-05-2021 13:25

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
Super dzięki kolego, już teraz wszystko jasne. u mnie ta płytka całkowicie przepalona a ja tam bawić się nie będę.

co by zweryfikować:

dzwignia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a linki to od focusa mk2 ?

adamski73 24-05-2021 15:59

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
Rączka taka ale w tej brakuje przycisku z przodu, mieszek nie będzie pasował bo zwykły focus ma inny tunel [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a tunel OK.
A linki kupowałem TRW GCH395 jak są hamulce tarczowe oraz potrzebna linka TRW GCH393 ale ja ją kupiłem razem z rączką tak jak w tym linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kikson112 24-05-2021 16:10

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
dobra wszystko wiem, jedyny problem to brak jasnego tunelu z ręcznym (kremowy/beżowy), widocznie trudno się mówi i będzie inny.

adamon 25-05-2021 06:12

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
Panowie tunel środkowy od wersji z EPB z chęcią przygarnę :)

kikson112 25-05-2021 06:49

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
ja będę miał kremowy jak cos

kikson112 09-06-2021 15:26

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
Panowie a co z kabelkiem od ręcznego? jaki w tej kostce z nim powiązać, bo zapewne jest to kontrolka jak zaciągnięty.

edit wszystko działa, zostało elmem wyłączyć epb i sprawa załatwiona

kikson112 18-03-2022 15:43

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
Witam,

Czy ktoś wie, który kabel odpowiada za lampkę ręcznego w wiązce po zmianie z elektryka na manual ? albo posiada jakiś schemat elektryka ?

c-matix 25-02-2024 13:37

Odp: EPB jak zmienić na dźwignie
 
A które kabelki trzeba podpiąć pod reczny zwykły by zaświeciła się kontrolka na desce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.