Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248802)

adammf 06-08-2016 22:34

Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
Krótko. Chcę uruchomić u siebie moduł BT/VC.
Sprawdziłem fizycznie i wszystko mam, tj. moduł BT/VC, mikrofon, manetka z funkcją voice, radio Sony drugiej generacji.
Po wciśnięciu słuchawek lub phone pojawia się tylko "audio muted". Brak reakcji na przycisk Voice.
Odpięcie akumulatora i samego modułu nic nie dało.
Czy jest możliwość sprawdzenia co nie działa przez ELM327 lub w inny sposób?
Podejrzewam, że uszkodzony jest moduł, ale zanim kupię nowy wolałbym się upewnić.

Instalacja pod BT/VC
https://postimg.org/image/fqs3pbaxz/

tomaj35 07-08-2016 12:24

Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
Radio nie widzi modułu więc przyczyna może być w połączeniu, samym module lub (nie pamiętam dokładnie) załączeniu funkcji w oprogramowaniu centralki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

flogum 10-04-2019 15:36

Bluetooth Focus mk2 2007
 
Witam.

Kupiłem Focusa i z tego co się orientuję samochód może posiadać bluetooth. Jan naciskam na radiu przycisk "Phone" to wyświetla się komunikat "Audio muted". Radio Sony. Objawy dokładnie jak tutaj na filmiku: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Przeglądając google natrafiłem na porady żeby zobaczyć czy jest przycisk "Voice". U mnie on występuje więc z tego co pisali ludzie powinien być. Prosiłbym o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

vinczi 10-04-2019 15:52

Odp: Bluetooth Focus mk2 2007
 
Jeżeli masz bt to po włączeniu zapłonu w samochodzie, moduł powinien być widoczny w Twoim telefonie jako urządzenie z którym możesz się połączyć. Sparuj telefon z samochodem i tyle, jeśli nie możesz to być może moduł bt jest uszkodzony.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

sajmonista 10-04-2019 21:42

Odp: Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
U mnie dzialal BT dobrze. Pewnego dnia zniknelo, a efekt byl taki, jak opisujecie - na przycisku ze sluchawka info - MUTE.Okazalo sie, ze byly przepalone dwa bezpieczniki w skrzynce pod deska rozdzielcza. Oba zasilaly jakies uklady w radiu. po wymianie wszystko wrocilo do normy.

seba3dor 10-04-2019 21:46

Odp: Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
Może się wypiął albo ktoś go odłączyl. Najprościej wykręcić schowek i zobaczyć, czy fizycznie tam jest. To prostsze, niż wyciąganie radia.

flogum 10-04-2019 23:36

Odp: Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
Cytat:

Napisał sajmonista (Post 3117192)
U mnie dzialal BT dobrze. Pewnego dnia zniknelo, a efekt byl taki, jak opisujecie - na przycisku ze sluchawka info - MUTE.Okazalo sie, ze byly przepalone dwa bezpieczniki w skrzynce pod deska rozdzielcza. Oba zasilaly jakies uklady w radiu. po wymianie wszystko wrocilo do normy.

W weekend planuję odkręcić schowek i najpierw sprawdzić czy fizycznie tam jest ale pamiętasz może które to były bezpieczniki? Albo gdzie mogę znaleźć taką informację?

sajmonista 11-04-2019 08:16

Odp: Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
sprawdz bezpieczniki 43, 58, 83.

flogum 11-04-2019 13:22

Odp: Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
Cytat:

Napisał sajmonista (Post 3117282)
sprawdz bezpieczniki 43, 58, 83.

Dzięki. Sprawdzę.

Pozdrawiam

flogum 19-04-2019 09:02

Odp: Radio Sony 2gen nie wykrywa BT/VC
 
1 załącznik(i)
Witam ponownie.

Próbowałem rozkręcić schowek. Wykręciłem 4 górne śruby ale z tego co szukałem na dole chyba pod tymi plastikami też są śruby. Ale te plastiki trzymają się bardzo mocno i nie chciałem robić nic na siłę żeby czegoś nie połamać. Mam je faktycznie ściągnąć? Czy coś przegapiłem? Na zdjęciu zaznaczyłem o które plastiki mi chodzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.