Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wyciek wody/płynu na moduł komfortu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305135)

Mario0588 17-01-2020 12:17

Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Witam wszystkich ,

Mam pytanie dostaje mi sie woda jakiś pachnocy płyn ( napewno nie płyn do spriskiwacza mi zapach przupomina ten sam co stosuje w samochodzie )
na moduł gem komportu a dokladnie do gniazd po wyciagnieciu wtyczek ,
w tym momencie dałem moduł do roboty bo nie znajde go nigdzie oprócz ASO .
Ja zauważyłem i to co mi elektryk mechanik powiedział ze po kablach od wtyczek modułu powoli skrapla sie płyn i dlatego przedostaje sie do trzech gniazd modułu

Możecie mi pomóc w temacie bo nie wiem od czego zacząć moze mieliście podobie jak i skąd dostaje sie tam woda ???

Dzieki Wam z góry

adixx87 17-01-2020 12:29

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Nieszczelnosc w okolicy nagrzewnicy? Powachaj plyn z chlodnicy i ten co sie leje.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Mario0588 17-01-2020 12:42

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
On tak jak pisałem pachnie mi takim zapachem do samochodu co stosujemy żeby pachnialo w samochodzie, a powiedz mi da sie to zrobić samemu czy trzeba oddać samochod do mechanika, jak wogole dostać sie w okolice nagrzewnicy, dzieki za odp

adixx87 17-01-2020 12:45

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
To glupio zabrzmi ale jesli to nie jest plyn spryskiwacza to ja bym pobral probki plynow z auta i je "obwachal".

A jeszcze mniej powaznie zabrzmi jak powiem ze plyn do chlodnic ma taki slodki posmak, spryskiwacz gorzki....


Zeby sie dostac do nagrzewnicy trzeba cala deske rozdzielcza sciagac niestety.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Mario0588 17-01-2020 12:51

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Jest to tlusty plyn to wiem napewno, no to samochod do mechanika trzeba odstawic i moduł dopiero wsadzić jak bede miał date odstawienia do mechanika, wielkie dzieki kolego za szybką odpowiedz i naprowadzenie na usterke, pozdrawiam

Mario0588 17-01-2020 15:45

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Witaj, mam jeszcze pytanie, bo słyszałem że są jakieś płyny do uszczelnienia chlodnic jak by to zastosować czy by zadziałało bo niby jest to mały wyciek ale jest jak sądzisz

Danielo_82 17-01-2020 16:21

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Cytat:

Napisał Mario0588 (Post 3214003)
jakieś płyny do uszczelnienia chlodnic

Broń Boże.

Mario0588 17-01-2020 16:25

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Sa jakieś przeciwwskazania, ja sie na tym nie znam, ale ludzie np stosuja do uszczelnienia chlodnicy czy ukladu

Danielo_82 17-01-2020 18:44

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Takie, że nigdy nie wiesz do końca jak to zadziała. A wlewasz to w silnik.

Mario0588 17-01-2020 19:12

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
W sumie masz racje, jeszcze zapytam znajomego mechanika i wtedy podejme decyzje ale z góry dziekuje za podpowiedz i za pokierownie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.