Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Awaria na drodze i nerwy baby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284154)

aldonka 28-07-2018 21:54

Awaria na drodze i nerwy baby
 
1 załącznik(i)
Witajcie,
Wiem, że diagnozowanie przez internet to jak leczenie się przez google, ale może chociaż podpowiecie.

Wczoraj jechałam swoim Maksymilianem i nagle zapaliła mi się na ikona silnika i napis Silnik usterka oraz ikonka auta ze śladami hamowania. Silnik stracił moc, ledwie podjechałam kawałek na parking. To chwili stania i ponownym odpaleniu silnika wszystko zgasło, ruszyłam, ale ujechałam może z 2 km i ta sama historia. Coś też jakoś dziwnie dzwoniło. Już nie ryzykowałam, assistance, laweta i do zaprzyjaźnionego mechanika.
Po pierwszych oględzinach auta na pewno wiadomo, że wysiadło sprzęgło kompresora klimatyzacji, ale czy to mogło spowodować takie objawy.
W necie już wyczytałam wszystko, począwszy od turbiny do DPF.

S-max 1.8 TDI 2007 rok....i za choinkę nie wiem czy ma DPFa

slawek-kali 28-07-2018 22:24

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
nie ma dpf.. a zeby cos doradzic potrzebne bledy kompa.

aldonka 28-07-2018 22:34

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
Pod komputer pójdzie w poniedziałek dopiero.

A tak z ciekawości, szukałam podpowiedzi jak sprawdzić czy ma DPF czy nie. Palucha do rury wydechowej nie wsadzę bo auto 15 km ode mnie. Wiesz to po roczniku? Po pojemności? Sorry, jeśli to głupie pytania. Moja Foczka za stara była, żeby DPF mieć (99r.) ale ten nieco młodszy jest.

stingerA6 28-07-2018 22:35

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
1.8 nie miał DPFa

aldonka 28-07-2018 22:38

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
a, dzięki. Na to nie wpadłam :razz:

eclipse 29-07-2018 09:13

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
Najczęstszą przyczyną potwierdzoną często w trasie jest zawalony syfem zawór EGR .który się zawiesza . Radził bym go wykręcić i sprawdzić jego stan (czy się rusza) .
Co do błędów to możesz sprawdzić wchodząc w menu w samochodzie robiąc test.

BobMF 30-07-2018 11:01

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
u mnie już 2 razy w ciągu 2 lat miałem podobną historię, awaria silnika i awaria esp, wymiana czujnika położenia wałka rozrządu A załatwia sprawę, to ten czujnik na wierzchu silnika, ten na samym środku
prawdopodobnie dostaje w dupsko od temperatury jaką dostaje od silnika
...tym razem założyłem czujnik Delphi, nie wiem jakie numery...

Slartibartfast 03-08-2018 14:07

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
Proszę zmienić tytuł albo uzupełnić wątek, bo nie ma nic o "nerwach baby"...
A tak ciekawie się zapowiadało :)

Yakac 03-08-2018 21:43

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
Ja miałem podobne objawy jak mi przewód biegnący od filtra powietrza do silnika spadał (był słabo dokręcony po wymianie akumulatora)

aldonka 18-08-2018 20:33

Odp: Awaria na drodze i nerwy baby
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 3014062)
Proszę zmienić tytuł albo uzupełnić wątek, bo nie ma nic o "nerwach baby"...
A tak ciekawie się zapowiadało :)

Chciałbyś nerwy baby, to proszę :)

Mam ważne pytanie, o tyle ważne, że stoję w drodze powrotnej z wakacji w Chorwacji. Laweta już mnie zwiozła do Sibenika, czekam na ogarnięcie hotelu przez assistance.

Po poprzedniej akcji został wymieniony elektro zawór kompresora klimatyzacji. Było ok, komputer nie wykazał błędów.
Pojechaliśmy na wakacje. Wszystko było ok.
Aż do momentu powrotu.
Znowu zapaliła się usterka silnika i ta ikona EPS (samochodzik ze śladami poślizgu), auto straciło moc. Po chwili postoju i ponownym odpaleniu było ok. Ujechaliśmy tak 400 km. I znowu i już coraz częściej. Zadzwoniliśmy na assistance.

Stoimy. Przyjechał facet z komputerem, podłączył się i stwierdził, że to wtrysk paliwa. Najwcześniej zrobi to we wtorek.

Ale mamy wrażenie, że kompresor klimy znowu nawala i pytanie czy on może mieć wpływ na komputer. Nawet jeśli jedziemy bez klimy?
Wszystko co czytamy wskazuje również na EGR

Nerwy ogromne. W poniedziałek powinnam być w pracy, dziecko płacze.......

Nerwy są


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.