Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115824)

axelall 27-11-2010 19:28

Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
Witam. Mam takie pytanie. Szukałem postów na ten temat, nawet znalazłem kilka ale nigdzie nie było konkretnej odpowiedzi co może być przyczyną, mianowicie:

- słychać dźwięk, który ewidentnie kojarzy mi się z obijaniem łańcucha w elementy bloku silnika, taki metaliczne dzwonki. Dźwięk słychać najbardziej przy hamowaniu silnikiem i przy dodawaniu gazu. Nie ma żadnego szarpania przy dodawaniu gazu, zmianie biegów itp, silnik chodzi równo, również nie zauważyłem spadku mocy silnika. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, dźwięk dochodzi z okolic rozrządu. Chciałbym, aby któryś z kolegów podpowiedział mi czy to prawdopodobnie kwalifikuje się łańcuch do wymiany, czy może ślizgacz, albo jakiś napinacz, i czy jest to naprawa, którą trzeba robić "na gwałt" ? Będę również wdzięczny za podanie ewentualnych kosztów na jakie muszę się przygotować. Przebieg mondka to 170 000, śladów zużycia nie widać, chociaż w tak niski przebieg nie wierzę jak na 9 letnie auto.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

motorek26 28-11-2010 20:07

Odp: Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
sprawdź czy to nie wina kółka pasowego lub napinacza od paska wieloklinowego

jeżeli wina rozrządu to najlepiej wymieniaj cały komplet i sie nie zastanawiaj bo wymienisz łańcuch a padnie jakiś ślizg szkoda silnika na takie głupoty

steell 28-11-2010 20:58

Odp: Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
dźwięk łańcucha jest dosyć charakterystyczny, możliwe że łańcuch był źle smarowany i wyrobił ślizgi lub zatarł się napinacz

jendrekmak 29-11-2010 11:11

Odp: Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
axelall a jaki jest stan oleju i kiedy ostatnio go wymieniałeś? druga sprawa to miska olejowa. sprawdź czy nie jest wgnieciona bo to też ma wpływ na smarowanie silnika

axelall 29-11-2010 20:16

Odp: Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1548809)
axelall a jaki jest stan oleju i kiedy ostatnio go wymieniałeś? druga sprawa to miska olejowa. sprawdź czy nie jest wgnieciona bo to też ma wpływ na smarowanie silnika

miska olejowa nie jest wgnieciona ani uszkodzona, olej był wymieniany dosyć niedawno bo w czerwcu br, wymieniony na Catrol Magnatec 5W40. Dźwięki zauważyłem jakieś półtora miesiąca temu - jeśli byłaby wina oleju powinny chyba wcześniej bym usłyszał ten dźwięk. Głównie interesuje mnie czy mogę z tym jeździć przez pewien czas, czy może jest to usterka wymagająca natychmiastowej naprawy :).

motorek26 29-11-2010 21:08

Odp: Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
Cytat:

Napisał axelall (Post 1549180)
Głównie interesuje mnie czy mogę z tym jeździć przez pewien czas, czy może jest to usterka wymagająca natychmiastowej naprawy

na to pytanie może ci odpowiedzieć tylko mechanik który zapozna sie ze stanem co gdzie i jak słychać

maestro06 30-11-2010 09:21

Odp: Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
jak masz możliwość i kogoś takiego to jedź do zaufanego mechanika, żebyś nie został naciągnięty na koszta, ja obstawiałbym na koło pasowe, bo po wymianie na nowe, oryginalne dzwoni jak łańcuch i ogólnie pracuje głośniej niż stare, które niestety się posypało,

majeran84 30-11-2010 15:02

Odp: Dziwny dźwięk - łańcuch ? TDDI
 
Kolego odpowiedz jest prosta...;-)
Po tym co na pisałeś stwierdzam jednoznacznie że jest do wymiany koło pasowe.
A test możesz zrobić w sposób nasępujący...;-)
Odpal Auto i niech chodzi sobie na wolnych obrotach BEZ! żadnego obciążenia prądem ( czyli bez świateł!)
Następnie włącz na delikatny zimny nawiew powietrza (dmuchawe)
Włączając przycisk KLIMY powinno byś słychać głośniejszy sztukot metalicznych odgłosów....
Jeżeli faktycznie jest słychać ten metaliczny odgłos w chwili włączaniu KLIMY problem rozwiązany.... ;-)
Przerabiałem to sam... i sam wymieniałem... i koszt tylko tego koła pasowego...
Koszt nie pamiętam ale gdzięś do 300zł. ze swoją robotą...;-)
Pozdro....;-) Rawa Mazowiecka...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.