Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175614)

Perun 10-02-2013 13:47

Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
Witam wszystkich Forumowiczów!

Oglądałem ten samochód i wpłaciłem już zadatek. Teraz czekam na odbiór i mam wątpliwości :(

http://multisalon.pl/?action=showAdvert&idAdvert=740

Co Wasze czujne "OKO" widzi? :) Prośba o ocenę.

Zauważyłem kilka tematów do wyjaśnienia ze sprzedającym. Udzielił mi on kilku wyjaśnień - niestety ich uzyskanie nie było takie łatwe :(. Dlatego wolę je zweryfikować:

- zadymiony lewy przedni reflektor - widać na zdjęciach. Sprzedawca w salonie twierdzi, że to wina zamontowanej zbyt mocnej żarówki postojowej W5W (5 wattów). Podobno fabryka zakłada 5W, a powinna być żarówka 3W, która jest dostępna tylko i wyłącznie w salonach forda. Jest możliwe, aby fabryka wsadzała niewłaściwe żarówki, które uszkadzają reflektor? Spotkał sie ktoś z takim zadymieniem?

- wyciek oleju. Po "gorącym" mailu podobno naprawili źródło wycieku (jeszcze nie oglądałem). Wymienili "oring prowadnicy miarki oleju". Czy to częsty przypadek wycieku oleju?

Dzięki i pozdrawiam

Roman_Gie 10-02-2013 14:14

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
Cytat:

zadymiony lewy przedni reflektor
nie wiem czy zadymiony, ale w Fokach 2 po FL parowanie w tych okolicach pojawia się bardzo często.

Wycieki oleju- też normalna rzecz w używanym aucie, trzeba lokalizować i usuwać na bieżąco.

czeslaw555 10-02-2013 14:57

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
Cytat:

Napisał Perun (Post 1955892)
Sprzedawca w salonie twierdzi, że to wina zamontowanej zbyt mocnej żarówki postojowej W5W (5 wattów). Podobno fabryka zakłada 5W

dobre :) jakby miała 50W to bym się zgodził
Cytat:

Napisał Roman_Gie (Post 1955917)
ale w Fokach 2 po FL parowanie w tych okolicach pojawia się bardzo często.

fakt bywa,
ale na lampach chyba powinna być data prod ,nie jestem pewien, zderzaki mają chyba ciut inny odcień, może była jakaś drobna stłuczka,

Anperis 10-02-2013 18:54

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
Zderzaki czesto maja inny odcien i nie jest to nic niepokojacego, mozna nawet zaobserwowac w salonach

Perun 10-02-2013 20:30

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
W multisalonie twierdzą z dużym naciskiem na słowo "twierdzą", że samochód nie był robiony, a jego historia napraw jest czysta. No chyba o wydruk historii napraw i przeglądów można żądać? Jak zwykle będzie to dla nich problem...:mad: W tygodniu ich nawiedzę i się przyjrzę zderzakom jeszcze raz. Dzięki za czujność :)

A jak jest z nakrętkami kół. Tylko jedna nakrętka na 20 sztuk jest taka jak w linku
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Nakre...029-kryta/3023
Pozostałe są takie ciemne odkryte i ... po prostu brzydkie. Na prawym przednim kole na jednym ze zdjęć trochę widać. W ogóle nie pasują do alufegl. Czytałem na forum, że świecące nakładki się gubią, ale aż na taką skalę?

Jak działa kontrola przyczepności podczas ruszania w focusach? Miałem okazję jechać nim w śniegu, a założone były letnie opony. Przyczepność była naprawdę kiepska i nie zauważyłem, żeby podczas porządnego buksowania kół była redukowana moc. Tylko kontrolka do mnie radośnie mrugała. Wjchałem w zaspę o głębokości 5 cm i STOP. Bez pchania się nie obyło (wyjazd z "zaspy" był na wstecznym) ;)

c-matix 10-02-2013 20:50

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
Z tym przyciskiem tak może być że wersje poliftowe wyłącznika nie miały, mi pod domem stoi 2009r i nie mam przycisku, a jak ruszam na śniegu to właśnie ikonka n a desce mruga na żółto.

A w Etisie z vin wychodzi mi coś takiego - Z IVD/TCS/ABS czyli chyba ESP mam ????

Screamer 10-02-2013 21:43

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
Cytat:

Napisał Perun (Post 1956187)
A jak jest z nakrętkami kół. Tylko jedna nakrętka na 20 sztuk jest taka jak w linku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pozostałe są takie ciemne odkryte i ... po prostu brzydkie. Na prawym przednim kole na jednym ze zdjęć trochę widać. W ogóle nie pasują do alufegl. Czytałem na forum, że świecące nakładki się gubią, ale aż na taką skalę?

Prawdopodobnie alusy przykręcili nakrętkami do felg stalowych. Polecam sprawdzić, bo jazda na alusach z nakrętkami od stalówek grozi odpadnięciem koła. Te nakrętki nie posiadają stożka i będą się odkręcać. Przeżyłem to jak kupiłem kilka lat temu Fokę i nie sprawdziłem jak są koła przykręcone. Koło na szczęście nie odpadło, ale niewiele brakowało.

wojtekn 10-02-2013 22:45

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
Cytat:

Napisał Perun (Post 1955892)
Sprzedawca w salonie twierdzi, że to wina zamontowanej zbyt mocnej żarówki postojowej W5W (5 wattów). Podobno fabryka zakłada 5W, a powinna być żarówka 3W,

Cytat:

Napisał czeslaw555 (Post 1955950)
dobre :) jakby miała 50W to bym się zgodził
fakt bywa,
ale na lampach chyba powinna być data prod ,nie jestem pewien, zderzaki mają chyba ciut inny odcień, może była jakaś drobna stłuczka,

I ten sprzedawca ma rację zakładano 5W żarówkę lecz ona jest za blisko obudowy reflektora i wiadomo jak długo świeci wytwarza się temperatura co skutkuje takim efektem. Dlatego w tych lampach zalecane jest zakładanie żarówki 3W jako postoju. Spotkałem się z tym wielokrotnie. :)
Bardziej zastanawiające jest czemu jeden reflektor to ma a drugi nie. ;)

czeslaw555 11-02-2013 06:07

Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
o widzisz , dowiedziałem się czegoś ciekawego ;)

Roman_Gie 11-02-2013 08:45

Re: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)
 
c-matix, do IVD zalicza sie m.in. ESP ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.