Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] przepalające się żarówki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86138)

morx 15-12-2009 18:53

przepalające się żarówki
 
Witam :-)

Pracuję za granicą (Belgia) i raz na 6 - 7 tygodni jeżdżę do kraju i spowrotem (około 1000 km). W ciągu ostatnich 6 miesięcy przepaliły mi się cztery razy żarówki H7 - światła mijania - zawsze po długiej jeździe. Przepalają się pojedyńczo i na przemian- raz prawa, raz lewa... itd. Dzisiaj też się to zdarzyło ale za tym nastąpił ciąg:
:roll:żarówka świateł mijania prawa - spalona, wymieniłem; sprawdzenie świateł i prawy stop - spalony,wymieniłem; sprawdzenie świateł - lewy przód postojowe, wymieniłem - sprawdzenie świateł - prawy przód postojowe - dałem spokój... Przepalała się zawsze jedna żarówka na jedno sprawdzenie świateł - było i niema...:!:
Co mu jest? Regulator napięcia? Czy może coś innego?

darmodziej 15-12-2009 19:16

Odp: przepalające się żarówki
 
Zacznij od sprawdzenia napięcia ładowania.

MARR 16-12-2009 01:36

Odp: przepalające się żarówki
 
Coś mi się wydaje że ten typ tak ma :)
Ja się po prostu przyzwyczaiłem i przez kilka lat eksploatacji doszedłem do perfekcji w wyciąganiu przednich reflektorów :) A z tyłu to chyba inżynierowie Forda przewidzieli montaż trzech żaróweczek w każdej lampie po to żeby zawsze jakaś miała szansę świecić - w końcu jedna z sześciu to 3 x więcej szans niż jedna z dwóch :)
Zauważyłem też, że z przodu żarówki przestały się przepalać gdy założyłem mocniejsze - Philipsy 80W.

Karlito 16-12-2009 02:05

Odp: przepalające się żarówki
 
Przez 3 lata uzytkowanie wymienilem 1 stop i 1 postojowe przednie, moze kupujesz jakies badziewne lampki, zobacz wlasnie czy moze zarowki typu longlife bardziej dadza rade, albo zamien na ledy.

Krzychu32 16-12-2009 06:44

Odp: przepalające się żarówki
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 1310664)
Zacznij od sprawdzenia napięcia ładowania.

Też proponuję zacząć od tego ,miałem podobny problem z żarówkami i okazało się że altek dawał zbyt wysokie napięcie ładowania ponieważ posypał się regulator napięcia.

jackoba1 16-12-2009 06:55

Odp: przepalające się żarówki
 
witam, kolego żarówka h7 jest najbardziej wydajną z żarówek halogenowych ale niestety najszybciej sie zuzywającą. Sprawdz oczywiscie ładowanie ale moim zdaniem TTTM , gdyby przeladowywal altek to siadały by nie tylko zarówki . W moim sceniku ( mam go od nowosci) przepalają sie średnio co 6 miesiecy a wszystko jest w nim ok. Pomaga załozenie zarówek do jazdy dziennej, wytrzymują dłużej. Odnosnie mondeo to akurat mam xenony ale podejrzewam ze historia z h7 jest ta sama.Pozdrawiam

aazinek 16-12-2009 10:20

Odp: przepalające się żarówki
 
Nie zartujcie z tym TTTM. Jesli robicie duzo kilometrow (np. 40 tys. rocznie) to jeden komplet dobrych standardowych zarowek (np. Osram Standard) powinien na rok spokojnie wystarczyc. Przy mniejszych przebiegach oczywiscie na dluzej. Szybko palace sie zarowki zawsze maja jakas przyczyne. Za duze napiecie ladowania, silne drgania lampy, brak chlodzenia (to juz wina konstruktorow) i inne czynniki znaczaco skracaja zywotnosc zarowki.

arturek 16-12-2009 10:31

Odp: przepalające się żarówki
 
Witam
Przednie wymieniam parami - jeśli jedna padła, to znaczy, że druga niebawem
Kilka dni temu wymieniałem.
Nie wyobrażam sobie wymiany: nocą, w zimie, przy oblodzonym przednim zderzaku.
Wymieniałem na spokojnie w garażu i miałem kłopot z demontażem atrapy, a potem z założeniem
Tak jakby nie mogli zrobić dojścia od tyłu reflektora, bez potrzeby demontażu.

Tylne pozycyjne używam Tungsram i często padają - zawsze inna.

pozdrawiam
Arturek

szneider 16-08-2015 20:18

Odp: przepalające się żarówki
 
U siebie w ciągu kilku miesięcy już drugi raz wymieniałem żarówki. Stosował ktoś może tzw druty oporowe? Patent ten jest stosowany min. w Skodzie Fabii, można kupić w serwisie takie dodatkowe jakby przejściówki z tym drutem oporowym.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

weuek 16-08-2015 22:28

Odp: przepalające się żarówki
 
Miałem to właśnie w skodzie fabii. Żarówki H7 philips xtreme vision działały w niej 3 lata/30 000 km (tylko w nocy) i auto z nimi sprzedałem. Wydawało mi się, że po założeniu tych drutów nieznacznie słabiej świeciły.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.