Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Przycisk power czasem nie reaguje... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334486)

x5d 07-04-2023 08:11

Przycisk power czasem nie reaguje...
 
Cześć wszystkim. Zdarzyło mi się już kilka razy że przycisk power nie reagował a ostatnio kręcił ale nie odpalił (nie wiem czy można połączyć te dwa zachowania) przy czym w obu przypadkach po zamknięciu auta z pilota i ponownym otwarciu problem znika. Można coś z tym zrobić żeby nie padło na dobre gdzieś 200 km od domu?


(Kuga 08, 2.0 TDCI, Manual)

syscorp 10-04-2023 20:18

Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...
 
Cytat:

Napisał x5d (Post 3451868)
Cześć wszystkim. Zdarzyło mi się już kilka razy że przycisk power nie reagował a ostatnio kręcił ale nie odpalił (nie wiem czy można połączyć te dwa zachowania) przy czym w obu przypadkach po zamknięciu auta z pilota i ponownym otwarciu problem znika. Można coś z tym zrobić żeby nie padło na dobre gdzieś 200 km od domu?


(Kuga 08, 2.0 TDCI, Manual)

ja już się przyzwyczaiłem, że sporadycznie po włączeniu zapłonu przycisk power przestaje reagować. Następnie pozwala się wyłączyć i już działa normalnie.
Raz zdarzyło się na A2, że jadąc nocą zasypiałem, więc się zatrzymałem po soczek i nie mogłem uruchomić przez 30min. Poza tym nie mam z nim problemów i nie naprawiałem.
Jeśli ktoś podpowie czego szukać, to mogę sprawdzić przy kolejnej okazji. Również wolę nie stanąć w polu... szczególnie nocą, a jeszcze gorzej zimą.

wienio1000 08-05-2023 20:40

Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...
 
w takich przypadkach koniecznie do głębokiego sprawdzenia moduł komfortu, na początek wtyki gniazda, czyszczenie styków i przesmarowanie wazelinką, a później komputer i będzie dobrze

patrykrog 01-05-2024 10:04

Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...
 
Cześć, odświeżam temat, bo mam niestety coś podobnego.

Pacjent: Ford kuga mk1 2.0 Tdci 2008r

Od kilku miesięcy sporadycznie pojawia się problem odpalenia auta z systemem bezkluczykowym.

Auto wtedy nie reaguje na przycisk power i nie może się uruchomić. Testowane były 3 różne kluczyki z nowymi bateriami i na wszystkich pojawiał się ten problem, więc kluczyki odpadają. Zazwyczaj pomagało odpięcie akumulatora na dłużej lub krócej i po jakimś czasie auto odpalało.

Ostatnio jeden z mechaników wspomniał o możliwym uszkodzeniu modułu BSI. Podczas incydentu, kiedy auto nie reagowało na power i nie chciało odpalić, poruszałem skrzynka bezpieczników umiejscowioną przy pasażerze i auto odpaliło. Z tego co wiem tam właśnie jest moduł BSI.

Chciałbym poradzić się Was, czy jest to możliwe że właśnie moduł BSI odpowiada za te problemy? Jeśli tak, to jak wygląda proces naprawy/wymiany ? Co jeszcze ewentualnie mógłbym sprawdzić aby potwierdzić, że to ten moduł jest uszkodzony, a może to jeszcze coś innego?

Z góry dzięki za pomoc!!

Antej 01-05-2024 10:35

Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...
 
Wiązki, wtyczki, albo sam GEM.

Koszt z programowaniem pod VIN auta 400zl, także upewnij się ze to "musi" być GEM.

Oczywiście, najprościej jest wstawić drugi GEM :D,bo to raptem 10minut roboty (przynajmiej dla mnie).

patrykrog 01-05-2024 11:04

Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...
 
Dzięki za odpowiedź.

Problem z podpięciem innego GEM-a jest taki, że musiałbym z nim jeździć trochę, żeby zobaczyć czy kiedyś w końcu nie odpali. Ciężko by było w ten sposób jednoznacznie stwierdzić, czy to jest przyczyną kłopotów.

Jeśli to GEM, to kupować nowy, czy używany? Kto mógłby wykonać takie programowanie pod mój VIN? Doradzisz jeszcze na jakie wiązki/ wtyczki szczególnie zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam

Antej 01-05-2024 12:02

Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...
 
Nowy w ASO w 2020 kosztował 2400zl, możesz zapytać ile teraz kosztuje :D

Każdą wiązkę od GEM warto obejrzeć, na co się skupiać, warto spojrzeć do schematu do pobrania z forum.

Co do reszty, to chyba oczywiste że nie piszę "z powietrza".

patrykrog 01-05-2024 12:43

Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...
 
Dzięki wielkie za pomoc! Będę sprawdzał temat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.