Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110002)

polaff 17-09-2010 10:11

Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Ostatnio kilka razy zdarzyło mi sie że podczas zwalniania prawie do 0 lub podczas zatrzymywania auta silnik prawie gasł. Efekt podobny jak w skrzyni manualnej ktoś zapomni o sprzęgle podczas hamowania. Wczoraj zatrzymywałem się i auto zgasło (na środku ulicy...) może ważne będzie, że było to w trakcie oczyszczania DPF (wentylator pracował i spalanie większe). Po czym normalnie odpalił bez większego problemu, ale na wyświetlaczu pojawił się komunikat dogrzewanie wstępne. Miał może ktoś podobny przypadek?

ps. dodam, że przebieg wynosi 54kkm

polaff 17-09-2010 20:12

Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
i co nikt nic nie wie?

Szturmik 20-09-2010 19:58

Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Taki młody rocznik i takie rzeczy
A serwis co na to?

kkemot 14-12-2010 07:25

Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Właśnie dołączyłem do forum i znalazłem ten temat.
Moje mondeo ma wprawdzie manualną skrzynię biegów, ale objawy są podobne. Przy zwalnianiu i wysprzęgleniu samochód gaśnie, jeżeli natomiast jadę na wyższych obrotach i na moment odpuszczę gaz, po czy znowu wcisnę pedał to silnik zachowuje się jakby go przytkało a po sekundzie znowu idzie bez zarzutu.
Problemy również kojarzę z wypalaniem filtra DPF ponieważ występują mniej więcej co 500 - 700 km, a kiedy w lecie dużo jeździłem na trasach nie było żadnych problemów, jednak nie mam chwilowego spalania więc nie mogę tego potwierdzić.
Będę chyba musiał wstąpić do serwisu, co nie jest zbyt przyjemne dla kieszeni.

Pulse 14-12-2010 08:21

Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Cytat:

Napisał kkemot (Post 1558471)
(...) jeżeli natomiast jadę na wyższych obrotach i na moment odpuszczę gaz, po czy znowu wcisnę pedał to silnik zachowuje się jakby go przytkało a po sekundzie znowu idzie bez zarzutu.

Tak się dzieje na każdej nawierzchni czy tylko na śliskiej? To wygląda na działanie ESP.

kkemot 14-12-2010 09:51

Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
....na każdej nawierzchni,
ESP raczej ogranicza możliwość szybkiego wejscia na wyższe obroty i zaświeca kontrolkę, a u mnie wygląda to tak jakby zamiast dodania gazu, nagle się odjęło całkowicie gaz po czym wszystko wraca do normy na kilkaset km,
acha i jeżeli w trakcie takiego "przytkania" wcisnę sprzęgło to samochód zgaśnie

truuski 28-12-2010 19:30

Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Ja też tak mam. Przy szybszej jeździe, gdy zwalniam, potrafi zgasnąć. Też kojarzę to z dopalaniem DPF'a, bo wtedy jest taki basowy dźwięk wydechu. Nie wiem jak to robić w automacie, ja po prostu pilnuję, żeby mi nie zgasł, kiedy wchodzi w tryb dopalania, bo szkoda turbiny.

sollozzo 20-11-2011 00:17

Odp: Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Witam,
Choć ostatni wpis na ten temat jest sprzed blisko roku, dopisuję się z tym samym problemem, licząc, że ktoś z Was już wie co jest jego przyczyną.
W moim przypadku objawy są jak wyżej opisane - silnik gaśnie przy małej prędkości podczas hamowania. Charakterystyczne jest to, że dzieje się tak jeśli wcześniej jadę dynamicznie - z większą prędkością na trasie, lub ostra jazda po mieście. Wtedy na niskich obrotach silnik zaczyna charakterystycznie pracować (tubalny, niski dźwięk), być może dopalając filtr DPF. Usterka jest dość nieprzyjemna, bo jak śilnik gaśnie, to wyłącza się wspomaganie kierownicy i hamulców oraz ABS (makabra na krętych, górskich drogach). Po zatrzymaniu auta i ponownym odpaleniu wszystko jest OK.
Jeśli ktoś z Was zdiagnozował ten problem, będzę wdzięczny za info.
Pozdrawiam,
sollozzo

kkemot 21-11-2011 17:14

Odp: Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Dwie wizyty w aso i tylko kasa wydana, a problem jak był tak jest. Za drugim razem chcieli sobie samochód zostawić żeby nim trochę pojeździć i zdiagnozować, więc zapytałem czy planują przejechać pareset km bo z taką częstotliwością występuje problem. Wzruszyli ramionami bo tylko tyle potrafią (oprócz wyciągania kasy - zgaszenie kontrolki po innej naprawie 200 pln:shock:). Nie znam żadnego dobrego mechanika który by mógł coś poradzić więc dalej jeżdżę (i się wkurzam:<) zachowując wzmożoną czujność w trakcie wypalania dpf-a.
Gdyby ktoś coś znalazł to też chętnie skorzystam z Waszej wiedzy.
Pozdrawiam
kkemot

stonecutter 27-11-2011 20:58

Odp: Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie
 
Witam. Mam podobny problem z gaśnięciem auta, choć może trochę się różni od powyższych. A mianowicie mój automat gaśnie tylko przy zimnym silniku i podczas redukcji biegu na niższy, np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, ale sporadycznie , nie za każdym razem. Zauważyłem, że wówczas obroty silnika falują kilka razy od 800 do 200 i silnik gaśnie, a nieraz ładnie obroty spadają do
800 bez falowania.
Czy ktoś będzie wiedział co to może być i co jest przyczyną???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.