Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189393)

Bzyk90 07-09-2013 08:52

Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Witam wszystkich

Jak wielu z nas postanowiłem zamontować w swoim mondeo tempomat, wszystko wykonałem zgodnie z instrukcją zamieszczoną na forum. Aby aktywować tempomat pojechałem do ASO Forda, wytłumaczyłem Pani czego oczekuje i samochód pojechał na serwis. Po około godzinie czasu Pani powiedziała, że wszystko się udało, odebrałem samochód i tu rozpoczęły się problemy.

1. Po odpaleniu samochodu silnik pracuje ok, ale gdy zaczynam jechać, samochód przyspiesza silnik pracuje bardzo głośno, słychać z niego jakieś stuki których nigdy wcześniej nie było.
2. Gdy przyśpieszam chce zmienić bieg na wyższy puszczam pedał gazu a samochód na moje puszczenie gazu reaguje dopiero po sekundzie. Gdy puszczam gaz samochód dalej przez sekundę przyspiesza zamiast zacząć zwalniać.
3. Gdy przekraczam prędkość 110km/h w kabinie słychać sygnał dźwiękowy tak jakby rezerwa paliwa się załączała

Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być nie tak? Proszę o pomoc

1olek 07-09-2013 20:14

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Odepnij aku, aby wykasowac pamiec kompa, jak to nie pomoze to najprawdopodobniej tempomat aktywowali ale cos innego przy okazji wylaczyli lub przestawili. Wroc do nich niech sprawdza co jest nie tak.

benio 07-09-2013 21:42

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Cytat:

Napisał Bzyk90 (Post 2071825)
...
1. Po odpaleniu samochodu silnik pracuje ok, ale gdy zaczynam jechać, samochód przyspiesza silnik pracuje bardzo głośno, słychać z niego jakieś stuki których nigdy wcześniej nie było.
...

Może wykasowali kody wtryskiwaczy i teraz silnik wykonuje samoadaptację, która może troche potrwać i do tego czasu silnik moze pracować głośniej.

Cytat:

Napisał Bzyk90 (Post 2071825)
...
3. Gdy przekraczam prędkość 110km/h w kabinie słychać sygnał dźwiękowy tak jakby rezerwa paliwa się załączała ...

W ASO bawili się WDS'em/IDS'em i w elektronicznym układzie sterowania zestawem wskaźników (HEC) i włączyli Ci sygnalizację pomiaru pędkości - wtedy po przekroczeniu 110km/h rozlega się "tiiii".

Odpięcie aku nic nie da.

Bzyk90 08-09-2013 21:12

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Dzięki za podpowiedzi.

Odłączenie akumulatora niestety nie pomogło, jutro jestem umówiony do ASO aby zobaczyli co się dzieje, gdy będę coś wiedział to dam znać

Bzyk90 11-09-2013 19:13

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Byłem w ASO na kolejną diagnostykę IDSm aby sprawdzili co się dzieje,
Sygnał dźwiękowy, który pojawiał się po przekroczeniu 110km/h został wyłączony, niestety pozostałych rzeczy nie potrafili poprawić. Silnik wyraźnie głośno pracuje jak jest zimny( nigdy wcześniej nie było tego, dopiero po aktywacji tempomatu się pojawiło), jak jest ciepły jest lepiej, ale to nie jest to co było. Z tych informacji co mi udzielili to zrobili całą diagnostykę IDSm, wraz z przelewami wtrysków oraz sprawdzeniem ciśnienia na wtryskach i pompie i wszystko jest w normie. Ich diagnoza jest taka iż po aktywacji tempomatu zmieniła się mapa wtrysków i oni z tym nic nie mogą zrobić, trzeba się przyzwyczaić do pracy silnika i jeździć.

benio 11-09-2013 20:54

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Moim zdaniem nie mogli poradzić sobie z aktywacją tempomatu (nie wiedzieli gdzie się to włącza) i zaktualizowali soft w ECU na taki z tempomatem, co spowodowało zmianę mapy wtrysków.
Co prawda nie przeczytałem wszystkich postów na Forum, dotyczących aktywacji tempomatu, ale na żadnym z nich nie natknąłem się by ktoś napisał o głośniejszej pracy silnika po tym procesie.

PS
A czy sprawdzali, czy kody wtryskiwaczy poprawnie są wpisane w komp pojazdu?

Bzyk90 11-09-2013 21:31

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Cytat:

Napisał benio (Post 2074434)
Moim zdaniem nie mogli poradzić sobie z aktywacją tempomatu (nie wiedzieli gdzie się to włącza) i zaktualizowali soft w ECU na taki z tempomatem, co spowodowało zmianę mapy wtrysków.

Jeżeli chodzi o aktywację to pojechałem do serwisu z gotową instrukcją wydrukowaną z forum i poprosiłem o aktywację tak jak w tej instrukcji, nie wiem czy zastosowali się do niej czy zrobili po swojemu.


Cytat:

Napisał benio (Post 2074434)
A czy sprawdzali, czy kody wtryskiwaczy poprawnie są wpisane w komp pojazdu?

Pytałem o to czy wtryski nie pogubiły kodów. Odpowiedzieli mi, że nie i wszystko jest w porządku. Stwierdzili iż ten silnik będzie teraz tak pracował co nie było dla mnie żadnym pocieszeniem

benio 11-09-2013 21:37

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Chyba mapy wtryskiwaczy nie zależą od aktywacji tempomatu.:roll:
Ale że nie jestem specjalistą w tym temacie, więc niech ktoś kumaty się wypowie (napisze).

Tari 11-09-2013 21:41

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
hehe mi aso w 2009 albo 2010 zrobilo samowolna aktualizacje i uszkodzili kompa a w zasadzie cos w pamieci i objawy mialem podobne. przyjechalem cichym niedymiacym samochodem na przeglad a wyjechalem ledwo odpalajacym traktorem i skonczylo sie na regeneracji wtryskow i zmianie komputera.. a taka cisza jak byla po kupieniu juz nie wrocila. w twoim przypadku jednak mysle o innej opcji: z tego co pamietam aktualizacja kompa w aso wiazala sie z glosniejsza praca z racji podwyzszenia cisnienia na zimny rozruch itd. zeby wtryski pochodzily dluzej czyli psuly sie po gwarancji.
mozesz obrac kilka drog, podmiana komputera na niesplamiony przez aso albo wygenerowac nowe kody i miec nadzieje, ze bedzie dobrze;)
zostaje jeszcze klocenie sie z aso ale szczerze watpie ze stana na wysokosci zadania ;)

Bzyk90 12-09-2013 15:32

Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO
 
Cytat:

Napisał Tari (Post 2074482)
wygenerowac nowe kody i miec nadzieje, ze bedzie dobrze;)

W jaki sposób wygenerować nowe kody??


Cytat:

Napisał Tari (Post 2074482)
podmiana komputera na niesplamiony przez aso

W jaki sposób dobrać odpowiedni komputer, po jakimś kodzie czy numerze seryjnym? Sądzę, że było kilka różnych komputerów z różnymi parametrami. A może każdy komputer od 2.0 TDCI 115km będzie odpowiedni, czy trzeba go w jakiś sposób programować??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.