Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309883)

skrzypekps 08-06-2020 18:32

Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Mam tempomat, mam pre-collision asist, mam czytanie znaków, ale nie mam Adaptive Cruise Control z Lane Centring Assist i Stop & Go czyli aktywnego tempomatu. Czy łatwo można to dołożyć? Ktoś coś ? Na pewno muszę zmienić kierownicę (lub same przyciski - tego nie wiem), ale czy coś jeszcze potrzebuję ? Jakiś moduł ?

pmis 08-06-2020 18:58

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Głowy nie dam, ale jest bardzo prawdopodobne że trzeba by dołożyć radar z przodu.
O ile mi wiadomo standardowy pre-collision używa kamery, a tempomat adaptacyjny radaru.

skrzypekps 08-06-2020 19:29

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Radar też mam, gdzieś na stronie forda jest filmik jak działa pre-collison i narysowane są fale z radaru i kamery...
Wg ETIS mam też moduł tempomatu CCM ...

tedi_k 08-06-2020 22:25

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 3257005)
Radar też mam, ...Wg ETIS mam też moduł tempomatu CCM ...

CCM i radar to to samo...:568:
Jeśli FF4 ma pre-colision, to wystarczy wymienić lewe klawisze na kierownicy na takie pod aktywny tempomat oraz aktywować co trzeba - i tyle by się cieszyć adaptacyjnym tempomatem...:one:
Line centering najprawdopodobniej (znów po założeniu odpowiednich lewych klawiszy...) też ruszy, aczkolwiek do sprawdzenia czy aktualna maglownica to obsługuje... Na razie nie było takich aktywacji, to trudno tu wyrokować. W razie czego - zawsze można poszukać kogoś z UCDSem i posprawdzać "co się stanie gdy...". Jedno jest pewne - jak posiadacz UCDSa będzie ogarnięty, to nic nie wybuchnie...8)

skrzypekps 08-06-2020 23:11

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Mam też asystenta parkowania, więc przy parkowaniu robi za mnie kierowcę, myślę że i w trakcie jazdy też maglownica powinna dać sobie rady... no to zabawę trzeba będzie rozpocząć...

Wymienić same klawisze ?? Czy muszę całą kierownicę ?? Obawiam się czy w obecnej kierownicy jest odpowiednia elektronika (taśma z odpowiednią ilością pinów itp.)

tedi_k 08-06-2020 23:14

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 3257059)
...Wymienić same klawisze ??...

Tak, reszta jest na swoim miejscu.
Bez odpowiedniego skonfigurowania po przekładce klawiszy cała lewa strona przestanie działać...

skrzypekps 09-06-2020 19:46

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
I tak planuje zakup przełączników i pojawiło się pytanie a nawet dwa:
Czy z manualną skrzynią biegów da się aktywować centrowanie pasa ruchu ?
Czy prawy zestaw przycisków od RS z opcją Mode dta się aktywować w zwykłym St line (Mam 3 opcje : normal Eko sport, sterowane przyciskami koło drążka skrzyni biegów) ?

Pytanie pierwsze stąd, iż na pewnym rosyjskim forum nie udało się uruchomić na manualu centrowania...

mlask 09-06-2020 21:01

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3257053)
CCM i radar to to samo...

Czy aby na pewno? W focusach mk4 tempomat jest (chyba) w standardzie, ale bez radaru - zwykły, tradycyjny, głupi tempomat. Od radaru jest tylko zaślepka w dolnym grillu. Ale... Nie chcę podważać autorytetu, oczywiście... ;)

tedi_k 09-06-2020 21:18

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał mlask (Post 3257292)
... focusach mk4 tempomat jest (chyba) w standardzie...

"Zwykły" tempomat nie potrzebuje żadnego dodatkowego modułu. CCM to moduł tempomatu adaptacyjnego = radar do tempomatu adaptacyjnego (albo pre-collision assist w "okrojonej" wersji).

r2d2_dawid 10-06-2020 06:35

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Tak czy siak zadzwoniłbym do serwisu i zobaczył co powiedzą? Skontrować ich "nie da się" kilkoma argumentami które tu wymieniłeś i może coś podpowiedzą. Oczywiście graj że u nich chcesz to robić.

Mnie ostatni, jak umawiałem się na naprawę , oświeciło w czym mam problem dzięki rozmowie z gościem z serwisu.
Jeśli chodzi o cenę to u nich od 185zł zależy co znajdą , ja zrobiłem za 40zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.