Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Pedały sprzęgła - złamany plastikowy popychacz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232745)

braspl 27-10-2015 10:12

Pedały sprzęgła - złamany plastikowy popychacz
 
3 załącznik(i)
Witam . Stała się dziwna sprawa. Pękł mi taki o to plastik ( załączniki ). Ma ktoś pomysł jak to sprawnie ponownie połączyć bądź ile koszt naprawy/wymiany by wyszedł ?

Fulara 27-10-2015 13:40

Odp: Pedały sprzęgła złamany plastikowy popychacz
 
moim zdaniem pompa do wymiany, cokolwiek tu dokręcisz, pospawasz, w trasie się kiedyś wyłoży

Uziu 27-10-2015 16:34

Odp: Pedały sprzęgła złamany plastikowy popychacz
 
tezz mysle ze pompka do wymiany, glupia srawa, lepiej wymienic bo jak peknie na biegu to bedzie problem i mozna kogos pocalowac zderzakiem.

Erwinek!! 12-12-2015 13:50

Cylinderek od pedału sprzęgła.
 
Witam, ostatnio zauważyłem wyciek plynu (oleju) na wycieraczce pod nogami. Cieknie podczas naciskania sprzęgła z tego tam cylinderka plastikowego co jest zamontowany koło pedału sprzęgła. Kto miał podobny przypadek , i ile kosztowała naprawa tego , ile ten cylinderek kosztuje , i czy wystarczy wymienić ten cylinderek na nowy i to załatwi sprawę, czy można spodziewać się czegoś więcej (wiadomo że płyn też ).

korek007 12-12-2015 14:01

Odp: Cylinderek od pedału sprzęgła.
 
To jest pompa sprzęgła. Dobre zamienniki nie są drogie - poszukaj w sklepach internetowych z częściami do fordów.

Erwinek!! 12-12-2015 18:39

Odp: Pedały sprzęgła - złamany plastikowy popychacz
 
A może ta pompa jest dobra a na przykład wysprzenglik coś nie tak chodzi i jest zbyt duże ciśnienie i wypycha tą pompką akurat płyn.
Chociaż pedał chodzi lekko , a nawet lżej niż kiedyś, co też dzięki temu wyciekowi.
Nigdy w sumie nie chodził chwilowo ciężko ,żeby coś sugerowało na jakieś przytkanie np.
Będę stawiał na wymianę tej pompki.
Wymieniał ktoś? Ciężko?

Uziu 14-12-2015 00:04

Odp: Pedały sprzęgła - złamany plastikowy popychacz
 
wymieniaj pompke, na sasiednim forum focusa jest caly proces opisany dokladnie jak wymienic, dalbym Ci link ale nie wiem czy mozna, w goglach na pewno znajdziesz.

Erwinek!! 23-12-2015 18:47

Odp: Pedały sprzęgła - złamany plastikowy popychacz
 
Zabrałem się za wymianę, rozebrane wszystko i na drodze stanęła mi jedna śrubka od strony motoru , pomiędzy dwoma krućcami od pompy(chyba na 8 będzie) , gdzie są te zawleczki.
Jest obrobina i zardzewiała, widocznie albo ktoś to próbował już kiedyś robić, albo tak przykręcił.
Złożyłem wszystko z powrotem, bo co niby miałem zrobić pod blokiem. Będzie trzeba ją jakoś usunąć, ale jak? Jak tam można tylko jedną rękę na wyciągnięcie włożyć
Poradzi ktoś coś? Bez mechanika się nie obejdzie ale czym on ją usunie?
Mam zdjęcie ale nie wiem jak tu wstawić.

Bump: Zabrałem się za wymianę, rozebrane wszystko i na drodze stanęła mi jedna śrubka od strony motoru , pomiędzy dwoma krućcami od pompy(chyba na 8 będzie) , gdzie są te zawleczki.
Jest obrobina i zardzewiała, widocznie albo ktoś to próbował już kiedyś robić, albo tak przykręcił.
Złożyłem wszystko z powrotem, bo co niby miałem zrobić pod blokiem. Będzie trzeba ją jakoś usunąć, ale jak? Jak tam można tylko jedną rękę na wyciągnięcie włożyć
Poradzi ktoś coś? Bez mechanika się nie obejdzie ale czym on ją usunie?
Mam zdjęcie ale nie wiem jak tu wstawić.

Uziu 23-12-2015 21:07

Odp: Pedały sprzęgła - złamany plastikowy popychacz
 
a szlifierka albo wiertarka jakos tam nie wejdzie ?

Fulara 23-12-2015 21:15

Odp: Pedały sprzęgła - złamany plastikowy popychacz
 
jak nie szlifierka to taki dentystyczny drymel


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.