Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] montaz instalacji haka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194468)

jolka26 28-11-2013 20:02

montaz instalacji haka
 
5 załącznik(i)
witam wszystkich,chcialabym podzielic sie z wami swoja wiedza na temat podpinania wiazki kabli od haka do lampy.poniewaz robilam to dzis sama i na stacji kontroli pojazdow zostalo mi to sprawdzone komputerowo wiec wiem ze podlaczenie jest dobre.kupilam 3 dni temu hak,wczoraj go montowalam w swoim mundku bez kanalu,a dzis przyszla kolej na instalacje.tak wiec zaczelam od szukania miejsca ktoredy przeciagnac kable z dolu do bagaznika i wybralam kolo zapasowe,poniewaz opcja blizej lewego nadkola odpadla ze wzgledu na tlumik,zbyt ryzykowne jak dla mnie.wyjelam wszystkko z bagaznika do golej blachy,sciaglam plastiki z lewej strony,odkrecilam lewa lampe,odpielam ja od kostki,i na szybkozlaczki podpielam do niej 5 kabli wlacznie z masa,i kostke wpielam spowrotem w swoje gniazdo po czym do 2 pozostalych kabli zrobilam przedluzke i puscilam je pod listwa od zamka do prawej lampy.tam tez sciaglam plastiki i wypielam kostke,podlaczylam kable i podpielam ja spowrotem.troche rozkrecania ale do zrobienia:)dorzucam jeszcze rozpiske jakie kolory kabli z haka laczyc z jakimi kolorami przy lampach:)przepraszam wszystkich za pisownie.mam nadzieje ze komus tym tematem pomoge.

Przema 29-11-2013 00:19

co się dzieje na tym świecie?
 
wielki szacun za taką robotę g:DD

p.

felicjan-f1 03-12-2013 06:59

Odp: montaz instalacji haka
 
Dobra robota bo działa, ale MK3 nie grzeszy szczelnością i wszelkie połączenia do instalacji elektrycznej wykonałbym metodą lutowania (włącznie z masą instalacji Hak ) i dobrego owinięcia izolacją tego połączenia - to najpewniejszy sposób( nie trawię wszelakich szybkozłączek, które śniedzieją, nie kontaktują, przegrzewają się ). Oszczędza to na przyszłość szukania po aucie przyczyny "choinki" w podpiętym do instalacji hak, urządzeniu ( przyczepka, bagażnik rowerowy - jego dodatkowa listwa oswietleniowa itp. )

Instalację do swojego haka puściłem po prawej stronie auta ( są tam zaślepki przygotowane do tego celu, a przewody wychdzą bezpośrednio pod dywanem blisko lampy prawej - przecież są symetryczne ) wystarczyło się dobrze rozejrzeć( każde auto ma zaslepki pod wszelakiego rodzaju instalacje typu czujniki parkowania, kamera, instalacja Hak itp, wystarczy dobrze poszukać ) .
Masz tam ( moją wersja jest uboższa i tego nie mam) taką osłonę przykręcona do podłogi bagażnika widoczna na zdjęciu.Kabel jest osłonięty i nie ma niebezpieczeństwa przetarcia się/załamania instalacji np. kołem zapasowym włożonym we wnękę. Warto się do tego przyłożyć , żeby na przyszłość nie mieć problemów.
To tylko rady - nie chcesz, nie musisz ich stosować - to Twoje auto i napisze jak z reklamy - "Ty tu urządzisz "...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.