Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182097)

adzuniaa 13-05-2013 09:52

Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Witam, posiadam świeżo kupionego ford focusa II 2010 rok, 1,6 benzyna. Przeczytałam wiele forum, wątków, tematów, jednak nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Prosze o pomoc. Mianowicie, podczas pierwszego uruchomienia po pokoananiu predkosci 20km/h , niezaleznie czy to na 1 biegu czy na 2 biegu, czy podczas zmiany biegu bastepuje lekki zgrzyt (tarcie), słyszalne oraz idzie wyczuc je na pedale hamulca. Wiele opisów wskazuje na test ABS. pompy ABS, generalnie modułu ABS, czy możecie mi to potwierdzić, jak macie w swoich focusach. Nadmienie iż zgrzyt wystepuje tylko i wylacznie przy pierwszym uruchomieniu silnika, podczas dłuzej jazy jest ok. Dziekuje za wszelkie sugestie i odpowiedzi.

dj_pete 28-05-2013 21:04

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Mam to samo ale nie wiem co powoduje ten zgrzyt...:?:

przemek124 28-05-2013 21:42

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Mam podobnie - jest pojedynczy dźwięk - taki jak podczas nagłego hamowania gdy ABS zaczyna działać - taki sam dźwięk występuje ale tylko jeden krótki raz zawsze po pierwszym ruszaniu potem ok.

kunte 29-05-2013 07:08

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Jest to normalne. U siebie mam tak samo. To jest tzw. autotest pompy ABS. W zależności o typu pompy, to jest głośniej lub ciszej.

progsm 23-09-2013 13:31

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Wznowie jeżeli można temat. Czy możliwe żeby nagle zaczeła działać głośno. Mam fokusa mk2 2009 rok i od zakupu minął 4 miesiąc, a odgłos mam od miesiaca.

kunte 24-09-2013 07:25

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Głośno to pojęcie względne. Dla Ciebie może być głośno, a dla innych nie. U mnie jest to słyszalne praktycznie tylko dla kierowcy i to jak mam wyłączone radio. Zaraz po zakupie auta pojechałem do speca od Fordów i po przejechaniu się z nim stwierdził, że rzeczywiście pompa zachowuje się głośniej niż normalnie, ale nie ma powodów do obaw. Powiedział, że dopóki nie świeci się kontrolka ESP, mam jeździć. Przebieg 160kkm.

progsm 24-09-2013 11:50

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Chyba też nie będę się już w to zagłębiał... Trochę mnie to wnerwia ale przeboleje.
A co do odgłosu, to różnie - raz jest słyszalny tak jak mowa wyżej dla kierowcy przy wyciszonym radiu innym razem jest takie chrupnięcie że pasażer słyszy. Dziękuję, że znalazłem potrzebne mi informację. Pozdrawiam.

pablos444 05-12-2023 11:42

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
CZY TEN ZGRZYT I TARCIE BYŁ PODOBNY JAK U MNIE ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

papkin44 05-12-2023 15:14

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
Na moje ucho to albo dogorywa któreś z łożysk urządzeń napędzanych paskiem klinowym (alternator, wspomaganie, pompa wodna etc.) albo umiera sam wirnik (łopatki) od pompy wody, ale w tym ostatnim przypadku to miałbyś taki dźwięk cały czas... chociaż z drugiej strony to zależy co jest cieczą chłodzącą (temp. zamarzania). Ewentualnie coś z napinaczem.

pablos444 11-12-2023 14:12

Odp: Zgrzyt podczas rusznia przy pierwszym uruchomieniu czy to ABS
 
tam jest wszystko nowe oprócz koła pasowego i pomy wody. Chodzenie normalnie płynem chłodzącym więc musiało by być cały czas słychać. A tu czasem długo odpala lub za drugim razem więc jakby nie łapał będik. Stare koło zamachowe miało przetarte 2 ząbki a nowe używane obróbcili na te w idealnym stanie i tak zamontowali.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.