Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123371)

rafal.kli 19-02-2011 14:47

Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
Witam !

Jestem "Szczęśliwym” posiadaczem Mondeo 2.0 TDCI 130 km od Lipca 2009
i pomimo paru wymian kosztownych znów mam problem otóż tym razem z ogrzewaniem :

Po przejechaniu jakis 5 do 10 km wskazówka temp na desce pokazuje pierwsza kreskę czyli 1/4 i gdy jadę ok 90 -110 km ledwo dochodzi do za 5min 12 :) ogrzewanie jest w sumie takie sobie cos tam ciepłego grzeje ale na "High " rewelacji nie ma jest ciepło ale nie wrzątek
wymieniłem termostat ok miesiąca temu okazało się po tyg. ze puścił i wymienili mi na gwarancji na nowy po 2 dniach pojechałem ze znów to samo podpieli komputer i pojechaliśmy się przejechać na kompie temp płynu pokazywała od 75 do 90 stopni przy 90stopniach wskazówka była na 1/4 trochę powyżej po czym gdy termostat sie otwierał a temp na kompie spadała do 70-80 stopni wskazówka była poniżej 1/4 co w sumie może być do wymiany jeszcze :/ termostat oleju, czujnik temp skoro na kompie dobrze a na zegarach źle ?? Czy może zegary szwankują?? co robić koledzy pomóżcie :( bo mechanicy już sami nie wiedzą ?? Aha i świece do podgrzewania te 3szt co są pod autem. Były też wymienione bo dwie nie grzały wcale:(

darmodziej 19-02-2011 15:21

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
To, co opisujesz wskazuje na usterkę układu wskazywania temperatury, czyli albo czujnik, albo wskaźnik.

stecus 19-02-2011 16:59

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
Ja bym spróbował wymienić mały termostat tzw. obiegu chłodnicy oleju, miałem takie same objawy u siebie, wymieniłem oba, mały oryginał bo zamienników nie ma a główny z firmy Vernet, moim zdanie lepszy od oryginału. Od tamtej pory (już druga zima) żadnych problemów z temperaturą, jak wskazówka dojdzie do pionu to już z niego nie schodzi, chyba że zostawię auto na wolnych obrotach na 15 min z nawiewem na HI.

mariusz01041975 26-02-2011 15:28

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
Kolego mam podobny problem, 1/4 na desce i ogrzewanie , grzeje ale nie tak jak powinno.
Duży termostat, jest ok bo po wymontowaniu i sprawdzałem w gorącej wodzie to otwiera się a gdy dmuchałem w niego ustami to nie puszcza powietrza, mały to samo jest sprawny, tak samo sprawdzałem. Oba się zamykają i otwierają. Pompa wody też jest ok.
O co tu chodzi ?

tlopuc 26-02-2011 20:48

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
Jeżeli podpinali ci kompa i on wskazywał że jest ok to do wymiany wskaźnik alboczujnik od wzkaźnika. Ale w takim przypadku nagrzewnica powinna grzać. Jeżeli twierdzisz że słabo grzeje to komp pokazywał głupotę. Trzeba by sprawdzić jaka jest rzeczywista temperatura płynu.

marko37 26-02-2011 21:00

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
Panowie to nie jest temperatura płynu tylko temperatura głowicy w której siedzi czujnik.Moze byc ona z goła inna niz temperatura płynu

maestro06 27-02-2011 09:02

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
a przede wszystkim zróbcie test zegarów i patrzcie czy wskaźnik temperatury dochodzi do końca skali, bo mógł ktoś grzebać w zegarach i źle wyskalował strzałki

poldi4 27-02-2011 15:07

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
witam panowie ja mam ten sam problem po wymianie termostatu i po podpięciu do kompa nic nie wykazało ze czujnik jest zepsuty pokazuje mi wskażnik 1/4 a jak jade powyżej 160km to wskazówka wskazuje 90 stopni gdy prędkość spadnie do około 100-120 na wskażniku jest 1\4. niewiem już sam a do tego miałem 950-970 obroty po podpieciu a jak go przegonilem to obroty mam teraz 890-900 i troche mi szarpie autem na biegu jałowym niewiem czemu co tro moze byc za przyczyna poóżcie

poldi4 12-03-2011 17:09

Odp: Strzałka temp. na 1/4 term. wymieniony
 
do wszystkich zainteresowanych znalazłem przyczynę niedogrzewania się silnika we mk3 2.0 tdci są dwa termostaty jeden jest normalny a drugi taki mały zamontowany przy pompie oleju kosztuje prawie 100zł tylko w serwisie forda ponieważ nie ma zamienników a kod tego produktu to 1128018 to jest powodem braku dogrzewania soe silnika
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.