Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100527)

mario_p 16-05-2010 20:45

Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
Witam, czy ktoś miał już podobny objaw? Wjechałem dzisiaj przy +- 25km/h w głęboką, długą na kilka metrów osiedlową kałużę i po około 100metrach bardzo się zdziwiłem gdyż na zakręcie auto nie chciało skręcać tylko po skręceniu kierownicą (zakręt ok 90stp.) słychać i czuć było takie stukanie a auto jechało prosto!!!
Kierownica skręcona, myślałem że poślizg ale to coś z układem kierowniczym. Przy normalnej jeździe w deszczu i to mocnym nie ma problemów, tylko przy "głębszej" wodzie coś się dzieje niedobrego.
Czkam na sugestie.
Pozdr.

jendrekmak 16-05-2010 21:08

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
nie widzę fizycznej możliwości żeby najpierw jechał prosto przy skręconej kierownicy a później skręcał ponownie normalnie. dziwna sprawa

mario_p 16-05-2010 21:53

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
Zadałem temat na innym forum i też podobne skojarzenia, nie mam zwidów, auto jedzie normalnie - wczoraj zrobiłem w dużym deszczu trasę ok 100km i nic a jechałem ze 160km/h.
Dzisiaj to zauważyłem po wjechaniu w wodę, myślałem że poślizg ale powtórzyłem przejazd i to nie poślizg, wyraźnie czuć tak jak by przeskakiwanie w układzie kierowniczym czy coś, nie wiem jak to opisać.
Martwi mnie to że nie wiem kiedy się to powtórzy, może się to zdarzyć przy normalnym skręcie na drodze a wtedy czołówka!!!

annitom 16-05-2010 22:28

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
stary walnij się w głowę!!!! aquaplaning tzw.!!! fizyka i mała znajomość wystarczy!!! kup nowe opony, bo masz "sliki":)

Tjara 17-05-2010 04:58

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
Łyse opony?

mk2 1.8 16v 100pb 17-05-2010 05:31

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
Masz opony stare,nie koniecznie muszą być łyse,wystarczy że są wyślizgane i już nie majo tej przyczepności co nowe

luckmar 17-05-2010 07:08

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
To wjedz w tą dużą kałużę i skręć a póżniej wysiądz i zobacz czy koła są skręcone czy stoją na wprost tak jak mówisz ..........................................??
Dla mnie to też dziwne, niemożliwe ........???

jendrekmak 17-05-2010 07:50

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
a wyłączałeś esp kolego podczas testu w kałuży?

padi77 17-05-2010 08:03

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
Aquaplaning i nic innego.

mario_p 17-05-2010 08:51

Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!
 
Hej, to na pewno nie jest aquaplaning, przejechałem przez kałużę powoli a skręcałem jakieś 100m dalej więc jaki aquaplaning?
Annitom, fajne rady dajesz - pogratulować.
Opony mam dwu letnie GoodYear Exelence i zrobione na nich może z 20tyś km. - na pewno nie slicki!
Byłem rano na szarpakach ale wszystko ok, żadnych luzów.
Mechanik sugeruje coś z elektroniką wspomagania, być może coś zalewa i na chwilę wyłącza się wspomaganie.
Mówił też że może to wariuje czujnik ustawienia kierownicy na wprost czy coś ale nie wiedział czy w Mondeo jest takie coś?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.