Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337170)

grzegrz8020 17-09-2023 11:04

przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie
 
Ford Fusion 1.4 benzyna 2003r. 213tys przebiegu. Auto przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie. nie wazne czy auto zimne czy rozgrzane. czy jade sam czy zaladowany. zawsze podczas jazdy. nie wazne czy dzien wilgotny, suchy. nie ma znaczenia czy na prostej czy pod gore. Wymienione swiece, przewody, filtr powietrza, paliwa.Na komputerze zero bledow. szarpnie i jedzie dalej. zero swiecenia kontrolek czy innych objawow.jak ktos ma sugestie to poprosze, wszystkie te rzeczy wymienione zeby usunac usterke, ale nie nie pomoglo.

Mekeke91 17-09-2023 17:05

Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie
 
Sprawdź czy na kablach niema przebicia- na odpalonym silniku popsikaj wodą, najlepiej w ciemnym miejscu żeby widzieć czy jakiś prąd skacze, nowe przewody też mogą być uszkodzone, spróbował bym też zmienić świece na jakieś innej marki

slawomirro 17-09-2023 22:02

Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie
 
Cytat:

Napisał grzegrz8020 (Post 3470538)
ale nie nie pomoglo.

Miałem tak w Fieście. Winna była jedna z półosi napędowych, która miała wytarte zęby. Po wymianie półosi (u mnie lewej), szarpanie ustąpiło.

edit:

Dodam, że wcześniej jak Ty wymieniałem te same elementy, potem nawet pasek klinowy, sprawdzałem łożyska różnych elementów silnika przy tym pasku jak i rozrządu, sprawdzałem zawieszenie silnika i skrzyni oraz sprzęgło i tylko przypadek trafił, że musiałem demontować półoś i wyszły starte zęby. Nie były jakoś przesadnie starte, ale ta różnica o ułamek mm już dawała poślizg napędowi przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Przy spokojnej jeździe nie było to w zasadzie wyczuwalne.


.

grzegrz8020 19-09-2023 15:38

Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie
 
na przewodach brak przebicia, swiece tez nowki. co do polosi-bylem na szarpakach i mechanik nic nie stwierdził nie prawidłowego

slawomirro 19-09-2023 23:06

Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie
 
Cytat:

Napisał grzegrz8020 (Post 3470763)
mechanik nic nie stwierdził nie prawidłowego

Wiem że Cę naciągam na koszty, ale mój też tak mówił. Uparłem się by je wyjąć i pan spec się zdziwił.

Może też to być sprzęgło sprężarki klimy, przy wciśnięciu gazu powinno się rozłączyć, więc spada obciążenie od sprężarki i masz więcej mocy na to przyśpieszanie. Jednak nie powinno szarpać tak by to przeszkadzało w jeździe.

grzegrz8020 14-12-2023 16:31

Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie
 
Witam. problem rozwiazany - cewka zaplonowa wymieniona troche w slepo, ale trafilem. po wymianie cewki auto jezdzi idealnie.dziekuje wszystkim za podpowiedzi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.